Pasaulio veteranių kerlingo čempionate Lietuvos rinktinė užėmė 12-ąją vietą

Šį savaitgalį Ženevoje (Šveicarija) finišuoja pasaulio veteranų kerlingo (akmenslydžio) čempionatas. Moterų varžybose savo jėgas išbandė ir Lietuvos rinktinė, kuri tarp 13 komandų galutinėje įskaitoje užėmė 12-ąją poziciją.

Pasaulio veteranių kerlingo čempionate Lietuvos rinktinė užėmė 12-ąją vietą<br> Ansis Ventins/WCF nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

2022-04-30 11:27

Alleno Gulkos treniruojamoje Lietuvoje rinktinėje žaidė kapitonė Gaiva Valatkienė, vicekapitonė Rasa Jasaitienė, Jolanta Šulinskienė bei Eglė Čepulytė.

Lietuvos rinktinė turnyrą pradėjo gražia pergale. B grupėje mūsiškės po pratęsimo 9:7 įveikė Suomijos komandą, kuri vėliau grupėje užėmė pirmąją vietą.

Antrajame susitikime Lietuvos rinktinė 2:12 nusileido šeimininkėms šveicarėms. Trečiajame mače Lietuvos rinktinė 3:9 turėjo pripažinti latvių pranašumą, ketvirtajame 4:9 pralaimėta amerikietėms, o penktajame 2:7 – anglėms.

Lietuvos komandos žaidėja E.Čepulytė sako, kad lietuvių pogrupis buvo gerokai stipresnis. Tą aiškiai rodo ir rezultatai – į čempionato pusfinalį pateko net trys B grupės komandos: Šveicarija, JAV ir Suomija.

„Priešininkės buvo tiesiog stipresnės. Mes stengiamės, kiek galėjome. Siekėme rodyti tą, ką sugebame geriausiai. Iš tikro tikėjomės dar vieną pergalę pasiekti, bet šiek tiek pritrūko sėkmės. Nepaisant to, savo pasirodymu esame patenkintos“, – kalbėjo E.Čepulytė.

Lietuvos moterų komanda pasaulio veteranų čempionate dalyvavo penktą kartą. Dvejus metus pirmenybės nevyko dėl pandemijos. Į turnyrą neatvyko Australijos ir Japonijos komandos, taip pat nebuvo diskvalifikuotų Rusijos bei Baltarusijos rinktinių.

„Tuo pačiu į dienos šviesą išlindo naujos stiprios komandos. Kiek netikėtai stipriai čempionate atrodė čekų vyrai ir moterys. Vyrai pateko į finalą, o moterys buvo netoli pusfinalio, o tuo tarpu tos šalys, prie kurių pergalių mes įpratę – Švedija, Kanada – pasirodė kukliau“, – aiškino E.Čepulytė.

Pasaulio veteranių kerlingo čempionato finale žaidžia Šveicarijos ir JAV komandos. Vyrų finale susitinka Čekijos ir Kanados akmenslydininkai.

Lietuvos rinktinei vien dalyvavimas tokio lygio čempionate yra didelis pasiekimas, juolab kai pavyksta mesti iššūkį kai kurioms pajėgioms planetos komandoms. E.Čepulytė sako, kad sportas yra vienas iš gyvenimo variklių.

„Lietuvoje 50-mečiai dažnai būna jau „nurašyti“ žmonės. Tuo tarpu kai patenki į tarptautinius vandenis, tai ten, kaip mes sakome, nuo 50 metų tik prasideda gyvenimas. Žmonių aktyvumas tiesiog žavi. Džiugu matyti, kad kerlingą žaidžia ir 70-mečiai. Visi veteranai – sportiški, aktyvūs žmonės. Mes pačios stengiamės propaguoti brandesnio amžiaus žmonių aktyvų gyvenimą. Daug kas mumis stebisi, kad mes sportuojame, vykstame į varžybas, bet tai yra smagu ir tą reikia daryti“, – pabrėžė E.Čepulytė.