J. Šiugždinienės žinutė Tarptautinės vandens sporto federacijos prezidentui – ragino labiau palaikyti Ukrainą

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė šiandien ministerijoje priėmė Tarptautinės vandens sporto federacijos (FINA) prezidentą Husainą Al-Musallamą ir Europos plaukimo lygos (LEN) vadovą Antonio Silva.

Jurgita Šiugždinienė<br>T.Bauro nuotr.
Jurgita Šiugždinienė<br>T.Bauro nuotr.
Jurgita Šiugždinienė<br>M.Patašiaus nuotr.
Jurgita Šiugždinienė<br>M.Patašiaus nuotr.
Jurgita Šiugždinienė<br>M.Patašiaus nuotr.
Jurgita Šiugždinienė<br>M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Apr 12, 2022, 3:27 PM

Susitikime kalbėta apie būtinybę vaikus mokyti plaukti, jaunų talentų paiešką, sąlygas jiems augti, sportininkų dvigubos karjeros galimybes, vandens sporto šakų plėtrą Lietuvoje, valstybės paramą, šių sporto šakų infrastruktūrą.

Anot FINA prezidento, vienas iš federacijos tikslų yra siekti tarptautinio valstybių susitarimo, jog plaukimo mokymas taptų privalomas mokyklose. Jo žodžiais, plaukti reikia išmokti ne tiek dėl medalių ar varžybų, kiek pirmiausia dėl savęs, savo saugumo, galimybės mėgautis vandeniu.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė išreiškė palaikymą šiam FINA siekiui ir kartu svečiams pristatė jau daugiau nei dešimtmetį Lietuvoje vykdomą valstybinę Vaikų mokymo plaukti ir saugaus elgesio vandenyje ir prie vandens programą, kuri įtvirtinta ir Vyriausybės programoje. 2021 m. plaukti mokėsi 8 tūkst. antros klasės moksleivių, t. y. 28,4 proc. visų šalies antrokų, programai iš valstybės biudžeto skirta 430 tūkst. eurų. Programa yra palaipsniui plečiama, tačiau galimybes riboja ir reikalingos infrastruktūros trūkumas.

Susitikime kalbėta ir apie karą Ukrainoje, tarptautinių organizacijų poziciją, pagalbos nuo karo bėgantiems Ukrainos sportininkams galimybes.

„Sporte vertybės – labai svarbios, sportas yra stebimas, svarbus žmonėms, per jį mes matome kitas šalis. Todėl paprašiau FINA vadovų paramos palaikant griežtesnes sankcijas Rusijai ir Baltarusijai, apie kurias šiuo metu kalbamės ir deriname bendrą siūlymą su kai kurių šalių sporto ministrais, bei paraginau juos laikytis aiškios, tvirtos pozicijos. Turime būti vieningi, griežti. Turime visomis priemonėmis stabdyti karą“, – sakė ministrė.

FINA, siekdama užtikrinti visapusišką paramą Ukrainos sportininkams ir treneriams, palaiko ryšį su Ukrainos plaukimo, šuolių į vandenį ir dailiojo plaukimo federacija, dėl finansinės paramos jiems bendradarbiauja su Tarptautiniu olimpiniu komitetu.

Kovo pabaigoje dėl Rusijos įvykdytos invazijos į Ukrainą buvo priimtas sprendimas uždrausti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams startuoti FINA rengiamose varžybose, o iš rusų atimta teisė rengti anksčiau suplanuotus FINA sporto renginius, tarp jų ir pasaulio plaukimo čempionatą trumpajame baseine.

Rusijai užpuolus Ukrainą, ministrė J. Šiugždinienė kreipėsi į Lietuvos sporto šakų federacijas, klubus, sportininkus, ragindama nutraukti visus sporto ryšius su Rusija ir Baltarusija, nedalyvauti varžybose šiose šalyse, nepriimti šių šalių atstovų. Nemažai šalies sporto organizacijų, klubų, sportininkų atsisakė varžytis su agresorių atstovais.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.