Lietuvos sporto savaitė: auksiniai G. Stonkutės smūgiai, A. Gudžiaus startas Deimantinėje lygoje ir Kauno „Žalgirio“ nuopuolis

Boksininkė Gabrielė Stonkutė iškovojo pasaulio čempionės vardą, Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pirmą kartą nepateko į Lietuvos pirmenybių finalą, kuriame dėl aukso žiedų kovos Panevėžio „Lietkabelis“ ir Vilniaus „Rytas“, disko metikas Andrius Gudžius užėmė antrąją vietą Deimantinės lygos etape, Šarūnui Jasikevičiui nepavyko nuvesti „Barcelona“ krepšininkų į Eurolygos viršūnę, futbolo A lygoje pralaimėjo lyderis „Panevėžys“ ir čempiono vardą ginantis Vilniaus „Žalgiris“, o Henrikas Žustautas iškovojo pergalę pirmajame baidarių ir kanojų irklavimo pasaulio taurės etape.

G.Stonkutė<br>R.Danisevičiaus nuotr.
 Šarūnas Jasikevičius.<br>AFP/Scanpix nuotr.
H.Žustautas.<br>S.Čirbos nuotr.
 A.Gudžius.<br>G.Bitvinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

May 23, 2022, 9:09 AM, atnaujinta May 23, 2022, 9:21 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gegužės 16 d. Ričardas Berankis teniso turnyro Ženevoje („ATP 250“) pirmajame rate pralaimėjo argentiniečiui Federico Delbonisui 4:6, 4:6. ATP turnyre R.Berankis dalyvavo po dviejų su puse mėnesio pertraukos.

Gegužės 16 d. Rumunijos futbolo lygoje „Arad“, kurioje žaidė Modestas Vorobjovas (30 rungt., 3 įv.), Rolandas Baravykas (21 rungt.) ir Karolis Laukžemis (12 rungt.), užėmė 11-ąją vietą. Čempionu tapo „Cluj“.

Gegužės 17 d. Kaune „Starto“ taurės lengvosios atletikos varžybose disko metikas Andrius Gudžius pasiekė geriausią pasaulio sezono rezultatą (69,39 m). Šis rezultatas taip pat yra antras A.Gudžiaus karjeros rezultatas (jo asmeninis rekordas – 69,59 m).

Gegužės 17–18 d. Į Lietuvos futbolo taurės ketvirtfinalį pateko Vilniaus „Žalgiris“, „Panevėžys“ (šios dvi A lygos komandos aštuntfinalyje nugalėjo žemesnėse lygose žaidžiančius varžovus) ir „Marijampolė City“. Kitos aštuntfinalio rungtynės vyks gegužės 24–25 d.

Gegužės 18 d. Lietuvos vyrų rankinio lygos pusfinalio serijoje Kauno „Granitas“ nugalėjo Klaipėdos „Dragūną“ 2:1 ir po 10 metų pertraukos pateko į finalą.

Gegužės 19 d. Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“, kurioje žaidžia Rokas Jokubaitis, krepšinio Eurolygos pusfinalio rungtynėse Belgrade pralaimėjo Madrido „Real“ 83:86. R.Jokubaitis pelnė 4 taškus. Gegužės 21 d. rungtynėse dėl trečiosios vietos „Barcelona“ nugalėjo Pirėjo „Olympiakos“ 84:74.

Gegužės 19 d. Gabrielė Stonkutė tapo pasaulio bokso čempione. Stambule vykusiose varžybose ji svorio kategorijoje iki 81 kg nugalėjo kazachstanietę Gulsają Jeržan, turkę Elif Guneri ir lenkę Oliwią Toborek. G.Stonkutė tapo pirmąja Lietuvos boksininke, laimėjusia pasaulio moterų pirmenybių medalį. Kitos dvi čempionate dalyvavusios lietuvės pralaimėjo pirmosioms varžovėms.

Gegužės 20 d. Alytaus sportinio ėjimo festivalio 20 km varžybų nugalėtojais tapo Marius Žiūkas ir ukrainietė Olena Sobčiuk.

Gegužės 20 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio serijoje Vilniaus „Rytas“ nugalėjo „Šiaulius“ 3:1. „Rytas“ į finalą pateko 20-ąjį kartą per 28 atkrintamųjų varžybų sezonus.

Gegužės 21 d. „Giro d‘Italia“ daugiadienių dviračių lenktynių 14-ajame etape Ignatas Konovalovas (FDJ) dalyvavo pabėgime, iškovojo pirmuosius kalnų karaliaus įskaitos taškus (užėmė antrąją vietą tarpiniame finiše) ir etape užėmė 22-ąją vietą. Tai geriausias jo rezultatas didžiųjų lenktynių etapuose nuo 2011 m., kai užėmė penktąją vietą viename iš „Vuelta a España“ etapų. Bendrojoje įskaitoje po 15 etapų I.Konovalovas užima 114-ąją vietą (lenktynes tęsia 158 iš 176 startavusių dviratininkų).

Gegužės 21 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio serijoje Panevėžio „Lietkabelis“ nugalėjo čempiono vardą gynusį Kauno „Žalgirį“ 3:1. „Lietkabelis“ į finalą pateko antrą kartą. „Žalgiris“ pirmą kartą LKL istorijoje pralaimėjo pusfinalyje ir pirmą kartą Lietuvos pirmenybių istorijoje užims žemesnę negu antrąją vietą.

Gegužės 21 d. Lietuvos vyrų rankinio lygos finalo pirmosiose rungtynėse čempionės vardą ginanti Vilniaus „Šviesa“ išvykoje nugalėjo Kauno „Granitą“ 38:35 (po pratęsimo). Serijoje žaidžiama iki trijų pergalių.

Gegužės 21 d. Birmingame lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape disko metikas Andrius Gudžius užėmė antrąją vietą (66,40 m). Rungties nugalėtoju tapo geriausią pasaulio sezono rezultatą pasiekęs slovėnas Kristjanas Čehas (71,27 m).

Gegužės 21 d. Madride paplūdimio tinklinio Profesionalų turo turnyre („Future“) Ieva Dumbauskaitė ir Gerda Grudzinskaitė užėmė 9-ąją vietą.

Gegužės 21 d. Kroatijos futbolo lygos paskutiniojo turo rungtynėse Valdo Dambrausko treniruojamas Splito „Hajduk“ išvykoje pralaimėjo Zagrebo „Dinamo“ 1:3. „Hajduk“ per 36 rungtynes surinko 72 taškus ir užėmė antrąją vietą. Čempionu tapo „Dinamo“ (79). „Gorica“ (45), kurioje žaidė Paulius Golubickas (13 rungt., 1 įv.), užėmė šeštąją vietą.

Gegužės 21 d. Lenkijos futbolo lygoje Balstogės „Jagiellonia“ (40 tšk. per 34 rungt.), kurioje žaidė Fedoras Černychas (29 rungt., 4 įv.), užėmė 12-ąją vietą. Čempionu tapo Poznanės „Lech“ (74).

Gegužės 21 d. Azerbaidžano futbolo lygoje Baku „Sabail“, kurioje žaidė Domantas Šimkus (24 rungt., 1 įv.), užėmė paskutinę aštuntąją vietą (15 tšk. per 28 rungt.) ir iškrito į antrąją lygą. Čempionu tapo Baku „Qarabag“.

Gegužės 21 d. Belgijos futbolo lygoje „Chareroi“, kurioje žaidė Nauris Petkevičius (4 rungt.), užėmė septintąją vietą, „Cercle Brugge“, kurioje žaidė Edgaras Utkus (24 rungt., 3 įv.) – dešimtąją vietą. Čempionu tapo „Club Brugge“.

Gegužės 21 d. Izraelio futbolo lygoje, Tel Avivo „Hapoel“, kurioje žaidė Ernestas Šetkus (31 rungt.), užėmė penktąją vietą (50 tšk. per 36 rungt.), Kirjat Šmonos „Ironi“, kurioje žaidė Džiugas Bartkus (28 rungt.) – septintąją vietą. Čempionu tapo Haifos „Makabi“ (78).

Gegužės 21–22 d. Račicuose (Čekija) baidarių ir kanojų irklavimo pasaulio taurės pirmojo etapo nugalėtoju tapo Henrikas Žustautas (200 m vienviete kanoja). Trečiąją vietą užėmė Lietuvos keturvietės baidarės įgula (500 m). Lietuviai pateko į penkių rungčių finalus.

Gegužės 21–22 d. Lietuvos futbolo A lygos lyderis „Panevėžys“ išvykoje pralaimėjo Marijampolės „Sūduva“ 1:2, čempiono vardą ginantis Vilniaus „Žalgiris“ namie pralaimėjo Kauno „Žalgiriui“ 1:2. Vilniaus „Žalgiris“ patyrė pirmąjį pralaimėjimą šį sezoną ir nutraukė 13 nepralaimėtų rungtynių seriją. Prie lyderių priartėjo Kauno „Hegelmann“, namie nugalėjęs Telšių „Džiugą“ 2:0. Po 14 turų pirmauja „Panevėžys“ (30 tšk.), Vilniaus „Žalgiris“, „Hegelmann“ (po 29), „Sūduva“ (23) ir Vilniaus „Riteriai“ (21, žaidė 13 rungt.).

Gegužės 22 d. Bulgarijos futbolo lygoje Varnos „Černo more“, kurioje žaidė Julius Kasparavičius (1 rungt., 1 įv.), užėmė penktąją vietą (47 tšk. per 31 rungt.). Čempionu tapo Razgrado „Ludogorec“.

Gegužės 22 d. Serbijos futbolo lygoje „Voždovac“, kurioje žaidė Justas Lasickas (35 rungt., 3 šv.), užėmė penktąją vietą (49 tšk. per 37 rungt.). Čempione tapo Belgrado „Crvena Zvezda“ (100).

Gegužės 22 d. Gardos ežere (Italija) burlenčių sporto IQFoil klasės Europos čempionate Rytis Jasiūnas užėmė 25-ąją vietą, Juozas Bernotas – 48-ąją vietą (tarp 154 dalyvių). Čempionu tapo prancūzas Nicolas Goyard‘as.

Gegužės 22 d. Ulanbatore (Mongolija) trijulių krepšinio pasaulio turo etapo („Challenger“) finalo rungtynėse Šakių „Gulbelė“ nugalėjo Ulanbatoro „MMC Energy“ 21:17. Šeštąją vietą užėmė Marijampolės „Mantinga“.

Gegužės 22 d. Varėzėje (Italija) Europos jaunių irklavimo čempionato bronzos medalius laimėjo Saulė Kryževičiūtė ir Ūla Jonušaitė (porinė dvivietė). Kitos dvi Lietuvos įgulos nepateko į finalą.

Gegužės 22 d. Lietuvos moterų rankinio lygos finalo serijoje tarp Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Eglės“ rezultatas yra lygus 2:2. Lemiamos penktosios rungtynės vyks ketvirtadienį Kaune.

Gegužės 22 d. Lietuvos futbolo pirmojoje lygoje pirmąjį pralaimėjimą patyrė lyderis Klaipėdos „Neptūnas“, išvykoje nusileidęs Kauno NFA 1:2. Galimybe pakilti į pirmąją vietą nepasinaudojo „Marijampolė City“, namie sužaidęs lygiosiomis su Gargždų „Banga B“ 0:0. Po 8 turų šešias pirmaujančias komandas skiria du taškai. „Neptūnas“ ir „Marijampolė City“ turi po 17 tšk., NFA, Alytaus „Dainava“ ir „Šiauliai B“ – po 16, Kėdainių „Nevėžis“ – 15.