Lietuvos sporto savaitė: V. Strolios ir ledo šokėjų karjeros rekordai bei rankinio rinktinės nesėkmės

Vytautas Strolia pasiekė geriausius karjeros rezultatus biatlono pasaulio taurės etapuose, Lietuvos vyrų rankinio rinktinė pralaimėjo abejas Europos pirmenybių rungtynes, Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai Europos taurės turnyre nugalėjo Prancūzijos lygos lyderius, Kauno „Žalgiris“ patyrė dar vieną nesėkmę krepšinio Eurolygoje, Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius pateko tarp dešimties geriausiųjų Europos dailiojo čiuožimo pirmenybėse, o Karaliaus Mindaugo taurės turnyre paaiškėjo trys iš keturių finalo ketverto dalyvių.

Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Vilniaus „Kibirkštis“<br>Vainiaus Sodeikos nuotr.
Panevėžio „Lietkabelis“<br>LKL nuotr.
Vytautas Strolia - penktas persekiojimo lenktynėse.<br>Ch.Manzoni (IBU) nuotr.
Lietuvos ir Rusijos rankinio rinktinių mačas.<br>AFP/Scanpix.com nuotr.
Kauno „Žalgiris“<br>G.Šiupario nuotr.
Domantas Sabonis.<br>AP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

2022-01-17 09:19

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Sausio 10 d. Domantas Sabonis („Indiana Pacers“) Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) pirmenybių rungtynėse pasiekė trigubą dviženklį. Jis pelnė 11 taškų, atkovojo 23 kamuolius ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų, bet „Pacers“ išvykoje pralaimėjo „Boston Celtics“ 98:101.

Sausio 11 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse išvykoje pralaimėjo Miuncheno „Bayern“ 65:74 (J.Nebo 14, T.Websteris ir L.Lekavičius po 10). „Žalgirio“ ir Belgrado „Crvena Zvezda“ komandų rungtynės, kurios turėjo vykti sausio 13 d. Kaune, buvo nukeltos. „Žalgiris“ laimėjo 3 iš 17 rungtynių ir užima paskutinę 18-ąją vietą.

Sausio 12 d. Vilniuje pasibaigusiame Europos moterų krepšinio lygos ture Vilniaus „Kibirkštis“ nugalėjo Gardino „Alimpija“ 70:59 ir Minsko „Haryzont“ 71:64, bet pralaimėjo „Samara“ 56:72. „Kibirkštis“ laimėjo 3 iš 5 rungtynių, A grupėje užima trečiąją vietą ir užsitikrino teisę žaisti ketvirtfinalyje.

Sausio 12 d. Panevėžio „Lietkabelis“ krepšinio Europos taurės rungtynėse namie nugalėjo Prancūzijos lygos lyderį „Boulogne-Levallois“ 96:89 (D.Giedraitis 25, K.Bėrzinis 19, K.Žemaitis 18). „Lietkabelis“ per pirmąjį ratą laimėjo 4 iš 9 rungtynių ir A grupėje dalijasi šeštąją vietą.

Sausio 12 d. Brezne (Slovakija) biatlono IBU taurės (antrosios pakopos) etape Gabrielė Leščinskaitė asmeninėse lenktynėse užėmė 9-ąją vietą. Tai geriausias jos karjeros rezultatas. IBU taurės moterų bendrojoje įskaitoje G.Leščinskaitė užima 33-iąją vietą, Natalija Kočergina – 101-ąją vietą. Vyrų bendrojoje įskaitoje Maksimas Fominas užima 48-ąją vietą, Karolis Dombrovskis – 82-ąją vietą, Nikita Romanovas – 131-ąją vietą.

Sausio 13 d. Lietuvos vyrų rankinio rinktinė pirmosiose Europos čempionato rungtynėse Košicėje pralaimėjo Rusijai 27:29 (A.Malašinskas 5). Lietuvos rinktinė Europos čempionate dalyvauja po 24 metų pertraukos.

Sausio 13 d. Vytautas Strolia pasiekė geriausią Nepriklausomos Lietuvos biatlonininkų rezultatą pasaulio taurės etapuose. Rūpoldinge (Bavarija, Vokietija) vykusiose sprinto lenktynėse V.Strolia užėmė ketvirtąją vietą. Karolis Dombrovskis užėmė 69-ąją vietą, Tomas Kaukėnas – 100-ąją, Linas Banys – 107-ąją (startavo 114 sportininkų; nugalėjo prancūzas Quentinas Fillonas-Maillet; etape nedalyvavo Norvegijos rinktinė).

Sausio 14 d. Kronplace (Italija) kalnų slidinėjimo FIS taurės etape Andrejus Drukarovas slalomo milžino varžybose užėmė trečiąją vietą.

Sausio 14 d. Džidoje (Saudo Arabija) baigėsi Dakaro dykumų ralis. Automobilių kategorijoje Vaidotas Žala užėmė 11-ąją vietą, Gintas Petrus – 40-ąją, Antanas Juknevičius – 48-ąją, Benediktas Vanagas iki finišo nenuvažiavo. Motociklų kategorijoje Arūnas Gelažninkas užėmė 28-ąją vietą. Motobagių kategorijoje Rokas Baciuška užėmė trečiąją vietą (jis laimėjo du etapus), Tomas Jančys – 15-ąją vietą. Sunkvežimių kategorijoje Vaidotas Paškevičius užėmė 12-ąją vietą. Keturračių kategorijoje Laisvydas Kančius iki finišo nenuvažiavo (jis laimėjo vieną etapą).

Sausio 15 d. Ąžuolas Tubelis (Arizonos universitetas) per NCAA krepšinio pirmenybių rungtynes pelnė 32 taškus ir pasiekė karjeros rekordą. Arizonos universitetas namie nugalėjo Jutos universitetą 82:64.

Sausio 15 d. Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Europos čempionato rungtynėse Košicėje pralaimėjo Slovakijai 26:31 (A.Malašinskas 8, G.Babarskas 5).

Sausio 15 d. Taline Europos dailiojo čiuožimo čempionate ledo šokių varžybose Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius užėmė 8-ąją vietą. Tai – geriausias jų karjeros rezultatas. Aleksandra Golovkina moterų varžybose užėmė 22-ąją vietą (geriausias jos rezultatas – 16-oji vieta 2016 m. Europos pirmenybėse).

Sausio 15 d. Rūpoldinge biatlono pasaulio taurės vyrų estafetės lenktynėse Lietuvos rinktinė užėmė 17-ąją vietą (dalyvavo 24 komandos, nugalėjo Rusija). Pasaulio taurės vyrų estafetės įskaitoje Lietuva užima 17-ąją vietą (pirmauja Norvegija).

Sausio 15-16 d. Į vyrų krepšinio Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketvertą pateko Vilniaus „Rytas“, Panevėžio „Lietkabelis“ ir „Šiauliai“. Atsakomosiose ketvirtfinalio rungtynėse „Rytas“ namie nugalėjo Alytaus „Dzūkiją“ 94:80 (pirmosios rungtynės 95:81), „Šiauliai“ svečiuose – Utenos „Juventus“ 92:86 (86:83), „Lietkabelis“ namie sužaidė lygiosiomis su Klaipėdos „Neptūnu“ 80:80 (73:69). Pirmosiose ketvirtfinalio rungtynėse Kauno „Žalgiris“ išvykoje nugalėjo „Jonavą“ 86:75.

Sausio 16 d. Rūpoldinge biatlono pasaulio taurės persekiojimo lenktynėse V.Strolia užėmė penktąją vietą (nugalėjo prancūzas Quentinas Fillonas-Maillet). V.Strolia šį sezoną iškovojo taškus visose pasaulio taurės lenktynėse ir bendrojoje įskaitoje pakilo į 24-ąją vietą (pirmauja Q.Fillonas-Maillet). Vyrų Tautų taurės įskaitoje Lietuva užima 16-ąją vietą.