Pasaulio sporto savaitė: Dakaras, N. Džokovičiaus sagos pabaiga, Rusijos triumfas ant ledo ir mačai dėl supertaurių

Serbijos teniso žvaigždė Novakas Džokovičius buvo ištremtas iš Australijos, Rusijos sportininkai susižėrė didžiąją dalį medalių Europos dailiojo čiuožimo pirmenybėse, Milano „Inter“ ir Madrido „Real“ futbolininkai iškovojo nacionalines supertaures, o rankininkai pradėjo kovas dėl žemyno pirmenybių medalių.

Baugėsi Dakaro ralis<br>V.Dranginio nuotr.
N. Džokovičiaus situacija pasaulį vėl skirsto į dvi puses.<br>lrytas.lt montažas
Lietuvos rankininkų rungtynės Europos čempionate su Rusijos rinktine.<br>E.Al
Ispanijos futbolo supertaurės turnyro laimėtoju tapo Madrido „Real“<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Milano „Inter“<br>AFP/Scanpix nuotr.
Lietuvių motociklininkas Arūnas Gelažninkas vėl finišavo pirmas vienišių klasėje.
Daugiau nuotraukų (7)

Jan 17, 2022, 11:53 AM, atnaujinta Feb 9, 2022, 9:28 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Sausio 10 d. Australijos teismas panaikino Australijos migracijos pareigūnų draudimą serbui tenisininkui Novakui Džokovičiui įvykti į šalį. Kelias dienas laikino sulaikymo patalpose gyvenęs N.Džokovičius persikraustė į viešbutį ir pradėjo treniruotis. Sausio 14 d. Australijos imigracijos ministras vėl panaikino N.Džokovičiaus vizą, o sausio 16 d. teismas atmetė N.Džokovičiaus skundą ir patvirtino, kad jis privalo išvykti iš šalies.

Sausio 12 d. Milane Italijos futbolo supertaurės rungtynėse čempionas Milano „Inter“ nugalėjo taurės laimėtoją Turino „Juventus“ 2:1 (po pratęsimo). „Inter“ šalies supertaurę iškovojo šeštąjį kartą (turnyro rekordininkas yra devynis kartus šį prizą laimėjęs „Juventus“).

Sausio 12-16 d. Rūpoldinge (Bavarija, Vokietija) biatlono pasaulio taurės etape vyrų sprinto ir persekiojimo lenktynes laimėjo prancūzas Quentinas Fillonas-Maillet, moterų sprinto – švedė Elvira Oberg, persekiojimo – norvegė Marte Olsbu Roiseland. Pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje pirmauja Q.Fillonas-Maillet (jis šį sezoną laimėjo 5 iš 13 lenktynių) ir M.O.Roiseland (6 iš 13).

Sausio 13-16 d. Vengene (Šveicarija) kalnų slidinėjimo pasaulio taurės etape super milžino varžybas laimėjo šveicaras Marco Odermattas, greitojo nusileidimo – norvegas Aleksanderis Aamodtas Kilde (pirmąją dieną) ir austras Vincentas Kriechmayras, slalomo – norvegas Lucasas Brathenas. Bendrojoje įskaitoje pirmauja M.Odermattas.

Sausio 13 d. Vengrijoje ir Slovakijoje prasidėjo 15-asis Europos vyrų rankinio čempionatas. Turnyre dalyvauja 24 komandos, čempionės vardą gina Ispanija. Atidarymo rungtynėse Budapešte šeimininkė Vengrija pralaimėjo Nyderlandams 28:31.

Sausio 14 d. Džidoje (Saudo Arabija) baigėsi Dakaro dykumų ralis. Automobilių kategorijoje nugalėtoju tapo katarietis Nasseras Al Attiyahas (ketvirtą kartą), motociklų – britas Samas Sunderlandas (antrą kartą), sunkvežimių – rusas Dmitrijus Sotnikovas (antrą kartą), keturračių – prancūzas Alexandre‘as Giroud (pirmą kartą).

Sausio 14-15 d. Vokietijos futbolo lygoje dėl kelialapių į Čempionų lygą kovojančių komandų rungtynėse Dortmundo „Borussia“ namie nugalėjo „Freiburg“ 5:1, Berlyno „Union“ namie nugalėjo „Hoffenheim“ 2:1. Po 19 turų pirmauja Miuncheno „Bayern“ (46 taškai), Dortmundo „Borussia“ (40), Lėverkuzeno „Bayer“ (32), „Hoffenheim“, „Union“ (po 31) ir „Freiburg“ (30).

Sausio 15 d. Taline baigėsi Europos dailiojo čiuožimo čempionatas. Visų keturių rungčių varžybas laimėjo Rusijos sportininkai: vyrų – Markas Kondratiukas, moterų – Kamila Valijeva, porų Anastasija Mišina ir Aleksandras Galiamovas, ledo šokių – Viktorija Sinicina ir Nikita Kacalapovas. Rusijos čiuožėjai iškovojo 9 iš 12 medalių (4 aukso, 3 sidabro ir 2 bronzos).

Sausio 15 d. Ispanijos futbolo taurės aštuntfinalio rungtynės tarp „Sevilla“ ir Sevilijos „Real Betis“ buvo nutrauktos 39-ąją min. esant lygiam rezultatui 1:1, kai sirgaliaus mestas daiktas sužeidė „Sevilla“ žaidėją Joaną Jordaną. Rungtynės buvo pratęstos kitą dieną be žiūrovų, jas „Real Betis“ laimėjo 2:1.

Sausio 15 d. Portugalijos futbolo lygoje Lisabonos „Benfica“ namie sužaidė lygiosiomis su „Moreirense“ 1:1 ir dar labiau atsiliko nuo pergales iškovojusių dviejų lyderių. Po 18 turų pirmauja „Porto“ (50 taškų), Lisabonos „Sporting“ (47), „Benfica“ (41) ir Bragos „Sporting“ (32).

Sausio 15-16 d. Anglijos futbolo lygos lyderis „Manchester City“ namie nugalėjo vieną artimiausių persekiotojų Londono „Chelsea“ 1:0. „Chelsea“ nelaimėjo trečių rungtynių iš eilės. Trejų nelaimėtų rungtynių seriją nutraukė „Liverpool“, namie įveikęs „Brentford“ 3:0. Po 22 turų pirmauja „Manchester City“ (56 taškai), „Liverpool“ (45, žaidė 21 rungt.), „Chelsea“ (43), Londono „West Ham United“ (37), Londono „Arsenal“ (35, žaidė 20 rungt.) ir Londono „Tottenham Hotspur“ (33, 18 rungt.).

Sausio 15-16 d. Cauchenzėje (Austrija) kalnų slidinėjimo pasaulio taurės etape greitojo nusileidimo varžybas laimėjo šveicarė Lara Gut-Behrami, super milžino – italė Federica Brignone. Bendrojoje įskaitoje pirmauja amerikietė Mikaela Shiffrin.

Sausio 16 d. Zakopanėjėe (Lenkija) šuolių su slidėmis pasaulio taurės etapo nugalėtoju tapo norvegas Mariusas Lindvikas. Bendrojoje įskaitoje pirmauja japonas Ryoyu Kabayashi.

Sausio 16 d. Sankt Morice (Šveicarija) baigėsi Europos bobslėjaus ir skeletono čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Vokietija (3 aukso, 5 sidabro ir 2 bronzos), kurios sportininkai iškovojo daugiau nei pusę medalių (10 iš 18). Dviejų rungčių čempionais tapo Latvijos, vienos – Nyderlandų sportininkai.

Sausio 16 d. Italijos futbolo lygos lyderis Milano „Inter“ svečiuose sužaidė lygiosiomis su Bergamo „Atalanta“ 0:0 ir nutraukė aštuonių pergalių seriją, bet pratęsė 13 nepralaimėtų rungtynių seriją. Po 22 turų pirmauja „Inter“ (50 taškų, žaidė 21 rungt.), „Milan“ (48, žaidė 21 rungt.), „Napoli“ (43, žaidė 21 rungt.), „Atalanta“ (42, žaidė 21 rungt.) ir Turino „Juventus“ (41).

Sausio 16 d. Rijade (Saudo Arabija) Ispanijos futbolo supertaurės finalo rungtynėse Madrido „Real“ nugalėjo Bilbao „Athletic“ 2:0. „Real“ šalies supertaurę iškovojo 12-ąjį kartą.

Sausio 16 d. Kamerūne vykstančiame Afrikos futbolo čempionate baigėsi antrasis turas. Po dvi pergales pasiekė ir teisę žaisti atkrintamosiose varžybose užsitikrino Kamerūnas, Marokas ir Nigerija. Čempiono vardą ginantis Alžyras per dvejas rungtynes iškovojo tik 1 tašką ir grupėje užima paskutinę ketvirtąją vietą.