„Granito“ rankininkai pritemdė „Šviesą“ ir sušvelnino finalo serijos rezultatą

Lietuvos rankinio lygos finalo serijoje ir toliau tęsiasi atkaklios Kauno „Granito-Kario“ ir Vilniaus „Šviesos“ kovos. Pirmose dvejose rungtynėse prireikė pratęsimų, o trečiose nugalėtoją lėmė vos vienas įvartis.

„Granito“ rankininkai pritemdė „Šviesą“ ir sušvelnino finalo serijos rezultatą<br> rankinis.lt nuotr.
Daugiau nuotraukų (7)

2022-05-29 10:48

Namuose žaidę reguliariojo sezono nugalėtojai „Granito“ rankininkai rungtynes spurtu pradėjo 4:0. Nors pirmo kėlinio viduryje „Šviesai“ pavyko persverti rezultatą, kauniečiai greitai susigrąžino persvarą ir laimėjo pirmą kėlinį 18:15. Tokią persvarą „Granitas“ išlaikė iki paskutinių susitikimo minučių. „Šviesai“ pačioje rungtynių pabaigoje pavyko sumažinti atsilikimą iki minimalaus, tačiau šeimininkai sugebėjo išlaikyti persvarą.

„Granitas“ laimėjo 30:29 ir sušvelnino serijos iki trijų pergalių rezultatą 1:2.

Nugalėtojams po 7 įvarčius pelnė Paulius Šarkauskas ir Marius Kairys, po 4 įvarčius prie pergalės pridėjo Deividas Jovaišas ir Mantvydas Lazauskas. „Šviesos“ komandai 7 įvarčius surinko Valdas Drabavičius, 5 įvarčius pelnė Karolis Bliuvas, po 4-is įmetė Šarūnas Ugianskis ir Taurintas Markiavičius.

„Rungtynės vėl buvo tokios pačios, kaip ir pirmosios dvejos. Tik šįkart rezultatas kitoks. Pagaliau nugalėjome. Visos finalo rungtynės kaip amerikietiški kalneliai. Tai viena komanda pirmauja, tai kita persveria rezultatą, taip ir svyruoja rungtynės. „Šviesa“ nesugeba realizuoti progų, padaro klaidas, tai mes atitrūkstam pora įvarčių. Kai mes įkrentam į duobelę, Vilniaus komanda mus pasiveja. Ta komanda, kuri padaro mažiau klaidų ir geriau realizuoja progas, ta ir laimi“, – teigė „Granito“ treneris Vaidotas Grosas.

„Tokių rungtynių ir tikėjomės, nes pirmos dvejos būtent tokios pat buvo – tai mes priekyje, tai varžovai priekyje. Šįkart „Granitas“ ilgiau pirmavo. O mums trūko šalto proto, nes praradom daug kamuolių, praleidom daug įvarčių į tuščius vartus. Norim viską labai greitai atakoje užbaigti, o reikia solidžiau sužaisti, ilgiau palaikyti kamuolį ir nuvarginti varžovų gynybą. Mes puolime atliekam tris perdavimus ir jau metam į vartus. Pritrūko ramesnio žaidimo“, – tvirtino „Šviesos“ gretose rezultatyviausiai žaidęs V.Drabavičius.

Ketvirtosios finalo serijos rungtynės vyks trečiadienį Vilniuje.

„Viso sezono rezultatai įrodo, kad komandos lygios ir abi nusipelnė dalyvauti finale. Visose „Granito“ ir „Šviesos“ rungtynėse nugalėtoją lemia vienas įvartis. Manau, kad ir artimiausiose rungtynėse vėl bus panašus scenarijus. Labai tikiuosi, kad prireiks ir penktųjų serijos rungtynių“, – teigė V.Grosas.

„Mums trūksta vienos pergalės, „Granitui“ – dviejų. Nepaisant pralaimėjimo, mūsų nuotaikos išlieka kovingos. Tikiuosi, kad į Kauną jau nebereiks grįžti ir viską pabaigsim Vilniuje“, – vylėsi V.Drabavičius.

„Šviesos“ rankininkai gina Lietuvos čempionų titulą, tuo tarp tituluočiausias šalies klubas „Granitas“ į finalą pateko po dešimties metų pertraukos.