Pasaulio sporto savaitė: „Formulės 1“ čempiono bėdos, neįveikiami Švedijos akmenslydininkai ir moterų Eurolygos finalas

Futbolo Čempionų lygoje buvo sužaistos pirmosios ketvirtfinalio rungtynės, amerikietis Scottie Scheffleris iškovojo pirmąjį golfo didžiųjų turnyrų titulą, „Formulės-1“ čempiono vardą ginantis Maxas Verstappenas antrą kartą šį sezoną nenuvažiavo iki finišo, „Sopron“ krepšininkės pirmą kartą tapo Eurolygos nugalėtojomis, Švedijos akmenslydžio rinktinė apgynė pasaulio čempionės vardą, Anglijos futbolo lygoje susigrūmė lyderiai, o Kanzaso universiteto krepšininkai tapo NCAA čempionais.

M.Verstappeno bolidas užsidegė.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Eurolygos čempionės.<br>FIBA nuotr.
I. Swiatek.<br>Zumapress/Scanpix nuotr.
Kanzaso universiteto ekipos triumfas.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Apr 11, 2022, 12:12 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Balandžio 4 d. Moterų teniso asociacijos (WTA) reitinge į pirmąją vietą pakilo lenkė Iga Swiątek. Buvusi reitingo lyderė australė Ashleigh Barty paskelbė, kad baigia karjerą, ir buvo išbraukta iš sąrašo. 20-metė I.Swiątek tapo pirmąja Lenkijos tenisininke, pakilusia į pirmąją vietą WTA reitinge, ir 28-ąja reitingo lydere per visą WTA istoriją (nuo 1975 m.).

Balandžio 4 d. Italijos futbolo lygoje taškus prarado lyderis „Milan“, namie sužaidęs lygiosiomis su „Bologna“ 0:0.

Balandžio 4 d. Naujajame Orleane Nacionalinės studentų sporto asociacijos (NCAA) vyrų krepšinio finalo rungtynėse Kanzaso universitetas nugalėjo Šiaurės Karolinos universitetą 72:69. Kanzaso universitetas čempionu tapo ketvirtąjį kartą (praėjusius kartus – 1952, 1988 ir 2008 m.).

Balandžio 5-6 d. Futbolo Čempionų lygos ketvirtfinalio pirmosiose rungtynėse „Liverpool“ svečiuose nugalėjo Lisabonos „Benfica“ 3:1, Madrido „Real“ – Londono „Chelsea“ 3:1, „Manchester City“ namie – Madrido „Atletico“ 1:0, „Villarreal“ – Miuncheno „Bayern“ 1:0.

Balandžio 7 d. Į vyrų tinklinio Čempionų lygos finalą pateko Trento „Itas“ (Italija) ir Kendzežyno-Kožlo „Zaksa“ (Lenkija). Pusfinalyje „Itas“ nugalėjo Perudžos „Sir Sicoma“ (Italija) 3:2 ir 2:3 (auksinis setas 17:15), čempionės vardą ginanti „Zaksa“ – „Jastrzębski Węgiel“ (Lenkija) 3:0 ir 3:2. Į moterų Čempionių lygos finalą pateko Koneljano „Imoco“ (Italija) ir Stambulo „VakifBank“. Finalo rungtynės bus žaidžiamos gegužės 22 d. Liublianoje.

Balandžio 9 d. „Itzulia Basque Country“ daugiadienių dviračių lenktynių nugalėtoju pirmą kartą tapo kolumbietis Danielis Martinezas („Ineos“).

Balandžio 9 d. Ispanijos futbolo lygoje čempiono vardą ginantis Madrido „Atletico“ išvykoje pralaimėjo „Mallorca“ 0:1. Kiti lyderiai pasiekė pergales. Po 31 turo pirmauja Madrido „Real“ (72 tšk.), „Barcelona“, „Sevilla“ (po 60), „Atletico“ (57), Sevilijos „Real Betis“ (56) ir San Sebastiano „Real Sociedad“ (54).

Balandžio 10 d. Melburne „Formulės-1“ čempionato Australijos etapo nugalėtoju tapo monakietis Charles‘is Leclerc‘as („Ferrari“), antrąją vietą užėmė Sergio Perezas („Red Bull“), trečiąją – britas George‘as Russellas („Mercedes“). Čempiono vardą ginantis olandas Maxas Verstappenas antrą kartą šį sezoną nebaigė lenktynių dėl gedimo. Po trijų etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja Ch.Leclerc‘as (71 taškas), G.Russellas (37) ir ispanas Carlosas Sainzas („Ferrari“, 33).

Balandžio 10 d. Ostine motociklų lenktynių Didžiojo prizo etapo nugalėtoju tapo italas Enea Bastianini („Ducati“). Jis po keturių etapų yra bendrosios įskaitos lyderis.

Balandžio 10 d. „Amstel Gold Race“ dviračių lenktynių (Nyderlandai) nugalėtoju antrą kartą tapo lenkas Michalas Kwiatkowski („Ineos“), antrąją vietą užėmė prancūzas Benoit Cosnefroy (AG2R), trečiąją – belgas Tiesjas Benootas („Jumbo-Visma“). Moterų lenktynes laimėjo italė Marta Cavalli (FDJ), iškovojusi pirmąją karjeros pergalę UCI varžybose.

Balandžio 10 d. Stambule moterų krepšinio Eurolygos finale „Sopron“ nugalėjo Stambulo „Fenerbahçe“ 60:55. „Sopron“ tapo pirmuoju Vengrijos klubu, laimėjusiu Eurolygos varžybas.

Balandžio 10 d. Las Vegase pasaulio vyrų akmenslydžio čempionato finale Švedija nugalėjo Kanadą 8:6. Bronzos medalius laimėjo Italija. Švedai pasaulio čempionais tapo 11-ąjį kartą, tarp jų – ketvirtąjį iš eilės. Daugiau aukso medalių laimėjo tik Kanada (36). Italai pirmą kartą iškovojo medalius.

Balandžio 10 d. Monrealyje baigėsi pasaulio greitojo čiuožimo trumpame take čempionatas. Daugiausiai medalių iškovojo Korėja (6 aukso, 2 sidabro, 4 bronzos). Daugiakovės čempionais tapo vengras Shaoangas Liu (antrąjį kartą) ir korėjietė Choi Min-jeong (ketvirtąjį kartą). Choi šiame čempionate laimėjo penkias rungtis, o per karjerą pasaulio čempionatuose laimėjo 19 aukso, 4 sidabro ir 1 bronzos medalį.

Balandžio 10 d. Augustoje (Džordžija, JAV) golfo „Masters“ turnyro (pirmojo iš keturių didžiųjų golfo turnyrų) nugalėtoju tapo amerikietis Scottie Scheffleris, antrąją vietą užėmė Šiaurės Airijos žaidėjas Rory McIlroy. 25 metų S.Scheffleris iškovojo pirmąjį didžiųjų turnyrų titulą.

Balandžio 10 d. Teniso turnyro Čarlstone („WTA 500“) finale šveicarė Belinda Benčič nugalėjo tunisietę Ons Jabeur 6:1, 5:7, 6:4. Tokijo olimpinių žaidynių čempionė 25-erių B.Benčič iškovojo šeštąjį titulą. Turnyrą Bogotoje („WTA 250“) laimėjo vokietė Tatjana Maria (antrasis titulas), turnyrą Hiustone („ATP 250“) – amerikietis Reilly Opelka (ketvirtasis titulas), turnyrą Marakeše („ATP 250“) – belgas Davidas Goffinas (šeštasis titulas).

Balandžio 10 d. Italijos futbolo lygoje taškus prarado du iš trijų lyderių. „Milan“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Torino“ 0:0, „Napoli“ namie pralaimėjo Florencijos „Fiorentina“ 2:3. Čempiono vardą ginantis Milano „Inter“ namie nugalėjo „Verona“ 2:0. Po 32 turų pirmauja „Milan“ (68 tšk.), „Inter“, „Napoli“ (po 66), Turino „Juventus“ (62) ir „Roma“ (57).

Balandžio 10 d. Vokietijos futbolo lygoje taškus prarado dėl kelialapio į Čempionų lygą kovojantis Lėverkuzeno „Bayer“, išvykoje sužaidęs lygiosiomis su „Bochum“ 0:0. Po 29 turų pirmauja Miuncheno „Bayern“ (69 tšk.), Dortmundo „Borussia“ (60), „Bayer“ (52), „Leipzig“ (51) ir „Freiburg“ (48).

Balandžio 10 d. Anglijos futbolo lygos lyderių rungtynėse „Manchester City“ ir „Liverpool“ sužaidė lygiosiomis 2:2. Po 31 turo pirmauja „Manchester City“ (74 tšk.), „Liverpool“ (73), Londono „Chelsea“ (62), Londono „Tottenham Hotspur“ (57), Londono „Arsenal“ (54), „Manchester United“ ir Londono „West Ham United“ (po 51).