Pasaulio sporto savaitė: epinė R. Nadalio pergalė, Švedijos rankininkų sugrįžimas ir nelaimė Kamerūne

Ispanas Rafaelis Nadalis antrą kartą tapo Australijos atvirojo teniso čempionato nugalėtoju ir išsiveržė į priekį trijų teniso mohikanų lenktynėse, australė Ashleigh Barty iškovojo trečiąjį Didžiojo kirčio titulą, Švedijos vyrų rankinio rinktinė po 20 metų pertraukos susigrąžino Europos čempionės vardą, Afrikos futbolo čempionatą aptemdė sirgalių žūtis, o kalnų slidininkai ir šuolininkai su slidėmis paskutinį kartą prieš olimpines žaidynes pasitikrino jėgas pasaulio taurės etapuose.

R.Nadalis tapo pirmuoju, kuris laimėjo 21 titulą<br>ZP/Scanpix nuotr.
R.Nadalis tapo pirmuoju, kuris laimėjo 21 titulą<br>Reuters/Scanpix nuotr.
A.Barty.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Jan 31, 2022, 12:29 PM, atnaujinta Jan 31, 2022, 1:26 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Sausio 24 d. Jaundėje (Kamerūnas) prieš Afrikos futbolo čempionato aštuntfinalio rungtynes tarp Kamerūno ir Komorų Salų per spūstį prie stadiono vartų žuvo aštuoni žmonės. Kelios dešimtys žmonių sužeisti. Rungtynes laimėjo Kamerūnas 2:1.

Sausio 25 d. Šladminge (Štirija, Austrija) kalnų slidinėjimo pasaulio taurės etape slalomo varžybas laimėjo vokietis Linusas Strasseris. Šis etapas buvo paskutinis prieš Pekino olimpines žaidynes. Pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje pirmauja šveicaras Marco Odermattas, antrąją vietą užima norvegas Alexanderis Aamodtas Kilde, trečiąją – austras Matthiasas Mayeris.

Sausio 28 d. Muskate (Omanas) Azijos moterų žolės riedulio čempionato finale Japonija nugalėjo Korėją 4:2. Bronzos medalius laimėjo čempionės vardą praradusi Indija. Japonija žemyno čempione tapo trečią kartą.

Sausio 28 d. Melburne Australijos atvirojo teniso čempionato pusfinalyje ispanas Rafaelis Nadalis nugalėjo italą Matteo Berrettinį 6:3, 6:2, 3:6, 6:3, rusas Danijilas Medvedevas – graiką Stefaną Tsitsipą 7:6, 4:6, 6:4, 6:1. Į Didžiojo kirčio turnyrų finalą 35 metų R.Nadalis pateko 29-ąjį kartą (daugiau kartų finaluose žaidė tik šveicaras Rogeris Federeris ir serbas Novakas Džokovičius – po 31), 25 metų D.Medvedevas – ketvirtąjį kartą.

Sausio 28 d. Budapešte Europos vyrų rankinio čempionato pusfinalyje čempionės vardą ginanti Ispanija nugalėjo pasaulio čempionę Daniją 29:25, Švedija – olimpinę čempionę Prancūziją 34:33.

Sausio 29 d. Čilės Santjage Amerikos moterų žolės riedulio čempionato finale Argentina nugalėjo Čilę 4:2. Bronzos medalius laimėjo Kanada. Argentina žemyno čempione tapo šeštąjį kartą per šešis turnyrus. Pirmą kartą turnyro istorijoje medalių neiškovojo JAV.

Sausio 29 d. Resifėje (Brazilija) Pietų ir Centrinės Amerikos vyrų rankinio čempionato finale Brazilija nugalėjo čempionės vardą gynusią Argentiną 20:17. Bronzos medalius laimėjo Čilė.

Sausio 29 d. Melburne Australijos atvirojo teniso čempionato finale australė Ashleigh Barty nugalėjo amerikietę Danielle Collins 6:3, 7:6. Pirmoji pasaulio raketė 25 metų A.Barty iškovojo trečiąjį Didžiojo kirčio titulą (ji buvo 2019 m. Prancūzijos čempionato ir 2021 m. Vimbldono čempionato nugalėtoja) ir tapo pirmąja Australijos čempione tapusia australe nuo tada, kai 1978 m. turnyrą laimėjo Chris O‘Neil. 28 metų D.Collins pirmą kartą žaidė Didžiojo kirčio turnyro finale.

Sausio 29-30 d. Kamerūne Afrikos futbolo čempionato ketvirtfinalyje Kamerūnas nugalėjo Gambiją 2:0, Burkina Fasas – Tunisą 1:0, Egiptas – Maroką 2:1 (po pratęsimo), Senegalas – Pusiaujo Gvinėją 3:1.

Sausio 29-30 d. Garmiše-Partenkirchene (Bavarija, Vokietija) kalnų slidinėjimo pasaulio taurės etape greitojo nusileidimo varžybas laimėjo šveicarė Corinne Suter, super milžino varžybose pirmąją vietą pasidalijo italė Federica Brignone ir austrė Cornalia Hutter. Šis etapas buvo paskutinis prieš Pekino olimpines žaidynes. Pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje pirmauja amerikietė Mikaela Shiffrin, antrąją vietą užima slovakė Petra Vlhova, trečiąją – F.Brignione.

Sausio 29-30 d. Vilingene (Šveicarija), šuolių su slidėmis pasaulio taurės etape pirmąsias varžybas laimėjo japonas Ryoyu Kobayashi, antrąsias – norvegas Mariusas Lindvikas. Šis etapas buvo paskutinis prieš Pekino olimpines žaidynes. Pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje pirmauja vokietis Karlas Geigeris, antrąją vietą užima R.Kobayashi, trečiąją – norvegas Halvoras Egneris Granerudas.

Sausio 30 d. Čilės Santjage Amerikos vyrų žolės riedulio čempionato finale Argentina nugalėjo Čilę 5:1. Bronzos medalius laimėjo Kanada. Argentina čempione tapo ketvirtąjį kartą per šešis turnyrus.

Sausio 30 d. Melburne Australijos atvirojo teniso čempionato finale ispanas Rafaelis Nadalis nugalėjo rusą Danijilą Medvedevą 2:6, 6:7, 6:4, 6:4, 7:5 (mačas truko 5 val. 24 min.). Australijos čempionato finale R.Nadalis žaidė šeštąjį kartą ir antrąjį kartą tapo čempionu (pirmąjį – 2009 m.). Jis iškovojo 21-ąjį Didžiojo kirčio titulą ir pagal šį skaičių aplenkė po 20 turnyrų laimėjusius šveicarą Rogerį Federerį ir serbą Novaką Džokovičių.

Sausio 30 d. Budapešte Europos vyrų rankinio čempionato finale Švedija nugalėjo Ispaniją 27:26. Bronzos medalius laimėjo Danija. Švedai Europos čempionais tapo penktąjį kartą (praėjusius kartus – 1994, 1998, 2000 ir 2002 m.) ir yra turnyro rekordininkai. Čempionės vardą praradusi Ispanija medalius iškovojo devintąjį kartą ir yra rekordininkė pagal šį skaičių.

Sausio 30 d. Į amerikietiško futbolo Nacionalinės futbolo lygos (NFL) finalą pateko „Los Angeles Rams“ ir „Cincinnati Bengals“. Nacionalinės grupės finale „Rams“ nugalėjo „San Francisco 49ers“ 20:17, Amerikos grupės finale „Bengals“ – „Kansas City Chiefs“ 27:24. Finalo rungtynės vyks vasario 13 d. Inglvude (Kalifornija).