Pasaulio sporto savaitė: Monte Karle šeimininkaujantis S. Tsitsipas ir futbolo karštymetis

Europos futbolo turnyruose paaiškėjo pusfinalių dalyviai, olandas Dylanas van Baarle pirmas kirto sunkiausių klasikinių dviračių lenktynių finišo liniją, graikas Stefanos Tsitsipas antrus metus paeiliui buvo neįveikiamas Monte Karlo teniso aikštyne, Anglijos futbolo taurės turnyre paaiškėjo finalo dalyviai, „Eindhoven“ po dešimties metų pertraukos susigrąžino Nyderlandų futbolo taurę, o Madrido „Real“ ir Paryžiaus PSG futbolininkai nacionalinėse pirmenybėse nugalėjo artimiausius persekiotojus.

S. Tsitsipas.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Europos futbole netrūko staigmenų.<br>AFP/Scanpix.com nuotr.
S. Tsitsipas.<br>AP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2022-04-18 12:52

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Balandžio 12-13 d. Į futbolo Čempionų lygos pusfinalį pateko dvi Ispanijos (Madrido „Real“ ir „Villarreal“) ir dvi Anglijos („Manchester City ir „Liverpool“) komandos. Ketvirtfinalio atsakomosiose rungtynėse „Real“ namie pralaimėjo Londono „Chelsea“ 2:3 (po pratęsimo; pirmosios rungtynės 3:1), „Villarreal“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su Miuncheno „Bayern“ 1:1 (1:0), „Manchester City“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su Madrido „Atletico“ 0:0 (1:0), „Liverpool“ namie sužaidė lygiosiomis su Lisabonos „Benfica“ 3:3 (3:1).

Balandžio 13 d. Automobilio avarijoje Kalyje žuvo buvęs Kolumbijos futbolo rinktinės kapitonas Freddy Rinconas (55).

Balandžio 13 d. Kenijos ilgų nuotolių bėgikė, buvusi Afrikos čempionė Joyce Chepkirui diskvalifikuota ketveriems metams už sportininkų biologinio paso taisyklių pažeidimus.

Balandžio 14 d. Į futbolo Europos lygos pusfinalį pateko dvi Vokietijos (Frankfurto „Eintracht“ ir „Leipzig“), viena Anglijos (Londono „West Ham United“) ir viena Škotijos (Glazgo „Rangers“) komanda. Į Europos konferencijos lygos pusfinalį pateko Anglijos („Leicester City“), Italijos („Roma“), Prancūzijos („Marseille“) ir Nyderlandų (Roterdamo „Feyenoord“) komandos.

Balandžio 16 d. Italijos futbolo lygoje taškus prarado Turino „Juventus“, namie sužaidęs lygiosiomis su „Bologna“ 1:1. Lyderis „Milan“ namie nugalėjo „Genoa“ 2:0, čempiono vardą ginantis Milano „Inter“ svečiuose – „Spezia“ 3:1. Po 33 turų pirmauja „Milan“ (71 tšk.), „Inter“ (69, žaidė 32 rungt.), „Napoli“ (66, žaidė 32 rungt.), „Juventus“ (63), „Roma“ (57, žaidė 32 rungt.), Florencijos „Fiorentina“ (56, žaidė 32 rungt.) ir Romos „Lazio“ (56).

Balandžio 16 d. Anglijos futbolo lygoje pralaimėjimus patyrė dėl kelialapių į Čempionų lygą kovojantys Londono klubai. „Tottenham Hotspur“ namie pralaimėjo „Brighton“ 0:1, „Arsenal“ išvykoje – „Southampton“ 0:1. Po 33 turų pirmauja „Mancgester City“ (74 tšk., žaidė 31 rungt.), „Liverpool“ (73, žaidė 31 rungt.), Londono „Chelsea“ (62, žaidė 30 rungt.), „Tottenham Hotspur“ (57, žaidė 32 rungt.), „Arsenal“ (54, žaidė 31 rungt.), „Manchester United“ (54, žaidė 32 rungt.) ir Londono „West Ham United“ (52, žaidė 33 rungt.).

Balandžio 16-17 d. Anglijos futbolo taurės pusfinalyje „Liverpool“ išvykoje nugalėjo „Manchester City“ 3:2, Londono „Chelsea“ namie – Londono „Crystal Palace“ 2:0.

Balandžio 17 d. Ispanijos futbolo lygos lyderis Madrido „Real“ svečiuose nugalėjo „Sevilla“ 3:2. Po 32 turų pirmauja Madrido „Real“ (75 tšk.), „Barcelona“ (60, žaidė 30 rungt.), „Sevilla“, Madrido „Atletico“ (po 60), Sevilijos „Real Betis“ (57) ir San Sebastiano „Real Sociedad“ (55).

Balandžio 17 d. Vokietijos futbolo lygoje dėl kelialapių į Čempionų lygą kovojančių komandų rungtynėse „Leipzig“ išvykoje nugalėjo Lėverkuzeno „Bayer“ 1:0. Lyderis Miuncheno „Bayern“ svečiuose nugalėjo Bylefeldo „Arminia“ 3:0. Po 30 turų pirmauja „Bayern“ (72 tšk.), Dortmundo „Borussia“ (63), „Leipzig“ (54), Lėverkuzeno „Bayer“ (52), „Freiburg“ (51) ir Berlyno „Union“ (47).

Balandžio 17 d. Prancūzijos futbolo lygos lyderių rungynėse Paryžiaus PSG namie nugalėjo „Marseille“ 2:1. Po 32 turų pirmauja PSG (74 tšk.), „Marseille“ (59), „Rennes“ (56), „Nice“ (54), „Strasbourg“ (53) ir „Monaco“ (52).

Balandžio 17 d. Portugalijos futbolo lygoje Lisabonos „Benfica“ išvykoje nugalėjo Lisabonos „Sporting“ 2:0. Po 30 turų pirmauja „Porto“ (82), Lisabonos „Sporting“ (73), „Benfica“ (67) ir Bragos „Sporting“ (55, žaidė 29 rungt.).

Balandžio 17 d. Nyderlandų futbolo taurės finale „Eindhoven“ nugalėjo Amsterdamo „Ajax“ 2:1. „Eindhoven“ šalies taurę iškovojo 10-ąjį kartą (praėjusį kartą – 2012 m.) ir pagal titulų skaičių atsilieka tik nuo praėjusių metų taurės laimėtojo „Ajax“ (20) ir Roterdamo „Feyenoord“ (13).

Balandžio 17 d. Paryžiaus – Rubė dviračių lenktynių nugalėtoju tapo olandas Dylanas van Baarle („Ineos“), antrąją vietą užėmė belgas Woutas van Aertas („Jumbo-Visma“), trečiąją – šveicaras Stefanas Kungas (FDJ). 29-erių D.Van Baarle pirmą kartą tapo Paryžiaus – Rubė lenktynių nugalėtoju ir laimėjo antrąsias klasikines lenktynes per karjerą. Moterų lenktynes laimėjo italė Elisa Longo-Borghini („Trek“).

Balandžio 17 d. Monte Karlo „Masters“ teniso turnyro („ATP 1000“) finale nugalėtojo vardą gynęs graikas Stefanos Tsitsipas nugalėjo ispaną Alejandro Davidovichių 6:3, 7:6. 23-ejų S.Tsitsipas iškovojo aštuntąjį karjeros titulą ir antrą kartą laimėjo „Masters“ rango turnyrą. 22-ejų A.Davidovichius pirmą kartą žaidė ATP turnyro finale.