Prasideda pirmoji istorijoje „SSL Gold Cup“ pasaulio taurė: iki Lietuvos buriavimo rinktinės starto liko mažiau nei dvi savaitės

Šiandien, gegužės 19 d., įvyks pirmieji istorijoje pasaulinės buriavimo taurės „SSL Gold Cup“ kvalifikacinių varžybų startai, kur, dėl teisės patekti į taurės finalus, jau susirungs pirmosios 8 nacionalinės rinktinės. Tarp pirmų startuojančių – ir tolimų salų, tokių kaip Antigva ir Barbuda ar Taitis komandos, ir mums seseriškos Estijos rinktinė. Lietuvos rinktinė kvalifikacinėse lenktynėse startuos už mažiau nei poros savaičių – birželio 1–3 dienomis.

Startuoja 56 valstybes suvienijusi pasaulio buriavimo taurė.<br>A.Noreikaitės nuotr.
Startuoja 56 valstybes suvienijusi pasaulio buriavimo taurė.<br>A.Noreikaitės nuotr.
Startuoja 56 valstybes suvienijusi pasaulio buriavimo taurė.<br>A.Noreikaitės nuotr.
Startuoja 56 valstybes suvienijusi pasaulio buriavimo taurė.<br>A.Noreikaitės nuotr.
Startuoja 56 valstybes suvienijusi pasaulio buriavimo taurė.<br>A.Noreikaitės nuotr.
Startuoja 56 valstybes suvienijusi pasaulio buriavimo taurė.<br>A.Noreikaitės nuotr.
Startuoja 56 valstybes suvienijusi pasaulio buriavimo taurė.<br>A.Noreikaitės nuotr.
Startuoja 56 valstybes suvienijusi pasaulio buriavimo taurė.<br>A.Noreikaitės nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

May 19, 2022, 12:26 PM

Istorinis įvykis: startuoja 56 valstybes suvienijusi pasaulio buriavimo taurė

Kaip futbolas nuo 1930 ar regbis nuo 1987, taip ir buriavimas nuo 2022 jau turės pasaulinio masto renginį, leidžiantį varžybų metu išrinkti geriausią buriavimo šalį. Gegužės 19 d. startuojančioje „SSL Gold Cup“ pasaulio taurėje kvalifikaciniuose ir finaliniuose etapuose iš viso lenktyniaus net 56 grynai nacionaliniu pagrindu sudarytos skirtingų pasaulio valstybių komandos, tarp jų – ir Lietuva.

„Šis projektas tikrai unikalus ir organizatorių požiūris į buriavimo sportą novatoriškas. Jų profesionalumas ir užsidegimas jau duoda didžiulių rezultatų – į varžybas susirinks net 56 valstybės, kurių rinktinių sudėtyje startuos patys stipriausi planetos buriuotojai – olimpiniai čempionai, America‘s Cup buriuotojai ir kitos šio sporto žvaigždės. Lietuvai šis projektas taip pat svarbus – išstatome savo šalį tarp geriausių pasaulio buriavimo valstybių. Mūsų olimpinė vicečempionė, Gintarė Volungevičiūtė Scheidt, atvėrė mums duris į šias varžybas ir žinau, kad dabar visi stengsimės įdėti visas pastangas, kad Lietuvos komanda čia pasirodytų kiek įmanoma geriau“, – teigė „SSL Team Lithuania“ rinktinės direktorius, olimpietis Rokas Milevičius.

5 kvalifikacinių varžybų etapai vyks nuo gegužės 19 d. iki liepos 17 d. Šveicarijoje, Grandsone, Neuchatel ežere, juose bus varžomasi iš 4 skirtingų komandų sudarytuose pogrupiuose. Lietuvos pogrupis startuos antrajame etape, birželio 1–3 dienomis. Kvalifikacinėse varžybose susirungs tik tos valstybės, kurios pagal oficialų buriavimo reitingą užima nuo 25 iki 56 pozicijos, jų tikslas – iškovoti teisę dalyvauti „SSL Gold Cup“ finaluose.

24 pagal reitingą geriausios nacionalinės buriavimo komandos, tokios kaip JAV, Didžioji Britanija ar Brazilija, savo kovą dėl pasaulio taurės pradės iškart finaluose, kurie vyks spalio 28 – lapkričio 20 dienomis.

Tarp pirmųjų dalyvių – ir Lietuvai puikiai pažįstami Estijos buriuotojai

Pirmajame kvalifikaciniame etape, kuris vyks gegužės 19–21 d. startuoja iš viso du pogrupiai (aštuonios komandos). Pirmajame pogrupyje varžysis Antigvos ir Barbudos, Bermudų, Puerto Riko bei Taičio nacionalinės rinktinės, antrajame – Belgijos, Airijos, Serbijos bei Estijos atstovai.

Estijos nacionalinės rinktinės sudėtyje – ir Lietuviams jau pažįstamos pavardės, tokios kaip buriuotojas Mati Sepp, kuris 2021 metais Nidoje vykusiame Pasaulio „Platu 25“ čempionate iškovojo auksą.

Pasak oficialaus Estijos rinktinės prisistatymo, nors jų valstybė itin nedidelė, vienijanti vos 1,3 mln. gyventojų, tačiau ji tikrai nėra maža buriavimo sporte. Jų komandoje – net du olimpiniai bei keli pasaulio ir Europos čempionatų medalininkai.

Organizatorių teigimu, vienas pagrindinių jų tikslų yra būtent lygios galimybės visoms, ir mažesnėms, ir didesnėms tautoms, susirungti ant vandens, kad rezultatą lemtų ne techniniai ar finansiniai pranašumai, o vien pačių buriuotojų meistriškumas. Dėl šios priežasties, jie treniruotėms ir varžyboms suteikia laivus, finansavo treniruočių stovyklas bei visą organizacinį procesą.

„Iš pradžių pati idėja, kad kažkas finansuoja treniruočių stovyklas, duoda laivą treniruotis, atrodė labiau kaip svajonė nei realybė. Tačiau įsitikinom, kad viskas būtent taip ir yra. Pamatėm, kad organizatorius veda užsidegimas ir meilė šiam sportui, jie tiki šiuo projektu, o tai leido patikėti ir mums“,- dalinosi R. Milevičius.

Lietuvos kova dėl finalų prasidės birželio pradžioje

Lietuvos komanda dėl teisės patekti į „SSL Gold Cup“ finalus kovos birželio 1–3 dienomis. Jos pogrupyje dėl organizacinių aplinkybių iš viso bus ne 4, o 3 komandos – mūsiškiai varžysis su Slovėnijos ir Ekvadoro rinktinėmis.

Prieš startą kvalifikacinėse varžybose Lietuvos rinktinė gegužės 24–28 dienomis dar vyks į paskutiniąją treniruočių stovyklą Kroatijoje, kur įgyvendins likusius pasiruošimo planus. Nuo 28 d. rinktinė jau bazuosis Šveicarijoje, kur vyks pasiruošimo kvalifikacinėse varžybose darbai – komandos registracija, matavimai, paskutinės praktikos ant vandens varžybų akvatorijoje.

Jei Lietuvos rinktinei pavyktų kvalifikuotis, ji rudenį startuotų finaluose ir tęstų kovą su kitomis stipriausiomis komandomis dėl „SSL Gold Cup“ pasaulio taurės.

„SSL Gold Cup“ varžybas, pradedant kvalifikacinėmis rungtynėmis, galima sekti gyvai čia.

Pagrindiniai faktai:

Kvalifikaciniai etapai: gegužės 19-liepos 17 d.

Lietuva startuos II kvalifikaciniame etape: birželio 1–3 d.

Finaliniai etapai: spalio 28-lapkričio 20 d.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„Nauja diena“: NATO plėtra Madrido susitikime – lūkesčiai ir realijos