Lietuvos sporto savaitė: krepšinio rinktinės pergalės, išdalintos futbolo ir rankinio taurės, o fone – Rusijos boikotas

Svarbiausios Lietuvos sporto organizacijos paskelbė Rusijos boikotą, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė dukart nugalėjo Bosnijos ir Hercegovinos komandą, Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sutriuškino Eurolygos lyderius, Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai iškovojo šalies supertaurę, Lietuvos rankinio taurių finaluose triumfavo Kauno „Žalgirio“ moterys ir Klaipėdos „Dragūno“ vyrai, tenisininkas Ričardas Berankis pasiekė Dubajuje vykusio turnyro ketvirtfinalį, o krepšininkas Domantas Sabonis sužaidė geriausias rungtynes „Sacramento Kings“ klube.

Lietuvos rinktinė dukart įveikė bosnius.<br>R.Danisevičiaus nuotr.
Lietuvos rinktinė dukart įveikė bosnius.<br>T.Vanago nuotr.
R. Berankis.<br>AP/Scanpix nuotr.
Henrikas Giedraitis.<br>V.Mačiulio nuotr,
Daugiau nuotraukų (5)

Feb 28, 2022, 11:35 AM

Tai buvo svarbiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Vasario 22 d. Ričardas Berankis teniso turnyro Dubajuje („ATP 500“) pirmajame rate nugalėjo vokietį Janą-Lennardą Struffą 6:1, 3:6, 6:3.

Vasario 22 d. Mirė buvęs Kauno „Žalgirio“ krepšinio komandos kapitonas ir treneris Henrikas Giedraitis (82).

Vasario 23 d. Vilniaus „Ryto“ krepšinio klubas pasirašė sutartį su Evaldu Kairiu. Jis jau žaidė „Ryte“ 2006-2007 ir 2018-2020 m., o šio sezono pradžioje dėl traumos neatstovavo jokiai komandai.

Vasario 23 d. Ričardas Berankis teniso turnyro Dubajuje antrajame rate nugalėjo australą Aleksejų Popyriną 6:4, 7:6.

Vasario 24 d. Kauno „Žalgirio“ krepšininkui Mantui Kalniečiui atlikta čiurnos operacija.

Vasario 24 d. Soldžer Holou (Juta, JAV) pasaulio jaunių biatlono čempionate Maksimas Fominas asmeninėse lenktynėse užėmė 9-ąją vietą. Tai geriausias lietuvių rezultatas čempionate.

Vasario 24 d. Ričardas Berankis teniso turnyro Dubajuje ketvirtfinalyje pralaimėjo 14-ąją vietą ATP reitinge užimančiam kanadiečiui Denisui Šapovalovui 6:7, 3:6.

Vasario 24 d. Lietuvos krepšinio federacija dėl Rusijos agresijos Ukrainoje paragino Lietuvos krepšinio organizacijas nutraukti santykius su Rusijos ir Baltarusijos sporto subjektais. Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubas paskelbė, kad nežais Eurolygos rungtynių su Rusijos klubais.

Vasario 24 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasaulio čempionato atrankos rungtynėse Tuzloje nugalėjo Bosniją ir Hercegoviną 78:77 (O.Olisevičius 18, M.Echodas 13).

Vasario 24 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse namie nugalėjo Madrido „Real“ 68:47 (E.Ulanovas 15). „Žalgiris“ antrą kartą šiuolaikinės Eurolygos laikotarpiu (nuo 2000 m.) praleido mažiau negu 50 taškų. „Žalgiris“ laimėjo 5 iš 24 rungtynių ir užima paskutinę 18-ąją vietą.

Vasario 24 d. Domantas Sabonis („Sacramento Kings“) Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) pirmenybių rungtynėse su „Denver Nuggets“ pelnė 33 taškus ir pasiekė asmeninį rekordą „Kings“ klube, bet „Kings“ namie pralaimėjo 110:128.

Vasario 26 d. „Kaunas“ ir Jonavos „Aušrinė“ pateko į Baltijos moterų tinklinio lygos finalo ketvertą. Ketvirtfinalio serijoje „Kaunas“ nugalėjo Rygos RSU 2:0, „Aušrinė“ – „Jelgava“ 3:2. Finalo ketvertas vyks kitą savaitgalį Kaune.

Vasario 26 d. Tartu vykusiame Baltijos vyrų tinklinio lygos finalo ketverte Gargždų „Amber“ užėmė ketvirtąją vietą. „Amber“ pusfinalyje pralaimėjo Tartu „Bigbank“ 0:3, rungtynėse dėl trečiosios vietos – „Pärnu“ 2:3. Finale „Bigbank“ nugalėjo Talino „TalTech“ 3:0. Nuo 2007 m. Baltijos lygos čempionais tapo vien Estijos klubai.

Vasario 26 d. Marijampolės „Sūduva“ iškovojo Lietuvos futbolo supertaurę. Vilniuje vykusios rungtynės baigėsi 0:0 (baudinių seriją „Sūduva“ laimėjo 3:2). „Sūduva“ supertaurę iškovojo ketvirtąjį kartą (praėjusius kartus – 2009, 2018 ir 2019 m.).

Vasario 26 d. Ignatas Konovalovas (FDJ) „UAE Tour“ daugiadienėse dviračių lenktynėse užėmė 92-ąją vietą (nugalėtoju tapo slovėnas Tadejus Pogačaras iš „Team Emirates“.

Vasario 27 d. Lietuvos futbolo federacija (LFF) priėmė sprendimą nežaisti su Rusijos komandomis ir kreipėsi į FIFA bei UEFA, kad tokį sprendimą priimtų visi šių organizacijų nariai.

Vasario 27 d. Krepšinio Eurolygos jaunimo turnyro atrankos varžybose Panevėžio „Lietkabelis“ užėmė septintąją vietą. Belgrade vykusio turnyro grupės etape „Lietkabelis“ pralaimėjo visas trejas rungtynes, o rungtynėse dėl septintosios vietos nugalėjo Belgrado „Partizan“ 95:79.

Vasario 27 d. Lietuvos rankinio taures iškovojo Kauno „Žalgirio“ moterys ir Klaipėdos „Dragūno“ vyrai. Moterų finale „Žalgiris“ nugalėjo titulą gynusią „Garliavą“ 31:26, vyrų finale titulą gynęs „Dragūnas“ nugalėjo Kauno „Granitą“ 32:25. Finalo ketvertai vyko Klaipėdoje. Naudingiausiais žaidėjais išrinkti ukrainiečiai Olesia Semenčenko („Žalgiris“) ir Danylo Hlušakas („Dragūnas“).

Vasario 27 d. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasaulio čempionato atrankos rungtynėse Vilniuje nugalėjo Bosniją ir Hercegoviną 77:56 (T.Dimša 19, D.Gailius 15). Lietuviai laimėjo visas 4 rungtynes, užima pirmąją vietą grupėje ir užsitikrino kelialapį į kitą atrankos etapą. Kitos atrankos turnyro rungtynės bus žaidžiamos liepos mėnesį.