Lietuvos sporto savaitė: rinktinių pralaimėjimai, A lygos startas ir lietuvių dvikova NBA

Stipriausios Lietuvos futbolo komandos atidarė A lygos sezoną, Lietuvos moterų rankinio rinktinė Europos pirmenybių atrankos turnyre dukart pralaimėjo šveicarėms, Lietuvos vyrų teniso rinktinė Daviso taurės mače nusileido pakistaniečiams, Kauno „Žalgirio“ krepšininkai laimėjo vienerias iš dvejų Eurolygos rungtynių, NBA pirmenybėse susitiko Lietuvos krepšininkų komandos, o „Kauno“ tinklininkės tapo Baltijos lygos čempionėmis.

Sezono startą A lygos čempionai pradėjo pergalingai.<br>fkzalgiris.lt nuotr.
Tenisininkas. Ričardas Berankis<br>T.Bauro nuotr.
D.Sabonio ir J.Valančiūno akistata.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Mar 7, 2022, 10:09 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Vasario 28 d. Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitinge Ričardas Berankis pakilo iš 99-osios į 86-ąją vietą. Jis yra vienintelis į pirmąjį tūkstantuką patenkantis Lietuvos tenisininkas.

Kovo 1 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse išvykoje nugalėjo Atėnų „Panathinaikos“ 96:83 (E.Ulanovas 22, J.Lauvergne‘is 17, A.Milaknis 16) ir pasiekė trečiąją iš eilės pergalę.

Kovo 1 d. „Le Samyn“ dviračių lenktynėse (Belgija; Europos turas) Evaldas Šiškevičius („Roubaix“) užėmė 72-ąją vietą (nugalėjo italas Matteo Trentinas iš „Team Emirates“).

Kovo 2 d. Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) pirmenybėse susitiko komandos, kuriose žaidžia lietuviai. „New Orleans Pelicans“ namie nugalėjo „Sacramento Kings“ 125:95. Jonas Valančiūnas („Pelicans“) pelnė 17 taškų ir atkovojo 14 kamuolių, Domantas Sabonis („Kings“) pelnė 15 taškų ir atkovojo 14 kamuolių. Vakarų grupėje „Pelicans“ užima 10-ąją vietą (27 perg. ir 37 pral.), „Kings“ – 13-ąją vietą (24 ir 42).

Kovo 3 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse išvykoje pralaimėjo Berlyno ALBA 74:82 (T.Cavanaugh 18, A.Milaknis 14) ir nutraukė trijų pergalių virtinę. „Žalgiris“ laimėjo 6 iš 26 rungtynių ir formalioje lentelėje užima paskutinę 18-ąją vietą.

Kovo 3 d. Lietuvos moterų rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos rungtynėse Klaipėdoje pralaimėjo Šveicarijai 30:36 (R.Repečkaitė 8, S.Kolosovė 7).

Kovo 4 d. Lietuvos ledo ritulio lygos rungtynėse Elektrėnų „Energijai“ namie nugalėjus „Kaunas City“ 6:1, paaiškėjo abi finale žaisiančios komandos. Tai – pirmąją ir antrąją vietas užsitikrinusios Vilniaus „Hockey Punks“ (48 taškai per 18 rungt.) ir „Energija“ (41/20). Kovo 6 d. jų tarpusavio rungtynėse Vilniuje nugalėjo „Hockey Punks“ 4:3. Reguliarusis sezonas baigsis kovo 13 d.

Kovo 4 d. Baigėsi Lietuvos moterų krepšinio lygos reguliarusis sezonas. Jo nugalėtoja tapo visas 10 rungtynių laimėjusi Vilniaus „Kibirkštis“. Antrąją vietą užėmė Klaipėdos „Neptūnas“, trečiąją – Kauno „Aistės“ (po 7 pergales).

Kovo 4 d. Kontiolahtyje (Suomija) biatlono pasaulio taurės vyrų estafetės lenktynėse Lietuvos rinktinė užėmė 13-ąją vietą (dalyvavo 20 komandų, nugalėjo Norvegija). Tai – geriausias Lietuvos estafetės komandos rezultatas pasaulio taurės etapuose. Pasaulio taurės vyrų estafetės įskaitoje Lietuva užima 18-ąją vietą (pirmauja Norvegija).

Kovo 4 d. Prasidėjo Lietuvos futbolo A lygos pirmenybės. Atidarymo rungtynėse čempiono vardą ginantis Vilniaus „Žalgiris“ namie nugalėjo debiutantę „Jonavą“ 6:0. Vienerios pirmojo turo rungtynės tarp Gargždų „Bangos“ ir Telšių „Džiugo“ buvo nukeltos dėl kovido protrūkio „Bangoje“. Pirmajame ture taškus prarado du praėjusio sezono prizininkai Marijampolės „Sūduva“ (išvykoje sužaidė lygiosiomis su debiutantais „Šiauliais“ 0:0) ir Kauno „Žalgiris“ (išvykoje pralaimėjo Kauno „Hegelmann“ 1:2. Kitose rungtynėse Vilniaus „Riteriai“ ir „Panevėžys“ sužaidė lygiosiomis 0:0.

Kovo 4-5 d. Muskate (Omanas) pasaulio sportinio ėjimo komandų čempionate Lietuvos moterų rinktinė 20 km ėjimo varžybose užėmė ketvirtąją vietą (nugalėjo Kinija). Asmeninėje įskaitoje Brigita Virbalytė užėmė 15-ąją vietą. Vyrų 35 km ėjimo varžybose Marius Žiūkas asmeninėje įskaitoje užėmė 18-ąją vietą.

Kovo 5 d. Dohoje vykusiame gimnastikos pasaulio taurės antrajame etape Robertas Tvorogalas užėmė antrąją vietą pratimuose ant skersinio ir aštuntąją vietą pratimuose ant lygiagrečių.

Kovo 5 d. Sienoje (Toskana, Italija) „Strade Biance“ moterų dviračių lenktynėse „Aromitalia“ atstovaujančios Rasa Leleivytė ir Inga Češulienė iki finišo nenuvažiavo. Finišavo 85 dviratininkės, nugalėjo belgė Lotte Kopecky („Worx“).

Kovo 5 d. „Grand Prix Gaziapaša“ dviračių lenktynėse (Turkija, 1.2 kategorija), kuriose dalyvavo Lietuvos rinktinė, Aivaras Mikutis užėmė 10-ąją vietą (nugalėjo turkas Onuras Balkanas iš „Sakarya“). 19-metis A.Mikutis iškovojo pirmuosius karjeroje UCI reitingo taškus. Kovo 6 d. Giundogmuše (Turkija) „Grand Prix Mediterrannean“ dviračių lenktynėse (1.2 kategorija) A.Mikutis užėmė 13-ąją vietą (nugalėjo ukrainietis Anatolijus Budiakas iš „Terengganu“).

Kovo 5 d. Lietuvos vyrų teniso rinktinė Daviso taurės pasaulio pirmosios grupės (turnyro antrosios pakopos, kurioje žaidžia 27-50 pagal pajėgumą pasaulio komandos) pirmojo rato mače Islamabade pralaimėjo Pakistanui 2:3. Ričardas Berankis laimėjo abu vienetų mačus, bet su Laurynu Grigeliu pralaimėjo dvejetų mačą, o L.Grigelis ir Edas Butvilas pralaimėjo vienetų mačus.

Kovo 5 d. Kontiolahtyje biatlono pasaulio taurės vyrų sprinto lenktynėse Vytautas Strolia užėmė 31-ąją vietą, Tomas Kaukėnas – 66-ąją, Linas Banys – 70-ąją (startavo 81 sportininkas, nugalėjo prancūzas Quentinas Fillonas-Maillet). Moterų sprinto lenktynėse Natalija Kočergina užėmė 60-ąją vietą, Gabrielė Leščinskaitė – 72-ąją (startavo 84 sportininkės, nugalėjo vokietė Denise Herrmann).

Kovo 6 d. Kontiolahtyje biatlono pasaulio taurės vyrų persekiojimo lenktynėse Vytautas Strolia užėmė 30-ąją vietą (nugalėjo prancūzas Quentinas Fillonas-Maillet). Moterų persekiojimo lenktynėse Natalija Kočergina užėmė 55-ąją vietą (nugalėjo norvegė Tiril Eckhoff). Vyrų pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje vienintelis šį sezoną taškus iškovojęs lietuvis V.Strolia užima 29-ąją vietą (pirmauja Q.Fillonas-Maillet). Moterų bendrojoje įskaitoje Gabrielė Leščinskaitė užima 73-iąją vietą (pirmauja norvegė Marte Olsbu Roeiseland). Pasaulio taurės vyrų Tautų taurės įskaitoje Lietuva užima 16-ąją vietą (pirmauja Norvegija), moterų Tautų taurės – 28-ąją vietą (pirmauja Švedija).

Kovo 6 d. Lietuvos moterų rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos rungtynėse Giumlingene pralaimėjo Šveicarijai 18:34 (S.Kolosovė 9). Lietuvos rinktinė, kuriai buvo įskaityta formali pergalė 10:0 prieš nušalintą Rusiją, per 5 rungtynes iškovojo 2 taškus ir atrankos grupėje užima paskutinę ketvirtąją vietą. Du kelialapius į Europos čempionatą jau užsitikrino Lenkija (8 taškai) ir Šveicarija (6). Paskutinės atrankos turnyro rungtynės vyks balandžio 20-24 d.

Kovo 6 d. Vilniuje bokso mače Lietuvos vyrų rinktinė nugalėjo Čekiją 4:3. Lietuvos rinktinėje pergales pasiekė Edgaras Skurdelis, Simonas Urbonavičius, Aras Dūdėnas ir Laimonas Raibikis.

Kovo 6 d. Baigėsi Baltijos vyrų rankinio lygos reguliarusis sezonas. Dvi pirmąsias vietas užėmę Estijos klubai „Viljandi“ (42 taškai per 24 rungtynes) ir Pylvos „Serviti“ (40) iškart pateko į pusfinalį. Į ketvirtfinalį pateko trys Lietuvos komandos, kurios užėmė nuo trečiosios iki penktosios vietos: Vilniaus „Šviesa“ (33), Kauno „Granitas“ (29) ir čempiono vardą ginantis Klaipėdos „Dragūnas“ (28). „Vilnius“ (27) užėmė septintąją vietą, Alytaus „Varsa“ (22) – aštuntąją.

Kovo 6 d. Kaune Baltijos moterų tinklinio lygos finale „Kaunas“ nugalėjo „Tartu Ülikool“ 3:1. Trečiąją vietą užėmė Jonavos „Aušrinė“. Išvakarėse pusfinalyje „Kaunas“ nugalėjo „Aušrinę“ 3:1. „Kaunas“ antrąjį kartą tapo Baltijos lygos čempionu (pirmąjį – 2017 m.). Per 15 sezonų Lietuvos komandos čempionėmis tapo tris kartus.

Kovo 6 d. Baltijos moterų krepšinio lygoje Klaipėdos „Neptūnas“ namie nugalėjo iki tol nepralaimėjusią Rygos TTT 98:62 (TTT atstovavo dublerių komandos žaidėjos). Reguliariajame sezone pirmąją vietą užsitikrino TTT (21 pergalė per 22 rungtynes), antrąją – Vilniaus „Kibirkštis“ (19/22), dėl trečiosios vietos kovoja „Neptūnas“ (15/19) ir „Liepāja“ (14/20).