Plaukime į Naujuosius metus vyko atkakli kova: 120 kartų Fabijoniškių baseiną perplaukė P. Strazdas

Paskutinę 2021 metų dieną Vilniaus Fabijoniškių baseine vyko tradiciją atgaivinęs plaukimas į Naujuosius metus.

Varžybų akimirka.<br>R.Lukoševičiaus nuotr.

2021-12-31 16:31

Daugiau nei 170 dalyvių savo jėgas išbandė skirtingose distancijose. Mažiausia distancija siekė 800 m, o didžiausia – 3000 m. Tai reiškia, kad ilgiausios distancijos dalyviams baseiną teko perplaukti net 120 kartų.

3000 m distancijai užsiregistravo 53 dalyviai. Greičiausiai visą distanciją įveikė Povilas Strazdas – 34 min. 17 sek. Vos 3 sekundėmis nuo jo atsiliko patyręs plaukikas Edgaras Štura (34.20). Greta lyderių finišavo ir trečiąją vietą užėmęs Jokūbas Tijūnonis (34.24). Tuo tarpu kiti sportininkai jau atsiliko bent keletą minučių.

2000 m distancijoje nugalėjo Matas Kairys (23 min. 6 sek.). Antrąją vietą užėmė Kirilas Stepanovas (23.35), trečiąją – Armando Ferrini (24.25). Moterų tarpe greičiausia buvo Amelija Murėnaitė (25.48), pranokusi Kamilę Murnevaitę (25.53) ir Ievą Želvytę (27.16).

1500 m distancijoje nugalėtojais tapo Titas Vaitukaitis (17.10) bei Laura Narkutė (19.15).

1000 m varžybose nepralenkiamas buvo Mykolas Tuskenis (11.43). Tarp moterų nugalėjo Stela Svencionytė (12.46), kurios rezultatas bendroje įskaitoje buvo trečias.

Gausiausia grupė – 58 plaukikai – dalyvavo 800 m plaukime. Čia nugalėtoju tapo Edvinas Gelžinis (10.11). Antra finišavo Augustina Ambrulaitytė (10.28).

Plaukikai Vilniuje taip pat išsidalino medalius ir pagal amžiaus grupes.

Po dvejų metų pertraukos atgaivintas varžybas organizavo ir vykė asociacija „Gėrnešys“, „Vilniaus plaukimo klubas“, VšĮ „Active Vilnius“ ir Vilniaus miesto savivaldybė.