Lietuvos sporto savaitė: „Lietkabelio“ kelionės pabaiga, nelaiminčios rankininkės ir A lygos pirmojo rato finišas

Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai neįveikė aštuntfinalio varžovų ir iškrito iš Europos taurės turnyro, bet nugalėjo LKL čempiono vardą ginantį Kauno „Žalgirį“, „Panevėžio“ futbolininkai įsitvirtino A lygos viršūnėje, Lietuvos moterų rankinio rinktinė neiškovojo nė vieno taško Europos pirmenybių atrankos varžybose, „Gargždai“ tapo Nacionalinės krepšinio lygos čempionais, Lietuvos rankinio klubai nusileido estams Baltijos lygos pusfinalyje, boksininkė Kamilė Aglinskaitė laimėjo Europos jaunimo pirmenybių medalį, plaukikai išsidalino Lietuvos čempionato apdovanojimus, o Remigijus Kančys ketvirtą kartą tapo Kauno maratono nugalėtoju.

Andrius Šidlauskas
 Panevėžiečiai baigė kovas Europos taurėje.<br>K.Kavovėlio nuotr. koliažas.
 NKL laimėjo Gargždų klubas.<br>D.Repečkos/nklyga.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Apr 25, 2022, 9:12 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Balandžio 20 d. Lietuvos moterų rankinio rinktinė paskutinėse Europos čempionato atrankos turnyro rungtynėse Alytuje pralaimėjo Lenkijai 27:40 (R.Stropė 10, A.Kniubaitė 6). Lietuvės pralaimėjo visas penkerias rungtynes, surinko 2 taškus (juos gavo už formalią pergalę prieš Rusiją) ir grupėje užėmė paskutinę ketvirtąją vietą. Du kelialapius į Europos čempionatą iškovojo Lenkija ir Šveicarija.

Balandžio 20 d. Panevėžio „Lietkabelis“ krepšinio Europos taurės aštuntfinalio rungtynėse išvykoje pralaimėjo Bolonijos „Virtus“ 67:75 (G.Orelikas ir N.Radičevičius po 12) ir nepateko į kitą etapą.

Balandžio 20 d. Sofijoje vykusiame Europos jaunimo (iki 18 m.) bokso čempionate Kamilė Aglinskaitė (nuo 81 kg) iškovojo bronzos medalį. Turnyre dalyvavo penki Lietuvos boksininkai, visi keturi vaikinai pralaimėjo pirmiesiems varžovams.

Balandžio 22 d. Klaipėdoje baigėsi Lietuvos plaukimo čempionatas. Geriausiais plaukikais pripažinti Andrius Šidlauskas (4 aukso medaliai), Tomas Navikonis (3 aukso ir 1 sidabro) ir Kotryna Teterevkova (3 aukso ir 1 bronzos). Smiltė Plytnikaitė iškovojo 5 medalius (2 aukso, 2 sidabro ir 1 bronzos). K.Teterevkova pasiekė 400 metrų kompleksinio plaukimo Lietuvos rekordą (4 min. 55,85 sek.). Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Panevėžio „Žemyna“ (11 aukso, 6 sidabro ir 9 bronzos).

Balandžio 22-23 d. Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė žaidė dvejas draugiškas rungtynes su Estija. Kaune lietuviai pralaimėjo 4:5, Elektrėnuose nugalėjo 3:2.

Balandžio 23 d. Aleksandras Sorokinas laimėjo Bedforde (Anglija) vykusias „Centurion Running“ 100 kilometrų bėgimo varžybas ir pagerino 100 kilometrų bėgimo pasaulio rekordą (6 val. 5 min. 41 sek.).

Balandžio 23 d. Palangoje Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) finale „Gargždai“ nugalėjo Marijampolės „Sūduvą“ 77:73. Pusfinalyje „Gargždai“ nugalėjo „Telšius“ 57:54, „Sūduva“ – Kauno „Atletą“ 81:59. Naudingiausiu finalo ketverto krepšininku išrinktas Mindaugas Stašys („Gargždai“). „Gargždai“ pirmą kartą tapo Lietuvos krepšinio antrosios pakopos čempionais.

Balandžio 23-24 d. Viljandyje (Estija) Baltijos vyrų rankinio lygos pusfinalio rungtynėse čempiono vardą gynęs Klaipėdos „Dragūnas“ pralaimėjo reguliariojo sezono nugalėtojui „Viljandi“ 26:30, Lietuvos čempionė Vilniaus „Šviesa“ – Estijos čempionei Pylvos „Serviti“ 26:30. Rungtynėse dėl trečiosios vietos „Šviesa“ nugalėjo „Dragūną“ 37:30, finale pirmą kartą čempionu tapęs „Viljandi“ nugalėjo „Serviti“ 28:21.

Balandžio 23-24 d. Lietuvos futbolo A lygos lyderis „Panevėžys“ namie nugalėjo Gargždų „Bangą“ 2:0 ir padidino persvarą prieš artimiausius persekiotojus Kauno „Hegelmann“ ir Vilniaus „Žalgirį“, kurie tarpusavio rungtynes Kaune baigė lygiosiomis 2:2. Po pirmojo rato (9 turų) pirmauja „Panevėžys“ (23 taškai), „Hegelmann“ (18), čempiono vardą ginantis Vilniaus „Žalgiris“ ir Vilniaus „Riteriai“ (po 17). Paskutinę dešimtąją vietą užimanti „Jonava“ pralaimėjo visas 9 rungtynes. Šiame ture „Jonava“ išvykoje 0:2 pralaimėjo Marijampolės „Sūduvai“, kuri nutraukė šešerių nelaimėtų rungtynių seriją.

Balandžio 24 d. Kauno maratono nugalėtojais tapo Remigijus Kančys ir ukrainietė Veronika Kalašnikova. R.Kančys nugalėtoju tapo ketvirtą kartą ir pagerino Kauno maratono rekordą (2 val. 17 min. 17 sek.).

Balandžio 24 d. Lietuvos vaikinų (iki 19 m.) vandensvydžio rinktinė Europos čempionato atrankos turnyre Tbilisyje užėmė paskutinę ketvirtąją vietą. Lietuviai pralaimėjo Gruzijai 7:17, Turkijai 7:20 ir Ukrainai 5:15. Du kelialapius į Europos čempionatą iškovojo po 7 taškus surinkusios Gruzija ir Turkija.

Balandžio 24 d. Lietuvos merginų (iki 17 m.) tinklinio rinktinė Europos čempionato atrankos antrojo etapo turnyre Kynbaume (Belgija) užėmė trečiąją vietą tarp keturių komandų. Lietuvės pralaimėjo Vokietijai 0:3 ir Belgijai 0:3, bet nugalėjo Izraelį 3:1. Vienintelį kelialapį į Europos pirmenybes iškovojo visas trejas rungtynes laimėjusi Vokietija. Lietuvos merginos neturėjo žaisti antrajame atrankos etape, bet buvo pakviestos dėl Rusijos ir Baltarusijos pašalinimo.

Balandžio 24 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) favoritų rungtynėse Panevėžio „Lietkabelis“ namie nugalėjo čempiono vardą ginantį Kauno „Žalgirį“ 85:67. Po šių rungtynių paaiškėjo, kad reguliariajame sezone pirmąją vietą užims Vilniaus „Rytas“ (26 pergalės per 29 rungt.), antrąją – „Žalgiris“ (25), trečiąją – „Lietkabelis“ (22).