Lietuvos sporto savaitė: ledo ritulio rinktinės sėkmė, LKL atkrintamosios ir dviratininkų startai

Lietuvos ledo ritulio rinktinė pakartojo geriausią šio amžiaus rezultatą pasaulio pirmenybėse, Kaune žaidusiai vyrų akmenslydžio rinktinei išsprūdo kelialapis į aukštesnę Europos pirmenybių pakopą, Lietuvos krepšinio lygoje paaiškėjo trys iš keturių pusfinalio dalyvių, futbolo A lygos lyderiai pasidalijo taškus tarpusavio dvikovoje, dviratininkas Ignatas Konovalovas startavo „Giro d‘Italia“ lenktynėse, kitas dviratininkas Evaldas Šiškevičius trumpam apsivilko „4 Jours de Dunkerque“ lenktynių lyderio marškinėlius, o tenisininkė Justina Mikulskytė pakilo į rekordinę aukštumą WTA reitinge.

Lietuvos ledo ritulininkai iškovojo bronzos medalius.<br>hockey.lt nuotr.
G.Orelikas.<br>K.Kavolėlio nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

May 9, 2022, 10:15 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gegužės 3 d. Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“, kurioje žaidžia Rokas Jokubaitis, krepšinio Eurolygos ketvirtfinalio serijoje nugalėjo Miuncheno „Bayern“ 3:2 ir pateko į finalo ketvertą. „Monaco“, kurioje žaidžia Donatas Motiejūnas, ketvirtfinalio serijoje pralaimėjo Pirėjo „Olympiakos“ 2:3.

Gegužės 3-4 d. Lietuvos futbolo A lygos lyderių rungtynėse „Panevėžys“ ir Kauno „Hegelmann“ sužaidė lygiosiomis 1:1. Čempiono vardą ginantis Vilniaus „Žalgiris“ namie nugalėjo Gargždų „Bangą“ 2:1 ir pakilo į antrąją vietą. Marijampolės „Sūduva“ ir Vilniaus „Riteriai“ sužaidė lygiosiomis 1:1. Po 12 turų pirmauja „Panevėžys“ (27 taškai), Vilniaus „Žalgiris“ (26), „Hegelmann“ (25), „Riteriai“ (21) ir „Sūduva“ (17).

Gegužės 4 d. Mirė buvęs Lietuvos rinktinės ir Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkas Kęstutis Gražulis (65).

Gegužės 4 d. Lietuvos krepšinio lygos ketvirtfinalio antrosiose rungtynėse čempiono vardą ginantis Kauno „Žalgiris“ išvykoje pralaimėjo Klaipėdos „Neptūnui“ 68:70. Ketvirtfinalio etape „Žalgiris“ patyrė pirmąjį pralaimėjimą per 28 atkrintamųjų varžybų sezonus ir nutraukė 57 pergalių seriją šiame etape.

Gegužės 5 d. Kaune baigėsi Europos akmenslydžio čempionato C pakopos turnyras. Lietuvos vyrų rinktinė pagrindiniame etape užėmė trečiąją vietą (laimėjo 6 iš 8 rungtynių), pusfinalyje pralaimėjo Ukrainai 7:10, rungtynėse dėl trečiosios vietos – Portugalijai 5:8. Vyrų turnyro finale Airija nugalėjo Ukrainą 8:2, moterų turnyro finale Belgija nugalėjo Ispaniją 9:6 (Lietuvos moterys žaidžia aukštesnėje pakopoje). Finale žaidusios komandos iškovojo kelialapius į B pakopą.

Gegužės 6 d. Budapešte prasidėjo „Giro d‘Italia“ daugiadienės dviračių lenktynės, kuriose septintą kartą dalyvauja Ignatas Konovalovas (FDJ). Jis po trečiojo etapo užima 56-ąją vietą.

Gegužės 7 d. Vilniaus „Riterių“ futbolo klubas nutraukė sutartį su švedu treneriu Glennu Ståhliu, kuris dirbo nuo šio sezono pradžios. A lygoje „Riteriai“ per 12 rungtynių surinko 21 tašką ir užima ketvirtąją vietą.

Gegužės 7 d. Pietų Kašijaso kurčiųjų žaidynėse (Pietų Brazilija) sidabro medalius iškovojo Adrija Atgalainė, Gedvilė Diržiūtė, Mantas Volungevičius ir Donatas Tumaitis. Jie užėmė antrąją vietą orientavimosi sporto mišrios estafetės varžybose.

Gegužės 7 d. Panevėžio „Lietkabelis“ pirmasis pateko į Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalį. Ketvirtfinalio serijoje „Lietkabelis“ nugalėjo Utenos „Juventus“ 3:0. Kitoje serijoje čempiono vardą ginantis Kauno „Žalgiris“ pirmauja prieš Klaipėdos „Neptūną“ 2:1.

Gegužės 7 d. „Bretagne Ladies Tour“ daugiadienėse dviračių lenktynėse Rasa Leleivytė („Aromitalia“) užėmė 39-ąją vietą, Inga Češulienė („Aromitalia“) – 47-ąją. Nugalėjo italė Vittoria Guazzini (FDJ).

Gegužės 7 d. Paplūdimio tinklinio turnyre Dohoje („Pro Tour Challenge“) Monika Paulikienė ir Erika Kliokmanaitė užėmė devintąją vietą. Jos aštuntfinalyje pralaimėjo brazilėms Barbarai Seixas ir Carolinai Solberg, kurios tapo šio turnyro nugalėtojomis. Ieva Dumbauskaitė ir Gerda Grudzinskaitė iškrito atrankos etape. Paplūdimio tinklinio varžybos nuo šio sezono rengiamos pagal naują sistemą. FIVB pasaulio reitinge tarp lietuvių aukščiausią 41-ąją vietą užima I.Dumbauskaitė ir G.Grudzinskaitė.

Gegužės 7 d. Justina Mikulskytė teniso turnyro Vysbadene (Hesenas, Vokietija; „W 100“) pusfinalyje pralaimėjo juodkalnietei Dankai Kovinič 3:6, 4:6. J.Mikulskytė pirmą kartą žaidė „W 100“ rango turnyre ir gegužės 9 dieną paskelbtame WTA reitinge pakilo į aukščiausią karjeroje 239-ąją vietą.

Gegužės 8 d. Lietuvos futbolo taurės šešioliktfinalio rungtynėse, kuriose žaidė A lygos komandos, Vilniaus „Žalgiris“ namie nugalėjo Telšių „Džiugą“ 3:1. Kitos A lygos komandos nugalėjo varžovus iš žemesnių lygų.

Gegužės 8 d. Į Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalį pateko Vilniaus „Rytas“ ir „Šiauliai“. Ketvirtfinalio serijoje „Rytas“ nugalėjo Alytaus „Dzūkiją“ 3:1, „Šiauliai“ – „Jonavą“ 3:1. „Šiauliai“ tapo dešimtąja komanda LKL atkrintamųjų varžybų istorijoje, kuri laimėjo ketvirtfinalio seriją neturėdama aikštės pranašumo.

Gegužės 8 d. „4 Jours de Dunkerque“ daugiadienėse dviračių lenktynėse Evaldas Šiškevičius („Roubaix“) užėmė 44-ąją vietą. Po ketvirtojo etapo (gegužės 6 d.) E.Šiškevičius tapo bendrosios įskaitos lyderiu, tačiau kitame etape užėmė 49-ąją vietą ir nukrito žemyn. Lenktynių nugalėtoju tapo belgas Philippe‘as Gilbert‘as („Lotto-Soudal“).

Gegužės 8 d. Lietuvos ledo ritulio rinktinė pasaulio čempionato pirmosios pakopos A grupės turnyre Liublianoje per ketverias rungtynes iškovojo 6 taškus ir užėmė trečiąją vietą. Lietuviai pralaimėjo Slovėnijai 2:4 ir Vengrijai 1:2, bet nugalėjo Korėją 5:3 ir Rumuniją 5:4. Dvi pirmąsias vietas užėmė ir kelialapius į stipriausiąją pakopą iškovojo Slovėnija (12 tšk.) ir Vengrija (9). Skaičiuojant visas pakopas Lietuvos rinktinė užėmė 19-ąją vietą ir pakartojo geriausią rezultatą atkūrus Nepriklausomybę (lietuviai tą pačią vietą užėmė 2006 m.).