Rusijos ledo ritulio karaliai dar su karūna – į finalą rusus įstūmė 20-mečio įmuštas bulitas

Pekino ledo ritulio olimpinio turnyro finale santykius sekmadienį aiškinsis olimpiniai čempionai rusai ir Suomijos ekipa. Tai paaiškėjo po antrojo pusfinalio, kur Rusijos olimpinio komiteto atstovai po bulitų serijos 2:1 (0:0, 1:0, 0:1, 0:0, 3:2) palaužė Švediją. Komandoms teko žaisti 60 minučių, po to dar ir 10 minučių pratęsimo, kol galiausiai mušti net po 8 bulitus. Viską lėmė 20-mečio Arsenijaus Griciuko įvartis, padėjęs rusams prasibrauti į finalą.

Švedijos ledo ritulio ekipos žaidėjas prieš rusą.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Rusijos ledo ritulio olimpinė rinktinė.<br>AFP/Scanpix nuotr.

2022-02-18 17:55, atnaujinta 2022-02-18 18:00

Rusija gina 2018 metų Pjongčango olimpinių žaidynių laimėtojų titulą – tąkart finale rusai per pratęsimą palaužė Vokietiją.

Šiose rungtynėse įvarčiai krito po 20 minučių kovos. Antro kėlinio pirmosiomis sekundėmis Antonas Slepyševas surengė asmeninį reidą ir įstūmė ritulį į švedų vartus. Nors po to ekipos turėjo po kelis šansus pelnyti įvarčius, tačiau muštynėmis ir susistumdymais pilname kėlinyje daugiau nė vienai rinktinei pasižymėti nepavyko.

Trečią kėlinį švedai pradėjo atakomis ir rusų vartų šturmu. Ir jau 46-ąją mačo minutę atšokusį nuo rusų vartininko ritulį įmušė Švedijos rinktinės kapitonas Antonas Landeris.

Tačiau po 60 minučių kovos nė vienai komandai nepavyko daugiau pelnyti įvarčių ir teko žaisti pratęsimą. Ekipos, kurias sudarė tik po tris žaidėjus, 10 minučių turėjo žaisti papildomą kėlinį – pagal reglamentą, jei rinktinės nepelnytų per nustatytą laiką įvarčio, turėjo būti mušami bulitai.

Per pratęsimą kur kas agresyvesni buvo švedai, turėjo dvi puikias progas laimėti rungtynes, tačiau fortūna buvo rusų pusėje. Tad komandoms teko mušti po penkis bulitus.

Pirmasis įvartį po netaiklių bulitų pelnė švedas Lucasas Wallmarkas, rusas Nikita Gusevas išlygino rezultatą, o ir vėl švedas Larsas Johanssonas išvedė saviškius į priekį. Išlyginamąjį įvartį pelnė Jegoras Jakovlevas – 2:2.

Tad komandos ir vėl turėjo mušti bulitus toliau iki pirmosios nesėkmės.

Tiek rusai, tiek ir švedai nesugebėjo nuginkluoti varžovų vartininkų, tačiau galiausiai pasižymėjo 20-metis Arsenijus Griciukas. Jo metimas lėmė, kad rusai pateko į finalą.

Pirmąja į finalą žengusia rinktine tapo Suomija, kuri po atkaklios kovos 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) pranoko Slovakijos ledo ritulininkus.

Mačas dėl olimpinės bronzos tarp Slovakijos ir Švedijos vyks šeštadienį.

Šiose rungtynėse rusai atliko 41 smūgį į vartus, o švedai – 35.

Rusija olimpinėse žaidynėse 1998 m. iškovojo sidabrą, 2002 m. – bronzą, o 2018 m. Pjongčango olimpinėse žaidynėse džiaugėsi auksu.

Švedijos sąskaitoje – 1952, 1980, 1984 ir 1988 m. bronzos medaliai, 1928, 1964 ir 2014 m. – sidabras ir 1994 bei 2006-ųjų auksas.

Pekino žiemos olimpinės žaidynės vyks vasario 4 – 20 dienomis.