Lietuvos rankininkės atsisveikino su viltimis žaisti Europos čempionate

Lietuvos moterų rankinio rinktinė nedalyvaus Europos čempionate. Tai paaiškėjo po sekmadienį įvykusios akistatos išvykopje su Šveicarija. Lietuvės po tragiškai sužaisto antrojo kėlinio pralaimėjo šeimininkėms 18:34 (10:12) ir liks grupėje trečioje vietoje, kuti nesuteikia jokio kelialapio į pirmenybės.

Lietuvos moterų rankinio rinktinės narė Greta Kavaliauskaitė.<br>G.Šiupario nuotr.
Lietuvos moterų rankinio rinktinė.<br>G.Šiupario nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2022-03-06 20:16

Po to, kai Rusijos agresijos prieš Ukrainą šios valstybės rinktinė buvo išmesta iš atrankos, lietuvėms arba šveicarėms atsivėrė galimybės pakovoti dėl antros vietos grupėje ir kelialapio į Europos čempionatą. Pirmają vietą jau garantavo sau pirmają poziciją.

Praėjusį ketvirtadienį Klaipėdos „Švyturio“ arenoje lietuvės pralaimėjo šveicarėms rezultatu 30:36 (19:18) ir susikomplikavo savo situaciją dėl kelialapio. Mūsų šalies atstovėms reikėjo išvykoje būtinai ne tik laimėti, tačiau oponentes parklupdyti 7 įvarčių skirtumu.

Tačiau dvikovanebuvo sėkminga: pirmame kėlinyje lietuvės vijosi šveicares. Antrame kėlinyje jos atsiliko tik 15:18, bet po to daugiau kaip 9 minutes nepelnė nė vieno įvarčio – Šveicarija laimėjo atkarpą 8:0 ir padėjo tašką intrigoje.

Lietuvės atranką baigs balandžio 20-ąją Alytuje, kur prestižo mačą sužais su Lenkija. Šveicarės dar niekada nėra žaidusios nei Europos, nei pasaulio čempionatuose.

Tiesa, jos jau turi vietą 2024 m. Senojo žemyno pirmenybėse, kurias rengs kartu su Austrija bei Vengrija. Lietuvės Europos čempionate žaidė vieną kartą – 1996 m. užėmė 12-ąją vietą. 1993 m. lietuvės pateko į pasaulio čempionatą, kuriame buvo 13-oje pozicijoje.

Lietuva: Simona Kolosovė 9 įvarčiai, Audinga Kniubaitė 3, Dovilė Ilčiukaitė 2, Viltė Lubytė 2, Rita Repečkaitė 1, Emilė Aglinskaitė 1.

Šveicarija: Kerstin Kundig 12, Mia Emmenegger 8