Jančingo olimpinėje trasoje – skaudus rizikavusio A. Drukarovo krytis antrajame nusileidime ir žlugusios viltys pagerinti vietą Specialiai lrytas.lt, Pekinas

Kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas ankstyvą sekmadienio rytą startavo Jančingo kalnų trasoje, kur didžiojo slalomo rungtyje po pirmojo nusileidimo užėmė 20-ąją vietą. Deja, antrajame nusileidime rizikavęs Lietuvos atstovas krito ir išlėkė iš trasos netrukus po starto.

Andrejus Drukarovas rizikavo ir išlėkė iš trasos.<br> V.Dranginio nuotr.
 Andrejus Drukarovas rizikavo ir išlėkė iš trasos.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
Jančinge – puikus pirmasis kalnų slidininko A. Drukarovo nusileidimas.<br>LTOK nuotr.
Daugiau nuotraukų (11)

Specialiai lrytas.lt, Pekinas (Kinija)

Feb 13, 2022, 5:25 AM, atnaujinta Feb 13, 2022, 10:49 AM

Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse 37-asis startavęs 23 metų A.Drukarovas pirmajame nusileidime trasą įveikė per 1 min. 5,78 sek.

Jis lyderiui šveicarui Marco Odermattui nusileido 2,85 sek. ir turėjo didelių vilčių užimti aukštą vietą.

Antrasis nusileidimas turėjo įvykti apie 8 val. Lietuvos laiku, tačiau dėl blogų oro sąlygo buvo atidėtas valandai. Jis prasidėjo nuo 9 val.

Antrajame nusileidime pirmi startavo 30 geriausiųjų atvirkštine tvarka, tad A.Drukarovas leidosi 11-as.

Jis labai agresyviai pradėjo nusileidimą ir šuoliais įveikė pirmuosius vartus.

Pirmoje atkarpoje jo rezultatas buvo 0,10 sek. geresnis nei tuomečio lyderio.

Tačiau pagavęs didžiulį greitį A.Drukarovas nesuvaldė slidžių ir pakilęs į orą trenkėsi į trasos vartus.

Tuo jam lenktynės ir baigėsi.

Varžybose dalyvavo 89 sportininkai.

Pirmąjį išbandymą atlaikė tik 54 atletai. Dėl stipraus snygio 35 sportininkai nesugebėjo pasiekti finišo, tad antrojo šanso nebeturėjo.

Čempionu tapo šveicaras M.Odermattas, kurios dviejų nusileidimų suma 2 min. 3,35 sek.

Jis 0,19 sek. aplenkė slovėną Žaną Kranjecą ir 1,34 sek. prancūzą Matthieu Faivre'ą.

Abu nusileidimus įveikė 46 sportininkai įskaitant ir Jamaikos atstovą Benjaminą Alexanderį, kuris atsiliko daugiau nei minute.

2018 m. Pjongčango žiemos žaidynėse tarp 75 sportininkų, finišavusių didžiojo slalomo rungtyje, A.Drukarovas užėmė 59-ąją vietą.