Pasaulio sporto savaitė: žolės riedulio sensacija, JAV plaukikų dominavimas ir tarpinis finišas futbolo lygose

Italijos ir Prancūzijos futbolo komandos baigė pirmąjį nacionalinių pirmenybių ratą, Ispanijos futbolo čempiono vardą ginantis Madrido „Atletico“ pratęsė pralaimėjimų virtinę, korėjiečiai įvykdė perversmą Azijos žolės riedulio varžybose, JAV plaukikai susižėrė daugiausiai medalių pasaulio pirmenybėse, o Kairo „Al Ahly“ futbolininkai dar sykį iškovojo Afrikos supertaurę.

M.Shiffrin pirmauja pasaulio taurės įskaitoje.<br> AFP/Scanpix nuotr.
 Luisas Suarezas.<br> Zuma/Scanpix nuotr.

2021-12-27 11:58

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gruodžio 20 d. Alta Badijoje (Pietų Tirolis, Italija) kalnų slidinėjimo pasaulio taurės etape slalomo milžino varžybas laimėjo bendrosios įskaitos lyderis šveicaras Marco Odermattas.

Gruodžio 21 d. Abu Dabyje baigėsi pasaulio plaukimo trumpame baseine čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė JAV (9 aukso, 9 sidabro ir 12 bronzos). Po keturis kartus čempionais tapo rusas Klimentas Kolesnikovas ir kanadietė Margaret MacNeil.

Gruodžio 21-22 d. Kurševelyje (Prancūzija) kalnų slidinėjimo pasaulio taurės etapuose slalomo milžino varžybas pirmąją dieną laimėjo amerikietė Mikaela Shiffrin, antrąją dieną – švedė Sara Hector. M.Shiffrin grįžo į pirmąją vietą pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje.

Gruodžio 21-22 d. Nukeltose Ispanijos futbolo lygos rungtynėse „Sevilla“ ir „Barcelona“ sužaidė lygiosiomis 1:1, lyderis Madrido „Real“ išvykoje nugalėjo Bilbao „Athletic“ 2:1, čempiono vardą ginantis Madrido „Atletico“ išvykoje pralaimėjo „Granada“ 1:2. „Atletico“ patyrė ketvirtąjį iš eilės pralaimėjimą. Po 18 turų pirmauja Madrido „Real“ (46 tšk., žaidė 19 rungt.), „Sevilla“ (38), Sevilijos „Real Betis“ (33), Madrido „Rayo Vallecano“ (30), „Atletico“, San Sebastiano „Real Sociedad“ (po 29), „Barcelona“ ir „Valencia“ (po 28).

Gruodžio 22 d. Italijos futbolo lygoje taškus vėl prarado buvęs lyderis „Napoli“, namie pralaimėjęs „Spezia“ 0:1. Po pirmojo rato (19 turų) pirmauja čempiono vardą ginantis Milano „Inter“ (46 tšk.), „Milan“ (42), „Napoli“ (39), Bergamo „Atalanta“ (38), Turino „Juventus“ (34), „Roma“ ir Florencijos „Fiorentina“ (po 32). Rezultatyviausiai žaidžia 16 įvarčių įmušęs serbas Dušanas Vlahovičius („Fiorentina“).

Gruodžio 22 d. Prancūzijos futbolo lygoje taškus prarado lyderis Paryžiaus PSG, išvykoje sužaidęs lygiosiomis su „Lorient“ 1:1. Po pirmojo rato (19 turų) pirmauja PSG (46 tšk.), „Marseille“ (33, žaidė 18 rungt.), „Nice“ (33), „Rennes“, „Montpellier“ (po 31) ir „Monaco“ (29). Rezultatyviausiai žaidžia 12 įvarčių įmušęs kanadietis Jonathanas Davidas („Lille“).

Gruodžio 22 d. Dakoje (Bangladešas) žolės riedulio Azijos Čempionų taurės finale Korėja nugalėjo Japoniją 3:3 (baudiniai 4:2). Bronzos medalius laimėjo Indija. Korėja pirmą kartą tapo šio turnyro nugalėtoja. Anksčiau čempionės buvo tik Indijos ir Pakistano rinktinės (po 3 kartus).

Gruodžio 22 d. Rajane (Kataras) Afrikos futbolo supertaurės rungtynėse šių metų Čempionų lygos nugalėtojas Kairo „Al Ahly“ įveikė Konfedercijos taurės laimėtoją Kasablankos „Raja“ 1:1 (baudiniai 6:5). „Al Ahly“ dešimtą kartą žaidė supertaurės rungtynes ir rekordinį aštuntą kartą iškovojo šį prizą (antras pagal titulų skaičių yra keturis kartus supertaurę laimėjęs Kairo „Zamalek“).

Gruodžio 22 d. Kampilijo Madonoje (Trentinas, Italija) kalnų slidinėjimo pasaulio taurės etape slalomo varžybas laimėjo norvegas Sebastianas Fossas Solevagas. Bendrojoje įskaitoje po 13 etapų pirmauja šveicaras Marco Odermattas.

Gruodžio 26 d. Anglijos futbolo lygos lyderis „Manchester City“ namie nugalėjo „Leicester City“ 6:3. Turnyre pirmauja „Manchester City“ (47 tšk.), „Liverpool“, Londono „Chelsea“ (po 41), Londono „Arsenal“ (35), Londono „Tottenham Hotspur“ (29), Londono „West Ham United“ (28).

Gruodžio 26 d. Edmontone ir Red Dyre prasidėjo pasaulio jaunių (iki 20 m.) ledo ritulio pirmenybės.