Lietuvos sporto savaitė: Kauno „Žalgirio“ dovana, įsimintina A. Drukarovo popietė ir jaunųjų imtynininkių medaliai

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai nugalėjo Eurolygos lyderius, Andrejus Drukarovas laimėjo pirmuosius kalnų slidinėjimo pasaulio taurės taškus, Vytautas Strolia gavo teisę dalyvauti biatlono pasaulio taurės bendro starto lenktynėse, Panevėžio „Lietkabelis“ ir Vilniaus „Rytas“ laimėjo kitų Europos krepšinio turnyrų rungtynes, dvi Lietuvos imtynininkės iškovojo Europos jaunimo pirmenybių medalius, o A lygos debiutantai „Šiaulių“ futbolininkai atėmė taškus iš čempionų.

Rokas Jokubaitis<br>G.Bitvinsko nuotr.
 Kauniečiai įveikė Eurolygos lyderius.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Vytautas Strolia.<br>V.Dranginio/LTOK nuotr.
Andrejus Drukarovas<br>V.Dranginio/LTOK nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Mar 14, 2022, 12:21 PM, atnaujinta Mar 14, 2022, 1:07 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Kovo 8 d. Vilniaus „Rytas“ krepšinio Čempionų lygos rungtynėse išvykoje nugalėjo Strasbūro SIG 73:71 (M.Normantas ir S.Smithas po 12). „Rytas“ antrajame etape laimėjo 2 iš 4 rungtynių ir grupėje dalijasi antrąją vietą su SIG (pirmauja visas 4 rungtynes laimėjusi Lagūnos „Tenerife“).

Kovo 8 d. Panevėžio „Lietkabelis“ krepšinio Europos taurės rungtynėse namie nugalėjo Belgrado „Partizan“ 93:78 (Dž.Gagičius ir G.Orelikas po 21, V.Lipkevičius 14). „Lietkabelis“ laimėjo 7 iš 13 rungtynių ir grupėje užima penktąją vietą.

Kovo 10 d. Plovdive (Bulgarija) Europos jaunimo imtynių čempionate moterų imtynių varžybose sidabro medalį iškovojo Kamilė Gaučaitė (iki 76 kg), bronzos medalį – Gabija Dilytė (iki 50 kg).

Kovo 10 d. Otepėje (Estija) biatlono pasaulio taurės etape sprinto lenktynėse Vytautas Strolia užėmė šeštąją vietą, Tomas Kaukėnas – 68-ąją, Maksimas Fominas – 78-ąją, Nikita Romanovas – 82-ąją (startavo 86 sportininkai, nugalėjo prancūzas Quentinas Fillonas-Maillet).

Kovo 11 d. Kauno „Žalgiris“ krepšinio Eurolygos rungtynėse namie nugalėjo turnyro lyderę „Barcelona“ 91:84 (L.Lekavičius 22, J.Lauvergne‘is 18, E.Ulanovas 16). „Žalgiris“ laimėjo 7 iš 23 rungtynių (išbraukus Rusijos klubų rezultatus) ir užima 13-ąją vietą. Pirmauja „Barcelona“ (laimėjo 18 iš 23 rungtynių).

Kovo 11 d. Otepėje biatlono pasaulio taurės etape sprinto lenktynėse Natalija Kočergina užėmė 67-ąją vietą (startavo 85 sportininkės, nugalėjo prancūzė Julia Simon).

Kovo 12 d. Leirijoje (Portugalija) vykusiame lengvosios atletikos metimų taurės turnyre Martynas Alekna užėmė pirmąją vietą jaunimo (iki 23 m.) disko metimo varžybose (58,09 m).

Kovo 12 d. Kėdainių „Nevėžio“ krepšinio klubas paskelbė, kad nutraukė sutartį su rezultatyviausiu Lietuvos krepšinio lygos (LKL) žaidėju amerikiečiu T.J.Starksu (vid. 18,9 tšk.).

Kovo 12 d. Ąžuolas Tubelis (Arizonos universitetas) tapo NCAA krepšinio „Pac-12“ grupės čempionu. Paradaise (Nevada, JAV) vykusiame finale Arizonos universitetas nugalėjo UCLA 84:76, o antrakursis Ą.Tubelis pelnė 9 taškus. Jo sezono vidurkis yra 14,5 taško.

Kovo 12 d. Otepėje biatlono pasaulio taurės etape bendro starto lenktynėse Vytautas Strolia užėmė paskutinę 30-ąją vietą (nugalėjo norvegas Vetle Christiansenas). Vyrų bendrojoje įskaitoje vienintelis šį sezoną taškus iškovojęs lietuvis V.Strolia užima 29-ąją vietą (pirmauja prancūzas Quentinas Fillonas-Maillet).

Kovo 12 d. Baigėsi Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) reguliarusis sezonas. Jo nugalėtoja tapusi Marijampolės „Sūduva“ (32 pergalės per 38 rungt.), „Telšiai“ (31), „Gargždai“ (29) ir „Šilutė“ (21) pateko į atkrintamųjų varžybų ketvirtfinalį. Kitos aštuonios komandos žais aštuntfinalyje. Rezultatyviausias reguliariojo sezono žaidėjas buvo amerikietis Derekas Hanesas (Palangos „Kuršiai“), pelnydavęs 21,3 tšk. Paskutinę 14-ąją vietą užėmė Joniškio „Delikatesas“ (8).

Kovo 12 d. Druskininkuose rungtynėse dėl Lietuvos moterų krepšinio taurės Vilniaus „Kibirkštis“ nugalėjo Kauno „Aistes“ 66:47. Naudingiausia rungtynių žaidėja išrinkta Livija Sakevičiūtė („Kibirkštis“).

Kovo 13 d. Otepėje biatlono pasaulio taurės etape vienetų mišrioje estafetėje Tomas Kaukėnas ir Natalija Kočergina užėmė 21-ąją vietą (startavo 23 komandos, finišavo 21 komanda, nugalėjo norvegai Sturla Lagreidas ir Marte Olsbu Roiseland). Mišrios estafetės varžybose Lietuvos rinktinė nedalyvavo. Pasaulio taurės mišrios estafetės galutinėje įskaitoje Lietuva užėmė 28-ąją vietą (tarp 28 klasifikuotų komandų; nugalėjo Norvegija). Tautų taurės moterų įskaitoje Lietuva užima 28-ąją vietą, vyrų įskaitoje – 16-ąją vietą.

Kovo 13 d. Andrejus Drukarovas iškovojo pirmuosius karjeroje kalnų slidinėjimo pasaulio taurės taškus. Jis Kranska Goroje (Slovėnija) vykusiame etape užėmė 28-ąją vietą slalomo milžino varžybose. Kovo 12 d. Kranska Goroje vykusiose pirmose slalomo milžino varžybose A.Drukarovas buvo diskvalifikuotas pirmajame nusileidime (abi dienas nugalėtoju tapo norvegas Henrikas Kristoffersenas). Pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje A.Drukarovas užima 152-ąją vietą (pirmauja šveicaras Marco Odermattas). Slalomo milžino įskaitoje A.Drukarovas užima 55-ąją vietą (pirmauja M.Odermattas).

Kovo 13 d. Tirėnų – Adrijos daugiadienėse dviračių lenktynėse Ignatas Konovalovas (FDJ) užėmė 104-ąją vietą (nugalėjo slovėnas Tadejus Pogačaras iš „Team Emirates“).

Kovo 13 d. Baigėsi Lietuvos ledo ritulio lygos reguliarusis sezonas. Į finalą pateko dvi pirmąsias vietas užėmę Vilniaus „Hockey Punks“ (51 taškas per 20 rungt.) ir Elektrėnų „Energija“ (41).

Kovo 13 d. Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) pergales iškovojo visi keturi lyderiai. Turnyre pirmauja Kauno „Žalgiris“ (22 pergalės ir 1 pralaimėjimas), Vilniaus „Rytas“ (19 ir 3), Panevėžio „Lietkabelis“ (18 ir 5) ir „Šiauliai“ (12 ir 9).

Kovo 13 d. Lietuvos futbolo A lygoje per du turus taškų neprarado tik viena komanda. Vienvaldžiu lyderiu tapo Kauno „Hegelmann“ (6 taškai), išvykoje nugalėjęs debiutantę „Jonavą“ 4:1. Čempiono vardą ginantis Vilniaus „Žalgiris“ namie sužaidė lygiosiomis su debiutantais „Šiauliais“ 0:0.