„Lyg cirko akrobatai“, – taip dažnai žmonės apibūdina oro jogą išvydę ją pirmą kartą.
Studijos „Ganesha Oro Yoga“ instruktorė Agnė Tumėnaitė sako, kad iš tiesų, šios specialiuose nuo viršaus pakabintuose hamakuose vykstančios treniruotės labai naudingos tiek fiziniu, tiek emociniu aspektais.
„Oro
joga gali padėti sumažinti raumenų įtampą, skatina sąnarių mobilumą, ypač gali būti naudinga tiems, kurie praleidžia daug laiko atliekant sėdimus darbus. Padeda pagerinti raumenų tonusą. Įvairios pozos ir reguliari oro jogos praktika gali padėti palaikyti sveiką visų organizmo sistemų balansą“, – šypsosi oro jogos trenerė.
Lygiai taip pat oro
joga naudinga jūsų psichinei gerovei, nes gali padėti sumažinti nerimą ir stresą, pagerinti koncentracij.
„Tai puikus užsiėmimas nuotaikos pakėlimui ir geram atsipalaidavimui. Taip pat darant naujas ir neįprastas pozas gali mums suteikti drąsos, daugiau pasitikėjimo ar net įveikti kai kurias baimes“, – žada Agnė.
Ji priduria, kad šiose treniruotėse galimybių yra apstu, tad galima sustiprinti raumenis, kurių net nesate jautę, o labiausiai sportuojant dirba, pilvo raumenys, kurie užtikrina gerą laikyseną.
A.Tumėnaitė džiaugiasi, kad šie oro jogos užsiėmimai tinka ir vaikams, ir senjorams.
Barre
Dar viena sporto sales užkariaujanti treniruočių rūšis iš tiesų yra jungia baleto, pilateso ir jogos pratimus, juos atliekant prie baleto studijose įprastos atramos, angliškai vadinamos „barre“.
Ši sporto rūšis, pasaulyje atsiradusi 2001, išpopuliarėjo ir Lietuvoje. Alytuje studiją „Laikas sau“ atidariusi ir barre treniruotes vedanti Toma Peštenė tikina, kad pasiruošimo šiam sportui nereikia.
„Aš pati vedžiau ir tebevedu kalanetikos treniruotes. Tiek kalanetika, tiek barre susiję yra tuo, kad abi šias mankštas išrado moterys, anksčiau šokusios baletą. Ieškojau, kuo papildyti savo žinių bagažą, norėjosi kažko intensyviau, pabandyti kažką kito, tad atradau barre“, – pasakoja Toma.
Sertifikuota barre trenerė tikina, kad kiekviena moteris šiame sporte randa tai, kas patinka labiausiai – vienos džiaugiasi didesniu intenstyvumu nei kalandeika, kitoms patinka baleto užuominos mankštoje, kaip antai plie žingsneliai, o dar kitoms norisi išbandyti kažką naujo.
„Tai nėra jėgos treniruotės, kur naudojamos kokios nors priemonės. Barre mankštos poveikis labai įvairiapusis: sumažina kūno svorį ir apimtis, pagerina medžiagų apykaitą, pagerina laikyseną, sustiprina raumenis“, – vardija T.Peštenė.
Pound
Jei kada keliausite pro sporto klubą ir jame išgirsite didžiulį garsą – greičiausiai, ten mankštinasi pound gerbėjai. Tai itin aktyvios kardio treniruotės su žaliomis lazdelėmis, kur skambant garsiai muzikai (dažniausiai, būgnams) žmonės atlieka greitesnius pilateso, jogos judesius. Žinoma, viską lydi garsus lazdelių kaukšėjimas. Pound vertinama ir kaip emocinės iškrovos treniruotė tinkanti įvairaus amžiaus bet kurios lyties žmonėms.
Teigiama, kad Lietuvoje jau yra per 50 pound sertifikuotų trenerių!
Brrrn
Daugelis sporto klube skundžiasi, kad trūksta oro, tad jiems tikrai patiks prieš kelerius metus JAV išpopuliarėjęs brrrn metodas, kuomet kardio pratimai atliekami prie 16-17 laipsnių šilumos. Šios treniruotės kūrėjai remiasi tyrimais, kad žemesnėje temperatūroje kūnas sudegina daugiau kalorijų ir riebalų, o pati treniruotė yra mažiau varginanti. Įdomu ir tai, kad treniruotė vyksta ant slidžių lentų, tad žmonės tiesiog slysta jos paviršiumi. Lietuvoje šio tipo sporto trenerių dar neturime ir treniruotės dar nevyksta.