Lietuvos švieslentė: „Žalgirio“ agonija, A lygos lyderių pralaimėjimai ir rankinio finalų įtampa

Lietuvos futbolo A lygoje savaitgalį pralaimėjo ir lyderis „Panevėžys“, ir čempiono vardą ginantis Vilniaus „Žalgiris“, kuris suklupo pirmą kartą šį sezoną. Pirmąjį pralaimėjimą taip pat patyrė pirmosios futbolo lygos lyderis Klaipėdos „Neptūnas“, o Lietuvos rankinio lygose įtampa pasiekė aukščiausią tašką: vyrų finalo pirmųjų rungtynių nugalėtojai paaiškėjo tik per pratęsimą, o moterų čempionės paaiškės lemiamose penktosiose rungtynėse.

Kauno klubas liko už LKL finalo borto.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Vilniečiai patyrė pirmąjį pralaimėjimą A lygoje.<br>alyga.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

May 22, 2022, 11:25 PM

Futbolas

A lyga. 14 turas

Kauno „Hegelmann“ – Telšių „Džiugas“ 2:0. A.Klimavičius 11, V.Armanavičius 62. 120 žiūrovų.

Marijampolės „Sūduva“ – „Panevėžys“ 2:1. O.Rommensas 42, X.Auzmendi 45+ / W.Melo 12. 350 žiūrovų.

„Šiauliai“ – Gargždų „Banga“ 1:1. R.Lekiatas 85 / R.Paulino 24. 750 žiūrovų.

Vilniaus „Žalgiris“ – Kauno „Žalgiris“ 1:2. R.Oliveira 2 / M.Pejičius 4, M.Sangare 49.

„Jonava“ – Vilniaus „Riteriai“ žais kitą sekmadienį.

Lentelė: „Panevėžys“ – 30, Vilniaus „Žalgiris“ – 29, „Hegelmann“ – 29, „Sūduva“ – 23, „Riteriai“ – 21*, Kauno „Žalgiris“ – 18, „Šiauliai“ – 16, „Banga“ – 11, „Džiugas“ – 8, „Jonava“ – 1*. *Pažymėtos komandos žaidė mažiau rungtynių.

Rezultatyviausi žaidėjai: L.Sajčičius („Hegelmann“), V.Armanavičius („Hegelmann“) ir S.Hamuličius („Sūduva“) – po 5 įvarčius, M.Thuique (K. „Žalgiris“), M.Kuklys (V. „Žalgiris“), F.Kyeremeh (V. „Žalgiris“), M.Bahlouli (K. „Žalgiris“) ir G.Paulauskas („Riteriai“) – po 4 įvarčius.

Šiame ture pralaimėjimus patyrė abu lyderiai. Nuo balandžio pabaigos šlubuojantis „Panevėžys“ prarado taškus trečiose iš ketverių pastarųjų rungtynių, tačiau neprarado pirmosios vietos, nes jo nesėkme nepasinaudojo kitą dieną žaidęs Vilniaus „Žalgiris“, kuris patyrė pirmąjį pralaimėjimą šį sezoną ir nutraukė 13 nepralaimėtų rungtynių virtinę.

Šeštadienį panevėžiečiai pirmi įmušė įvartį į varžovų vartus, bet „Sūduva“ dar pirmajame kėlinyje sugebėjo atsakyti dviem taikliais smūgiais, o po pertraukos rezultatas nepasikeitė.

Sekmadienį Vilniaus „Žalgiris“ irgi įmušė pirmas (jau 2-ąją min.), bet po to praleido du Kauno „Žalgirio“ įvarčius.

Pralaimėjus dviem lyderiams padidėjo grūstis lentelės viršuje. Dabar „Panevėžys“ vos vienu tašku lenkia Vilniaus „Žalgirį“ ir šiame ture pergalę pasiekusį „Hegelmann“.

Pirma lyga

8 turas. Panevėžio „Ekranas“ – Kretingos „Minija“ 1:1, „Marijampolė City“ – Gargždų „Banga B“ 0:0, Kėdainių „Nevėžis“ – Mažeikių „Atmosfera“ 1:0, „Šiauliai B“ – Vilniaus BFA 0:3, „Garliava“ – Vilniaus „Riteriai B“ 0:1, Kauno NFA – Klaipėdos „Neptūnas“ 2:1, Alytaus „Dainava“ – Plungės „Babrungas“ 3:2.

Lentelė: „Neptūnas“ – 17, „Marijampolė City“ – 17, NFA – 16, „Dainava“ – 16, „Šiauliai B“ – 16, „Nevėžis“ – 15, BFA – 10, „Riteriai B“ – 10, „Babrungas“ – 9, „Banga B“ – 8, Vilniaus „Žalgiris B“ – 7*, „Garliava“ – 6, „Ekranas“ – 6, „Atmosfera“ – 5, „Panevėžys B“ – 4*, „Minija“ – 4. *Pažymėtos komandos žaidė mažiau rungtynių. „Ekranui“ prieš sezoną skirta 3 taškų bauda.

Pirmąjį pralaimėjimą patyrė pirmosios lygos lyderis „Neptūnas“, išvykoje nusileidęs Nacionalinės futbolo akademijos (NFA) komandai.

NFA rungtynes baigė be raudoną kortelę gavusio Nazaro Zubkovo, o pergalingą įvartį įmušė jau po to, kai šis futbolininkas buvo pašalintas iš aikštės.

NFA dabar yra vienintelė pralaimėjimų nepatyrusi pirmosios lygos komanda, bet užima tik trečiąją vietą, nes net keturis kartus sužaidė lygiosiomis.

Suklupus „Neptūnui“, galimybę aplenkti klaipėdiečius turėjo „Marijampolė City“ ir „Šiaulių“ dubleriai. Tačiau šios komandos irgi prarado taškus. Marijampoliečiai išvykoje sužaidė lygiosiomis su „Bangos“ dubleriais, šiauliečiai namie pralaimėjo Baltijos futbolo akademijos (BFA) komandai.

Moterų A lyga

6 turas. Joniškio ‚Saned“ – Vilniaus „Žalgiris“ 2:2, „Vilnius“ – Gargždų „Banga“ 6:0, Kauno „Hegelmann“ – Šiaulių „Gintra“ 1:4.

Lentelė: „Gintra“ – 16, „Žalgiris“ – 10*, „Vilnius“ – 10, „Saned“ – 6*, „Hegelmann“ – 6, „Banga“ – 0. *Pažymėtos komandos žaidė mažiau rungtynių.

*****

Rankinis

Lietuvos vyrų lyga

Finalo pirmosios rungtynės (serija iki 3 pergalių)

Kauno „Granitas“ – Vilniaus „Šviesa“ 35:38 (po pratęsimo; 13:17, 31:31). D.Jovaišas 10, P.Šarkauskas ir M.Jurkevičius po 6 / Š.Ugianskis 8, T.Rasakevičius 7, V.Drabavičius 6.

Mačo dėl 3 vietos pirmosios rungtynės (serija iki 2 pergalių)

Alytaus „Varsa“ – Klaipėdos „Dragūnas“ 25:31 (15:10). N.Buronko 8 / L.Simonavičius 7.

Mačo dėl 5 vietos atsakomosios rungtynės

„Vilnius“ – Kauno „Ąžuolas“ 38:42. Pirmosios rungtynės 34:33.

Mačo dėl 7 vietos atsakomosios rungtynės

Vilniaus „Amber“ – Panevėžio „Grifas“ 34:32. Pirmosios rungtynės 36:34.

Per pirmąsias finalo rungtynes „Granito“ ir „Šviesos“ rankininkams neužteko 60 minučių. Du kėlinius vyko lygi kova, bet pratęsimo pradžioje čempionės vardą ginanti Vilniaus komanda įmetė keturis įvarčius paeiliui ir įgijo didžiausią rungtynėse keturių įvarčių persvarą. Kauno rankininkai atsakyti nebespėjo.

Mažajame finale pirmąsias rungtynes taip pat laimėjo svečiai – „Dragūno“ rankininkai.

Tuo tarpu varžybos dėl žemesniųjų vietų jau baigėsi. Penktąją vietą užėmė „Ąžuolas“, šeštąją – „Vilnius“, septintąją – „Amber“, aštuntąją – „Grifas“. Šių komandų pozicijos gali būti svarbios skirstant kelialapius į Baltijos lygą.

Lietuvos moterų lyga

Finalo ketvirtosios rungtynės (serija iki 3 pergalių)

Vilniaus „Eglė“ – Kauno „Žalgiris“ 32:31. I.Verbovik 13, G.Sadauskaitė 6 / A.Kniubaitė 9, D.Ilčiukaitė 8. Serija 2:2.

Lietuvos moterų rankinio čempionės paaiškės per penktąsias finalo rungtynes, kurios vyks ketvirtadienį Kaune. Kol kas pergales švenčia namie žaidžiančios komandos, bet vilnietės abu kartus nugalėjo tik vieno įvarčio skirtumu, o kauniečių persvara abejose laimėtose rungtynėse buvo gerokai didesnė.

Sekmadienį ypač dramatiškai vyko ketvirtosios rungtynės. „Eglės“ lyderė Inesa Verbovik pergalingą įvartį įmetė sėkmingai atlikusi paskutinėmis antrojo kėlinio akimirkomis skirtą baudinį.

*****

Krepšinis

LKL

Pusfinalio ketvirtosios rungtynės (serija iki 3 pergalių)

„Šiauliai“ – Vilniaus „Rytas“ 77:87. I.Sanonas 16, D.Sabeckis 12, G.Staniulis 10, I.Armwoodas ir J.Elmore‘as po 9 / S.Smithas 21, I.Buva ir A.Butkevičius po 12, J.Williamsas, M.Normantas ir E.Kairys po 8. 4867 žiūrovai. Serija 1:3.

Panevėžio „Lietkabelis“ – Kauno „Žalgiris“ 86:75. G.Orelikas 19, D.Giedraitis 12, N.Radičevičius, K.Žemaitis ir Dž.Gagičius po 10 / L.Lekavičius ir T.Cavanaugh po 14, J.Lauvergne‘is 11, J.Strėlniekas 10. 6480 žiūrovų. Serija 3:1.