„Šviesos“ ir „Granito“ rankininkų finalo dvikovoje vėl prireikė pratęsimo

Neįtikėtinai atkakliai klostosi Lietuvos rankinio lygos finalas, kuriame iki trijų pergalių kovoja čempionų titulą ginantys Vilniaus „Šviesos“ rankininkai ir reguliariojo sezono nugalėtojas Kauno „Granitas-Karys“. Antrose finalo serijos rungtynėse vėl prireikė pratęsimo.

Antrose finalo serijos rungtynėse vėl prireikė pratęsimo.<br>R.Motiejūnaitės nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

2022-05-26 09:06

Vilniuje vykusiose rungtynėse pirmame kėlinyje „Granitas“ įgijo trijų įvarčių persvarą 16:13. Antro kėlinio pradžioje „Šviesa“ laimėjo atkarpą 7:1 ir išsiveržė į priekį 20:17. Vėliau iniciatyvą vėl perėmė kauniečiai. Prasidėjus paskutinei antro kėlinio minutei rezultatas buvo lygus 28:28. Iki antro kėlinio pabaigos likus 2 sek. į „Šviesos“ vartus buvo skirtas 7 metrų baudinys, bet jį atrėmė vilniečių vartininkas Matas Pranckevičius. Nugalėtojui išaiškinti, kaip ir pirmose finalo serijos rungtynėse, prireikė pratęsimo.

Pratęsimo metu „Šviesa“ diktavo savo sąlygas ir išplėšė pergalę rezultatu 34:33 bei serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2:0.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Laurynas Palevičius, pelnęs 7 įvarčius. Tadas Rasakevičius prie pergalės pridėjo 6 įvarčius. „Granito“ komandos nuo pralaimėjimo neišgelbėjo 11 įvarčių surinkęs Deividas Jovaišas, Paulius Šarkauskas įmetė 7 įvarčius.

„Per savo karjerą esu turėjęs įtemptų finalų, bet kad dvejose rungtynėse iš eilės reikėtų pratęsimų, tai tokio atvejo nesu nei patyręs, nei girdėjęs. Mūsų pergalę lėmė mažiau padarytų klaidų. Jų buvo tikrai nemažai, nes atsiliepia nuovargis ir klaidų neišvengsi. Bet padarėme viena klaida mažiau negu „Granitas“ ir iškovojome pergalę. Antrame kėlinyje pavyko perlaužti rungtynių eigą. Apsigynėme, o patys išnaudojome greitas atakas. Tam vartininkas ir skirtas – atlaikyti varžovų metimus ir padėti komandai pradėti puolimą“, – sakė antro kėlinio pradžioje net keturis iš eilės varžovų metimus atrėmęs „Šviesos“ vartininkas Giedrius Morkūnas.

„Tokio finalo, kad per dvejas rungtynes prireiktų dviejų pratęsimų dar nesu matęs nei viename Europos čempionate. Nebent rankinio istorikai galėtų atkasti kažką panašaus. Mums per dvi savaites teko žaisti net tris pratęsimus, nes pratęsti rungtynes reikėjo ir pusfinalio serijoje. Deja, du iš trijų pratęsimų yra ne mūsų naudai. Rungtynės vėl klostėsi kaip amerikietiški kalneliai – tai viena komanda priekyje, tai kita. Tai įrodo, kad komandos labai lygios ir finalas yra vertas finalo vardo. Tiktai sėkmė kol kas ne mūsų pusėje. Reikia nuryti tą nesėkmių piliulę ir ruoštis trečiosioms rungtynėms“, – teigė „Granito“ treneris Vaidotas Grosas.

Trečiosios finalo rungtynės vyks šeštadienį Kaune.

Bronzos medalius iškovojo Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai. Kovoje dėl bronzos „Dragūnas“ abu kartus nugalėjo praėjusių metų vicečempionę Alytaus „Varsą“. Antrose serijos rungtynėse klaipėdiečiai laimėjo rezultatu 26:22.

Nugalėtojams 6 įvarčius pelnė ukrainietis Seyedas Naghavialhosseini, po 5 įvarčius įmetė ukrainietis Danylo Hlušakas, Laurynas Simonavičius ir Benas Butkus. „Varsos“ komandai Nedas Buronko surinko 6 įvarčius, Tadas Stankevičius pasižymėjo 5 kartus.