Pekine startuoti teisės neiškovojusi amerikietė ne tik netikėtai laimėjo auksą, bet ir pasižymėjo unikaliu pasiekimu

Amerikietė greitojo čiuožimo atstovė Erin Jackson sekmadienį tapo pirmąja juodaode sportininke, kuri iškovojo auksą 2022-ųjų Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse. 29-erių sportininkė savo antrojoje olimpiadoje laimėjo 500 m sprinto rungtį, finišuodama per 37,04 sek. Per Pjongčango žaidynes šioje distancijoje JAV atstovė liko 24-oje vietoje.

Erin Jackson  <br> AFP/Scanpix.com nuotr.

2022-02-14 19:59, atnaujinta 2022-02-14 20:14

Maža to – amerikietė tapo pirmąja juodaode, kuri laimėjo šią rungtį per visą olimpiadų istoriją.

Už savęs E.Jackson paliko sidabrą laimėjusią 36-rių japonę Miho Takagi (37,12 sek.) ir bronzą iškovojusią 30-metę rusę Angeliną Golikovą (37,21 sek.).

Neįtikėtina ir tai, kad sportininkės neturėjo būti Pekino žaidynėse. Ją išgelbėjo rinktinės draugė Brittany Bowe. Laimėjusi po atrankų teisę grumtis šioje rungtyje ji kelialapį atidavė būtent E.Jackson, kuri nesugebėjo užbaigti kvalifikacijos varžybų, nes krito trasoje.

B.Bowe pareiškė, kad ji galvoja apie kur kas ilgesnius nuotolius ir koncentruosis labiau į juos, nors po to antrąkart laimėjo teisę olimpiadoje pasirodyti 500 metrų sprinte. Galiausiai B.Bowe liko 16-oje vietoje.

Kinijoje E.Jackson nustebino pasaulį savo neįprasta čiuožimo technika, dėl kurios ji gavo pravardę „Bambi on Ice“.

Amerikietė ant pačiūžų atsistojo tik prieš šešerius metus, prieš tai visą laiką važinėjusi tik riedučiais.