Pasaulio sporto savaitė: „Barcelona“ salės futbolo titulas, kylančios teniso kartos pergalės ir nenugalima badmintono lyderė

Anglijos futbolo lyderiai laimėjo pirmąsias Čempionų lygos pusfinalio rungtynes, Anglijos regbininkės apgynė Šešių tautų taurę, Madrido „Real“ užsitikrino Ispanijos futbolo čempiono vardą, ispanė Carolina Marin pratęsė viešpatavimą Europos badmintone, „Barcelona“ grįžo į žemyno salės futbolo viršūnę, du jauni tenisininkai Holgeris Rune ir Sebastianas Baezas iškovojo pirmuosius karjeros titulus, o Londono teismas už grotų pasiuntė buvusią teniso žvaigždę Borisą Beckerį.

Ispanijos futbolo čempiono vardą užsitikrino Madrido „Real“.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Borisas Beckeris sodinamas į kalėjimą<br>AFP/Scanpix.com nuotr.

May 2, 2022, 9:15 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Balandžio 25 d. Nione (Šveicarija) futbolo UEFA jaunimo lygos finale Lisabonos „Benfica“ nugalėjo „Salzburg“ 6:0. „Benfica“ ketvirtą kartą žaidė finale ir pirmą kartą tapo čempione.

Balandžio 26-27 d. Futbolo Čempionų lygos pusfinalio pirmąsias rungtynes laimėjo namie žaidę Anglijos klubai. „Manchester City“ nugalėjo Madrido „Real“ 4:3, „Liverpool“ – „Villareal“ 2:0.

Balandžio 28 d. Futbolo Europos lygos pusfinalio pirmosiose rungtynėse „Leipzig“ namie nugalėjo Glazgo „Rangers“ 1:0, Frankfurto „Eintracht“ išvykoje – Londono „West Ham United“ 2:1. Europos konferencijos lygos pusfinalio pirmosiose rungtynėse Roterdamo „Feyenoord“ namie nugalėjo „Marseille“ 3:2, „Leicester City“ ir „Roma“ sužaidė lygiosiomis su „Roma“ 1:1.

Balandžio 29 d. Londono teismas buvusiam tenisininkui, daugkartiniam Didžiojo kirčio turnyrų laimėtojui vokiečiui Borisui Beckeriui už turto slėpimą skyrė 30 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

Balandžio 29 d. Prancūzijos futbolo lygoje čempiono vardą užsitikrinęs Paryžiaus PSG išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Strasbourg“ 3:3, antrąją vietą užimantis „Marseille“ namie pralaimėjo „Lyon“ 0:3. Po 35 turų pirmauja PSG (79 tšk.), „Marseille“ (65), „Rennes“, „Monaco“ (po 62) ir „Nice“ (60).

Balandžio 30 d. Niujorke bokso mače dėl moterų lengvo svorio pasaulio čempionės vardo pagal WBA, WBC, IBF ir WBO versijas airė Katie Taylor nugalėjo puertorikietę Amandą Serrano. Pirmą kartą per „Madison Square Garden“ arenoje rengtas bokso varžybas pagrindinis įvykis buvo moterų mačas.

Balandžio 30 d. Las Vegase bokso mače dėl antro puslengvio svorio pasaulio čempiono vardo pagal WBO ir WBC versijas amerikietis Shakuras Stevensonas nugalėjo meksikietį Oscarą Valdezą. 24 metų Sh.Stevensonas per profesionalo karjerą laimėjo visus 18 mačų. 31 metų O.Valdezas patyrė pirmąjį pralaimėjimą per 31 mačą.

Balandžio 30 d. Į moterų futbolo Čempionių lygos finalą pateko „Barcelona“ ir „Lyon“. Atsakomosiose pusfinalio rungtynėse nugalėtojos vardą ginanti „Barcelona“ išvykoje pralaimėjo „Wolfsburg“ 0:2 (pirmosios rungtynės 5:1), „Lyon“ išvykoje nugalėjo Paryžiaus PSG 2:1 (3:2). Finalo rungtynės vyks gegužės 21 d. Turine.

Balandžio 30 d. Moterų regbio Šešių tautų taurės turnyro nugalėtoja tapo Anglija (27 taškai per 5 rungt.), antrąją vietą užėmė Prancūzija (20), trečiąją – Velsas (11). Anglės čempionėmis tapo 18-ąjį kartą per 27 turnyrus, tarp jų – ketvirtą kartą iš eilės.

Balandžio 30 d. Madride baigėsi Europos badmintono čempionatas. Vienetų varžybas laimėjo danas Viktoras Axelsenas (trečią kartą) ir ispanė Carolina Marin (šeštą kartą iš eilės). Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Vokietija (2 aukso ir 1 sidabro), kurios sportininkai laimėjo vyrų dvejetų ir mišrių dvejetų varžybas. Daugiausiai medalių iškovojo Danija (1 aukso, 1 sidabro ir 4 bronzos).

Balandžio 30 d. Anglijos futbolo lygoje pergales išvykose iškovojo abu lyderiai: „Liverpool“ nugalėjo „Newcastle United“ 1:0, „Manchester City“ – „Leeds United“ 4:0. Taškus prarado dėl kelialapių į Europos turnyrus kovojantys Londono „Chelsea“ (išvykoje pralaimėjo Liverpulio „Everton“ 0:1) ir Londono „West Ham United“ (namie pralaimėjo Londono „Arsenal“ 1:2). Po 35 turų pirmauja „Manchester City“ (83 tšk.), „Liverpool“ (82), „Chelsea“ (66), „Arsenal“ (63), Londono „Tottenham Hotspur“ (61), „Manchester United“ (55) ir „West Ham United“ (52).

Balandžio 30 d. Ispanijos futbolo čempiono vardą užsitikrino Madrido „Real“, namie nugalėjęs Barselonos „Espanyol“ 4:0. Čempiono vardą gynęs Madrido „Atletico“ išvykoje pralaimėjo Bilbao „Athletic“ 0:2, kita dėl kelialapio į Čempionų lygą kovojanti komanda „Sevilla“ namie sužaidė lygiosiomis su „Cadiz“ 1:1. Po 34 turų pirmauja Madrido „Real“ (81 tšk.), „Barcelona“ (66), „Sevilla“ (64), „Atletico“ (61), Sevilijos „Real Betis“ (57) ir San Sebastiano „Real Sociedad“ (56). „Real“ šalies čempionu tapo 35-ąjį kartą, o titulą susigrąžino po sezono pertraukos.

Balandžio 30 d. Vokietijos futbolo lygoje čempiono vardą užsitikrinęs Miuncheno „Bayern“ išvykoje pralaimėjo „Mainz“ 1:3, antrąją vietą užimanti Dortmundo „Borussia“ namie pralaimėjo „Bochum“ 3:4. Po 32 turų pirmauja „Bayern“ (75 tšk.), Dortmundo „Borussia“ (63), Lėverkuzeno „Bayer“, „Freiburg“ (po 55), „Leipzig“ (54), „Köln“ (52) ir Berlyno „Union“ (51).

Gegužės 1 d. Italijos futbolo lygoje pergales iškovojo visi keturi lyderiai, o „Roma“ namie sužaidus lygiosiomis su „Bologna“ 0:0, likus trims turams iki turnyro pabaigos paaiškėjo visos komandos, kurios kitą sezoną šaliai atstovaus Čempionų lygoje. Tai – po 35 turų pirmaujantys „Milan“ (77 tšk.), Milano „Inter“ (75), „Napoli“ (70) ir Turino „Juventus“ (69). Dėl kelialapių į kitus Europos turnyrus kovoja „Roma“ (59), Romos „Lazio“ (59), Florencijos „Fiorentina“ (56) ir Bergamo „Atalanta“ (55).

Gegužės 1 d. Škotijos futbolo lygos lyderių rungtynėse Glazgo „Celtic“ ir Glazgo „Rangers“ sužaidė lygiosiomis 1:1. Po 35 turų pirmauja „Celtic“ (86 tšk.), „Rangers“ (80) ir Edinburgo „Hearts“ (61).

Gegužės 1 d. Landshute (Bavarija, Vokietija) pasaulio vaikinų (iki 18 m.) ledo ritulio čempionato finale Švedija nugalėjo JAV 6:4. Bronzos medalius laimėjo Suomija. Švedai šios amžiaus grupės čempionais tapo antrą kartą.

Gegužės 1 d. Sofijoje baigėsi Europos dziudo čempionatas. Medalių įskaitoje nugalėjo Prancūzija (3 aukso, 2 sidabro ir 3 bronzos).

Gegužės 1 d. Šveicarijoje „Tour de Romandie“ daugiadienių dviračių lenktynių nugalėtoju tapo rusas Aleksandras Vlasovas („Bora“). Jis pirmą kartą tapo UCI pasaulio turo lenktynių nugalėtoju.

Gegužės 1 d. Ešborno – Frankfurto dviračių lenktynių nugalėtoju tapo airis Samas Bennettas („Bora“), antrąją vietą užėmė kolumbietis Fernando Gaviria („Team Emirates“), trečiąją – norvegas Alexanderis Kristoffas („Wanty“).

Gegužės 1 d. Rygoje salės futbolo Čempionų lygos finale „Barcelona“ nugalėjo titulą gynusį Lisabonos „Sporting“ 4:0. „Barcelona“ ketvirtą kartą tapo Čempionų lygos nugalėtoja (praėjusius kartus – 2012, 2014 ir 2020 m.) ir pagal titulų skaičių atsilieka tik nuo penkis kartus čempionu tapusio Madrido „Inter“.

Gegužės 1 d. Miunchene Bavarijos teniso tarptautinio čempionato („ATP 250“) nugalėtoju tapo danas Holgeris Rune. Eštorilio atvirojo čempionato („ATP 250“) nugalėtoju tapo argentinietis Sebastianas Baezas. Ir 19-metis H.Rune, ir 21-erių S.Baezas iškovojo pirmąjį karjeros titulą ir gegužės 2 d. paskelbtame ATP reitinge pirmą kartą pateko tarp 50 geriausių pasaulio tenisininkų.

Gegužės 1 d. Cherese motociklų lenktynių Didžiojo prizo Ispanijos etapo nugalėtoju tapo italas Francesco Bagnaia („Ducati“), antrąją vietą užėmė prancūzas Fabio Quartararo („Yamaha“), trečiąją – ispanas Aleixas Espargaro („Aprilia“). Po šešių etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja F.Quartararo (89 taškai) ir A.Espargaro (82).