Pasaulio sporto savaitė: pirmieji teniso sezono nugalėtojai, olandų čiuožėjų triumfas ir Afrikos pirmenybių pradžia

Kamerūne prasidėjo Afrikos futbolo pirmenybės, japonas Ryoyu Kobayashi įtikinamai laimėjo „Keturių tramplinų“ šuolių su slidėmis varžybas, olandų sportininkai šeimininkavo Europos greitojo čiuožimo pirmenybėse, teniso veteranai ispanas Rafaelis Nadalis ir prancūzas Gaelis Monfilsas laimėjo pirmuosius naujo sezono turnyrus, o australai į savo šalį neįsileido pirmosios pasaulio teniso raketės serbo Novako Džokovičiaus. Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Rafaelis Nadalis.<br> AFP/Scanpix nuotr.

Jan 10, 2022, 10:51 AM, atnaujinta Jan 17, 2024, 4:54 PM

Svarbiausi savaitė įvykiai

Sausio 4 d. Fjemės slėnyje (Trentinas, Italija) baigėsi „Tour de Ski“ daugiadienės slidinėjimo lenktynės. Jų nugalėtojais tapo norvegas Johannesas Hosflotas Klabo ir rusė Natalija Nepriajeva, antrąją vietą užėmė čempiono vardą gynęs rusas Aleksandras Bolšunovas ir švedė Ebba Andersson, trečiąją – suomis Ilvo Niskanenas ir norvegė Heidi Weng. J.H.Klabo nugalėtoju tapo antrąjį kartą (pirmąjį – 2019 m.), N.Nepriajeva tapo pirmąja „Tour de Ski“ lenktynes laimėjusia Rusijos slidininke. Pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje pirmauja J.H.Klabo ir N.Nepriajeva. Tą pačią dieną Tarptautinė slidinėjimo federacija (FIS) paskelbė, kad dėl sveikatos krizės atšaukė pasaulio taurės etapą, kuris turėjo vykti sausio 14-16 d. Ruse (Prancūzija).

Sausio 5 d. Australijos migracijos pareigūnai neleido įvykti į šalį pirmajai pasaulio teniso raketei serbui Novakui Džokovičiui, kuris ketino dalyvauti Australijos atvirajame čempionate. Sveikatos saugumo reikalavimų neįvykdęs N.Džokovičius buvo sulaikytas Melburno oro uoste.

Sausio 6 d. Italijos futbolo lygos rungtynėse Turino „Juventus“ ir „Napoli“ sužaidė lygiosiomis 1:1.

Sausio 6 d. Bišofshofene (Austrija) baigėsi „Keturių tramplinų“ šuolių su slidėmis turnyras. Jo nugalėtoju trečią kartą tapo japonas Ryoyu Kobayashi, kuris jau buvo čempionas 2019 ir 2020 m. Antrąją vietą užėmė norvegas Mariusas Lindvikas, trečiąją – norvegas Halvoras Egneris Granerudas. Čempiono vardą gynęs vokietis Karlas Geigeris užėmė ketvirtąją vietą. R.Kobayashi laimėjo tris pirmuosius etapus, o ketvirtajame etape nugalėjo austras Danielis Huberis. Trečiasis etapas dėl blogo oro buvo perkeltas iš Insbruko į Bišofshofeną. Pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje pirmauja R.Kobayashi.

Sausio 7-9 d. Oberhofe (Tiuringija, Vokietija) biatlono pasaulio taurės vyrų sprinto lenktynes laimėjo rusas Aleksandras Loginovas, persekiojimo – prancūzas Quentinas Fillonas-Maillet, abejas moterų lenktynes – norvegė Marte Olsbu Roeiseland. Mišrios estafetės lenktynes laimėjo Norvegija. Vyrų bendrojoje įskaitoje į pirmąją vietą grįžo Q.Fillonas-Maillet, moterų bendrojoje įskaitoje pirmauja šį sezoną 5 iš 11 lenktynių laimėjusi M.Roiseland.

Sausio 7 d. Vokietijos futbolo lygos lyderis Miuncheno „Bayern“ namie pralaimėjo Mionchengladbacho „Borussia“ 1:2. Prie lyderio priartėjo Dortmundo „Borussia“, išvykoje nugalėjusi Frankfurto „Eintracht“ 3:2. Žaisdami namie taškus prarado dėl kelialapių į Čempionų lygą kovojantys Lėverkuzeno „Bayer“ (sužaidė lygiosiomis su Berlyno „Union“ 2:2) ir „Freiburg“ (sužaidė lygiosiomis su Bylefeldo „Arminia“ 2:2). Po 18 turų pirmauja „Bayern“ (43 taškai), Dortmundo „Borussia“ (37), „Hoffenheim“ (31), „Freiburg“ (30), „Bayer“ (29), „Köln“, „Union“ (po 28) ir „Eintracht“ (27).

Sausio 7 d. Portugalijos futbolo čempiono vardą ginantis Lisabonos „Sporting“ išvykoje pralaimėjo „Santa Clara“ 2:3. Vienvaldžiu lyderiu tapo „Porto“, išvykoje nugalėjęs „Estoril“ 3:2. Po 17 turų pirmauja „Porto“ (47 taškai), Lisabonos „Sporting“ (44), Lisabonos „Benfica“ (40) ir Bragos „Sporting“ (32).

Sausio 8 d. Ispanijos futbolo lygos lyderis Madrido „Real“ namie nugalėjo „Valencia“ 4:1, „Barcelona“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Granada“ 1:1, čempiono vardą ginantis Madrido „Atletico“ – su „Villarreal“ 2:2. Po 20 turų pirmauja Madrido „Real“ (49 taškai, žaidė 21 rungt.), „Sevilla“ (44), Sevilijos „Real Betis“ (34), „Atletico“, San Sebastiano „Real Sociedad“ (po 33), „Barcelona“ (32) ir Madrido „Rayo Vallecano“ (31).

Sausio 8-9 d. Adelbodene (Šveicarija) kalnų slidinėjimo pasaulio taurės etape slalomo milžino varžybas laimėjo bendrosios įskaitos lyderis šveicaras Marco Odermattas, slalomo – austras Johannesas Strolzas, kuris iki tol pasaulio taurės etapuose nė karto nebuvo tapęs prizininku.

Sausio 8-9 d. Kranio kalne (Slovėnija) kalnų slidinėjimo pasaulio taurės etape slalomo milžino varžybas laimėjo švedė Sara Hector, slalomo – slovakė Petra Vlhova. Varžybos į Kranio kalną dėl šilto oro ir sniego trūkumo buvo perkeltos iš Mariboro. Pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje pirmauja amerikietė Mikaela Shiffrin.

Sausio 9 d. Sidnėjuje teniso ATP taurės finale Kanada nugalėjo Ispaniją 2:0. Kanadai atstovavo Denisas Šapovalovas ir Felixas Auger-Aliassime‘as. Adelaidėje vykusio turnyro („ATP 250“) finale prancūzas Gaelis Monfilsas nugalėjo rusą Kareną Chačanovą 6:4, 6:4, Melburne vykusio turnyro („ATP 250“) finale ispanas Rafaelis Nadalis nugalėjo amerikietį Maxime‘ą Cressy 7:6, 6:3. 35-erių G.Monfilsas iškovojo 11-ąjį titulą, 35-erių R.Nadalis – 89-ąjį titulą (žaidė 126-ajame finale).

Sausio 9 d. Teniso turnyro Adelaidėje („WTA 500“) finale pirmoji pasaulio raketė australė Ashleigh Barty nugalėjo kazachstanietę Jeleną Rybakiną 6:3, 6:2. Turnyro Melburne („WTA 250“) finale rumunė Simona Halep nugalėjo rusę Veroniką Kudermetovą 6:2, 6:3. Kito turnyro Melburne („WTA 250“) finale amerikietė Amanda Anisimova nugalėjo baltarusę Aliaksandrą Sasnovič 7:5, 1:6, 6:4.

Sausio 9 d. Herenvene (Nyderlandai) Europos greitojo čiuožimo čempionato medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Nyderlandai (11 aukso, 8 sidabro, 2 bronzos), kurių čiuožėjai laimėjo 11 iš 14 rungčių varžybas (2 aukso medalius iškovojo lenkai, 1 – belgas).

Sausio 9 d. Kamerūne prasidėjo 33-iasis Afrikos futbolo čempionatas, kuris buvo atkeltas iš 2021 metų. Atidarymo rungtynėse Jaundėje Kamerūnas nugalėjo Burkina Fasą 2:1. Turnyre dalyvauja 24 komandos, čempiono vardą gina Alžyras, finalo rungtynės vyks vasario 6 d. Jaundėje.

Sausio 9 d. Italijos futbolo lygoje pergales iškovojus visiems lyderiams po 21 turo pirmauja Milano „Inter“ (49 taškai, žaidė 20 rungt.), „Milan“ (48), „Napoli“ (43), Bergamo „Atalanta“ (41, žaidė 20 rungt.) ir Turino „Juventus“ (38).

Sausio 9 d. Prancūzijos futbolo lygoje taškus prarado lyderis Paryžiaus PSG, išvykoje sužaidęs lygiosiomis su „Lyon“ 1:1. Po 20 turų pirmauja PSG (47 taškai), „Marseille“ (36, žaidė 19 rungt.), „Nice“ (36), „Montpellier“ (31, žaidė 19 rungt.) ir „Rennes“ (31).