Lietuvos sporto savaitė: ypatingos biatlonininkų dienos, taškų neiškovojusi rankinio rinktinė ir LKL lyderių dvikova

Vytautas Strolia pirmą kartą dalyvavo biatlono pasaulio taurės bendro starto lenktynėse, Gabrielė Leščinskaitė iškovojo pirmuosius biatlono pasaulio taurės taškus, Ričardas Berankis įveikė vieną varžovą atvirajame Australijos teniso čempionate, Justina Mikulskytė iškovojo ketvirtąjį teniso karjeros titulą, Lietuvos vyrų rankinio rinktinė neiškovojo nė vieno taško Europos pirmenybėse, Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai pasiekė dar vieną pergalę Europos taurės turnyre, o kovido užpulta Kauno „Žalgirio“ krepšinio komanda pratęsė nesėkmingų išvykų virtinę Eurolygoje, bet laimėjo LKL lyderių dvikovą.

Vytautas Strolia - penktas persekiojimo lenktynėse.<br>Ch.Manzoni (IBU) nuotr.
Lietuvos rankinio rinktinė baigė pasirodymą Europos čempionate.<br>LRF nuotr.
Vytautas Strolia
Vilniaus<br>Т. Bauro nuotr.
Rankinis.lt nuotr. koliažas.
Daugiau nuotraukų (6)

Jan 24, 2022, 10:41 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Sausio 17 d. Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitinge Ričardas Berankis pakilo iš 96-osios į 93-iąją vietą. Jis yra vienintelis lietuvis, patenkantis tarp tūkstančio geriausių. Moterų teniso asociacijos (WTA) reitinge tarp tūkstančio geriausių patenka dvi lietuvės: Justina Mikulskytė užima 346-ąją vietą, Akvilė Paražinskaitė – 594-ąją (tai – aukščiausia vieta jos karjeroje).

Sausio 17 d. Lietuvos vyrų rankinio rinktinė Europos čempionato rungtynėse Košicėje pralaimėjo Norvegijai 29:35 (A.Malašinskas 8, G.Babarskas 5). Lietuviai pralaimėjo visas trejas rungtynes ir grupėje užėmė paskutinę ketvirtąją vietą, o galutinėje Europos pirmenybių lentelėje dėl geresnio įvarčių skirtumo aplenkė trijų kitų grupių autsaiderius ir užėmė 21-ąją vietą. Iškart po trečiųjų rungtynių atsistatydino Lietuvos rinktinės treneris Mindaugas Andriuška.

Sausio 18 d. Sporto arbitražo teismas (CAS) atmetė irkluotojos Ievos Adomavičiūtės skundą dėl dvejų metų diskvalifikacijos už draudžiamų medžiagų vartojimą. Jos diskvalifikacija baigsis 2022 m. rugsėjo 15 d.

Sausio 18 d. Kauno „Žalgiris“ pateko į krepšinio Karaliaus Mindaugo taurės finalo ketvertą. Atsakomosiose ketvirtfinalio rungtynėse „Žalgiris“ namie nugalėjo „Jonavą“ 68:59 (pirmosios rungtynės 86:75). Finalo ketvertas, kuriame taip pat žais Vilniaus „Rytas“, Panevėžio „Lietkabelis“ ir „Šiauliai“, vyks vasario 19-20 d. Vilniuje. Tą pačią dieną „Žalgiris“ pranešė, kad kovidu užsikrėtė Paulius Jankūnas, Artūras Milaknis ir Tai Websteris.

Sausio 18 d. Panevėžio „Lietkabelis“ krepšinio Europos taurės rungtynėse namie nugalėjo Vroclavo „Śląsk“ 88:65 (P.Kalaitzakis 18, V.Lipkevičius 16, Dž.Gagičius 14). „Lietkabelis“ laimėjo 5 iš 10 rungtynių ir A grupėje užima šeštąją vietą.

Sausio 18 d. Ričardas Berankis Melburne teniso Australijos atvirojo čempionato pirmajame rate nugalėjo ispaną Roberto Carballesą Baeną 6:3, 3:6, 2:6, 6:3, 6:4 (mačas truko 3 val. 43 min.). R.Berankis devintą kartą dalyvauja Australijos čempionate ir šeštą kartą pateko į antrąjį ratą.

Sausio 19 d. Domantas Sabonis („Indiana Pacers“) per Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) pirmenybių rungtynes pelnė 20 taškų, atkovojo 12 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų, o „Pacers“ išvykoje nugalėjo „Los Angeles Lakers“ 111:104 ir nutraukė keturių pralaimėjimų seriją. D.Sabonis pasiekė kevirtąjį trigubą dviženklį šį sezoną ir 17-ąjį karjeroje, tačiau patyrė traumą, dėl kurios praleido kitas rungtynes.

Sausio 20 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse išvykoje pralaimėjo Stambulo „Fenerbahçe“ 67:73 (E.Ulanovas 16, K.Lukošiūnas 15, M.Blaževičius 10). „Žalgiris“ išvykose pralaimėjo visas 10 rungtynių ir Eurolygoje užima paskutinę 18-ąją vietą (3 pergalės per 18 rungtynių). „Žalgiris“ nuo priešpaskutinę vietą užimančio Atėnų „Panathinaikos“, su kuriuo žais sausio 26 d., atsilieka 1 tašku.

Sausio 20 d. Deividas Sirvydis („Motor City Cruise“) per G lygos rungtynes pelnė 34 taškus ir atkovojo 10 kamuolių, o „Cruise“ išvykoje nugalėjo „Grand Rapids Gold“ 113:98. D.Sirvydis pasiekė karjeros rezultatyvumo rekordą ir pirmąjį dvigubą dviženklį G lygoje.

Sausio 20 d. Ričardas Berankis teniso Australijos atvirojo čempionato antrajame rate pralaimėjo šeštąją vietą ATP reitinge užimančiam rusui Andrejui Rubliovui 4:6, 2:6, 0:6 (mačas truko 1 val. 49 min.).

Sausio 20-21 d. Anterselvoje (Pietų Tirolis, Italija) biatlono pasaulio taurės etapo vyrų asmeninėse lenktynėse vienintelis dalyvavęs lietuvis Karolis Dombrovskis užėmė 68-ąją vietą (startavo 103 sportininkai, nugalėjo rusas Antonas Babikovas). Moterų asmeninėse lenktynėse Gabrielė Leščinskaitė užėmė 19-ąją vietą ir iškovojo pirmuosius karjeroje pasaulio taurės taškus (startavo 96 sportininkės, nugalėjo prancūzė Justine Braisaz-Bouchet).

Sausio 22 d. Vilniuje vyrų teniso „ITF Tour“ turnyro finale kazachstanietis Denisas Jevsejevas nugalėjo suomį Otto Virtaneną 5:7, 6:3, 7:6. Visi keturi turnyre dalyvavę Lietuvos tenisininkai Ainius Sabaliauskas, Tadas Babelis, Pijus Vaitiekūnas ir Julius Tverijonas iškrito pirmajame rate.

Sausio 22 d. Anterselvoje biatlono pasaulio taurės etapo vyrų bendro starto lenktynėse Vytautas Strolia užėmė 26-ąją vietą (nugalėjo vokietis Benediktas Dollis). V.Strolia pirmą kartą karjeroje dalyvavo bendro starto lenktynėse. Šiame etape nedalyvavo kelių stipriausių rinktinių lyderiai. Pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje V.Strolia užima 26-ąją vietą (pirmauja prancūzas Quentinas Fillonas-Maillet).

Sausio 23 d. Justina Mikulskytė teniso turnyro Manakore (Maljorka, Ispanija; „ITF Tour“) finale nugalėjo japonę Yuki Naito 6:3, 6:3. J.Mikulskytė iškovojo ketvirtąjį titulą karjeroje ir pirmąjį – šį sezoną.

Sausio 23 d. Anterselvoje biatlono pasaulio taurės etapo vyrų estafetės lenktynėse Lietuvos rinktinė užėmė 20-ąją vietą (startavo 24 komandos, nugalėjo Norvegija). Pasaulio taurės vyrų estafetės įskaitoje Lietuva užima 18-ąją vietą (pirmauja Norvegija), Tautų taurės įskaitoje – 16-ąją vietą (pirmauja Norvegija).

Sausio 23 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) lyderių rungtynėse Kauno „Žalgiris“ išvykoje nugalėjo Vilniaus „Rytą“ 72:67. „Rytas“ pralaimėjo po 13 iš eilės pergalių. Turnyre pirmauja „Žalgiris“ (17 pergalių ir 1 pralaimėjimas), „Rytas“ (15 ir 2), Panevėžio „Lietkabelis“ (12 ir 5), „Šiauliai“ (10 ir 6) ir Utenos „Juventus“ (8 ir 7).