Pasaulio sporto savaitė: pandemijos smūgis ledo rituliui, žiemos sporto įvykiai ir aukso link artėjantis „Manchester City“

Tarptautinė ledo ritulio federacija nutraukė pasaulio jaunių pirmenybes, Alpėse prasidėjo „Keturių tramplinų“ ir „Tour de Ski“ turnyrai, Anglijos futbolo lygos lyderis „Manchester City“ padidino persvarą prieš artimiausius persekiotojus, o Novakas Džokovičius dar kartą buvo išrinktas geriausiu Europos metų sportininku. Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Aukso link artėjantis „Manchester City“<br>AP/Scanpix nuotr.

Jan 3, 2022, 10:23 AM, atnaujinta Jan 3, 2022, 12:57 PM

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gruodžio 27 d. Geriausio 2021 metų Europos sportininko rinkimuose, kuriuos rengia PAP naujienų agentūra, pirmąją vietą užėmė serbas tenisininkas Novakas Džokovičius, antrąją – lenkas futbolininkas Robertas Lewandowski, trečiąją – olandas „Formulės-1“ lenktynininkas Maxas Verstappenas. N.Džokovičius geriausiu žemyno sportininku išrinktas ketvirtąjį kartą (praėjusius kartus – 2011, 2015 ir 2018 m.).

Gruodžio 28 d. Lencerhaidėje (Šveicarija) prasidėjo „Tour de Ski“ daugiadienės slidinėjimo lenktynės, kuriose po keturių etapų pirmauja norvegas Johannesas Hosflotas Klabo ir rusė Natalija Nepriajeva. Lenktynės baigsis sausio 4 d.

Gruodžio 28-29 d. Anglijos futbolo lygos lyderis „Manchester City“ išvykoje nugalėjo „Brentford“ 1:0 ir padidino persvarą prieš taškus praradusius artimiausius persekiotojus „Liverpool“ (svečiuose pralaimėjo „Leicester City“ 0:1) ir Londono „Chelsea“ (namie sužaidė lygiosiomis su „Brighton“ 1:1).

Gruodžio 28-29 d. Bormijuje (Lombardija, Italija) vykusius kalnų slidinėjimo pasaulio taurės etapus laimėjo italas Dominikas Parisas (greitojo nusileidimo) ir norvegas Aleksanderis Aamodtas Kilde (super milžino). Dar vienas etapas buvo atšauktas dėl šilumos. Bendrojoje įskaitoje po 15 etapų pirmauja šveicaras Marco Odermattas.

Gruodžio 28-29 d. Lynce (Tirolis, Austrija) vykusius kalnų slidinėjimo pasaulio taurės etapus laimėjo prancūzė Tessa Worley (slalomo milžino) ir slovakė Petra Vlhova (slalomo). Bendrojoje įskaitoje po 16 etapų pirmauja amerikietė Mikaela Shiffrin.

Gruodžio 29 d. Tarptautinė ledo ritulio federacija (IIHF) dėl pablogėjusios epideminės padėties nutraukė pasaulio jaunių (iki 20 m.) čempionatą, kuris gruodžio 26 d. prasidėjo Edmontone ir Red Dyre (Kanada). Per pirmąsias turnyro dienas trejos rungtynės buvo atšauktos, nes COVID-19 užsikrėtė JAV, Čekijos ir Rusijos rinktinių žaidėjai.

Gruodžio 29 d. Pirmoji pasaulio teniso raketė serbas Novakas Džokovičius paskelbė, kad nedalyvaus oficialų 2022 metų teniso sezoną pradedančiame ATP taurės turnyre. Šis turnyras Sidnėjuje prasidėjo sausio 1 d.

Gruodžio 29 d. ir sausio 1 d. „Keturių tramplinų“ („Vier Schanze“) šuolių su slidėmis turnyro du pirmuosius etapus Oberstdorfe ir Garmiše-Partenkirchene (Vokietija) laimėjo japonas Ryoyu Kobayashi. „Keturių tramplinų“ bendrosios įskaitos lyderis R.Kobayashi taip pat pakilo į pirmąją vietą pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje, kurioje aplenkė nuo pirmojo sezono etapo pirmavusį vokietį Karlą Geigerį. Kiti du etapai vyks sausio 4 ir 6 d.

Sausio 1 d. Nacionalinėje ledo ritulio lygoje (NHL) po atviru dangumi rengiamose Žiemos klasikos („Winter Classic“) rungtynėse „St.Louis Blues“ nugalėjo „Minnesota Wild“. Rungtynės vyko Mineapolio „Target Field“ beisbolo stadione, jas stebėjo 38,5 tūkst. žiūrovų.

Sausio 1 d. Pietryčių Azijos futbolo čempionu tapo Tailandas. Kalange (Singapūras) vykusiose finalo rungtynėse Tailandas nugalėjo Indoneziją 4:0 ir 2:2. Regiono čempionu Tailandas tapo šeštąjį kartą per 13 turnyrų. Indonezija šeštąjį kartą žaidė finale, bet nė karto netapo čempione. Nugalėtojos vardą gynusi Vietnamo rinktinė pusfinalyje pralaimėjo Tailandui.

Sausio 2 d. Anglijos futbolo lygos favoritų rungtynėse Londono „Chelsea“ ir „Liverpool“ sužaidė lygiosiomis 2:2. Lyderis „Manchester City“ išvykoje nugalėjo Londono „Arsenal“ 2:1. Po 21 turo pirmauja „Manchester City“ (53 taškai), „Chelsea“ (43), „Liverpool“ (42), „Arsenal“ (35), Londono „West Ham United“ (34), Londono „Tottenham Hotspur“ (33) ir „Manchester United“ (31).

Sausio 2 d. Ispanijos futbolo lygos lyderis Madrido „Real“ išvykoje pralaimėjo Madrido „Getafe“ 0:1 ir nutraukė 11 nepralaimėtų rungtynių seriją. Čempiono vardą ginantis Madrido „Atletico“ namie nugalėjo Madrido „Rayo Vallecano“ 2:0 ir nutraukė 4 pralaimėjimų seriją. Po 19 turų pirmauja Madrido „Real“ (46 taškai), „Sevilla“ (38), Sevilijos „Real Betis“ (33), „Atletico“ (32), „Barcelona“ (31), Madrido „Rayo Vallecano“ ir San Sebastiano „Real Sociedad“ (po 30).