Pasaulio ledo ritulio čempionate – netikėta Austrijos pergalė: pranoko čekus Danija įveikė italus

Suomijoje tęsiasi pasaulio ledo ritulio čempionatas. Antradienio dieninėje rungtynių programoje buvo sužaistos dvi dvikovos, o jose pergales šventė Danijos ir Austrijos ledo ritulininkai.

Austrai pranoko Čekijos ledo ritulininkus.<br>AP/Scanpix nuotr.
A grupės lentelė.<br>A grupės lentelė.
B grupės lentelė.<br>B grupės lentelė.
Daugiau nuotraukų (3)

May 17, 2022, 7:08 PM, atnaujinta May 17, 2022, 7:17 PM

A grupėje į pergalių kelią sugrįžo Danijos ledo ritulininkai, kurie 2:1 (1:0, 0:1, 1:0) įveikė italus.

Pirmajame kėlinyje danus į priekį išvedė 16-ąją min. pasižymėjęs Nikolajus Ehlersas. Antrajame kėlinyje italams pavyko išlyginti rezultatą – 39-ąją min. pasižymėjo aikštės dauguma pasinaudojęs Alexas Petanas.

Danai pranašumą susigrąžino trečiajame kėlinyje, kai 42-ąją min. įvartį įmušė Mathiasas Bau Hansenas.

Tuo metu B grupės rungtynėse poros autsaidere laikyta Austrija pademonstravo geležinę gynybą ir iškovojo pergalę po baudinių serijos 2:1 (0:0, 0:1, 1:0), (baudiniai 1:0).

Favoritais laikytus čekus antrojo kėlinio pabaigoje išvedė Romanas Cervenkas, bet charakteriu pasižymėję austrai neketino pasiduoti ir pačioje trečiojo kėlinio pabaigoje sugebėjo išlyginti rezultatą.

Paskutinę kėlinio minutę pasižymėjo Brianas Lebleris.

Pratęsimo metu įvarčiai nebuvo įmušti ir abi komandos santykius aiškinosi baudinių loterijoje.

Joje geriau sekėsi austrams, kurie pasižymėjo vienu taikliu smūgiu. Tuo metu visi penki čekų baudiniai nebuvo taiklūs.

Lrytas.lt primena, kad dėl pradėto karo Ukrainoje pasaulio ledo ritulio čempionate šiemet nedalyvauja šalys agresorės Rusija ir Baltarusija.

A ir B grupėse rungtyniauja po 8 komandas. Į kitą etapą žengs keturios kiekvieno pogrupio stipriausios rinktinės.