Sunki pradžia: pasaulio ledo ritulio čempionate Latvija neprilygo amerikiečiams

Penktadienį Suomijoje startavo 2022-ųjų pasaulio ledo ritulio čempionatas. Pirmose dvejose pirmenybių rungtynėse pergales šventė akistatų favoritai.

Latvijos ledo ritulininkai patyrė triuškinantį pralaimėjimą.<br>Imago/Scanpix nuotr.

May 13, 2022, 6:40 PM

B grupės rungtynėse Latvijos ledo ritulininkams teko nelengvas iššūkis – latviai surėmė ietis su JAV rinktine ir patyrė skaudų pralaimėjimą.

„Braliukai“ amerikiečiams nusileido 1:4 (0:3, 0:1, 1:0).

Į šaltą dušą latviai buvo išsiųsti dar rungtynių pradžioje – JAV ledo ritulininkai Lietuvos kaimynams vien per pirmąsias 11 žaidimo minučių dedikavo 3 įvarčius. Dar vieną įvartį JAV įmušė antrojo kėlinio pradžioje.

Garbės įvarčiu latviai pasižymėjo trečiajame kėlinyje, kai aikštės dauguma pasinaudojo Andris Dzerinsas.

Tuo metu A grupės dvikovoje tarp Slovakijos ir Prancūzijos ledo ritulininkų vyko kur kas atkaklesnė kova. Slovakai palaužė savo varžovus 4:2 (1:0, 2:2, 1:0).

Anksti dviejų įvarčių pranašumą susikrovę Slovakijos ledo ritulininkai antrojo kėlinio viduryje ėmė žaisti su ugnimi – per šešias minutes prancūzams pavyko įmušti du greitus įvarčius ir rezultatas tapo lygus – 2:2.

Nuo nulio prasidėjusioje dvikovoje slovakai dar kartą į priekį išsiveržė antrojo kėlinio pabaigoje, kai taikliu smūgiu pasižymėjo Samuekus Takacas.

Paskutinį tašką rungtynėse padėjo ritulį į tuščius priešininkų vartus paskutinėmis sekundėmis pasiuntęs Pavolas Regenda.

Šių metų pasaulio ledo ritulio čempionate dalyvauja 16 komandų, jos yra suskirstytos į dvi grupes po 8 rinktines.

Į kitą etapą pateks po keturias stipriausias kiekvieno pogrupio ekipas.