Lietuvos sporto savaitė: lygybė LKL finale, pralaimėjimai pirmiesiems varžovams ir auksą iškovojęs moterų rankinio „Žalgiris“

Lietuvos krepšinio lygos finalo pradžioje Vilniaus „Rytas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“ pasidalijo po pergalę, tenisininkas Ričardas Berankis iškrito pirmajame Prancūzijos atvirojo čempionato rate, šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė neįveikė pradinio aukščio Deimantinės lygos etape, Lietuvos boksininkai nenugalėjo nė vieno varžovo Europos čempionate, moterų trijulių krepšinio komanda užėmė antrąją vietą pirmajame pasaulio turo etape, lietuviai pateko tarp prizininkų irklavimo bei baidarių ir kanojų irklavimo pasaulio taurės etapuose, o Kauno „Žalgiris“ susigrąžino Lietuvos moterų rankinio čempiono vardą.

LKL finale - lygybė.<br>T.Bauro nuotr.
Ričardas Berankis.<br>J.Stacevičiaus nuotr.
A.Palšytė.<br>V.Dranginio/LTOK nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

May 30, 2022, 10:00 AM, atnaujinta May 30, 2022, 10:05 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gegužės 23 d. Lietuvos rinktinės futbolininkas Justas Lasickas pasirašė dviejų sezonų sutartį su Liublianos „Olimpija“, kuri šiais metais Slovėnijos lygoje užėmė trečiąją vietą ir iškovojo kelialapį į Europos konferencijos lygos atranką. J.Lasickas nuo 2019 m. žaidė „Voždovac“ klube (Serbija) ir per 93 rungtynes įmušė 6 įvarčius.

Gegužės 23–24 d. Jerevane Europos bokso čempionato pirmajame rate Aleksandras Trofimčiukas (iki 75 kg) pralaimėjo čekui Milošui Bartlui, Algirdas Baniulis (nuo 92 kg) – bosniui Jurajui Soldo. Edgarui Skurdeliui (iki 60 kg) kovoti pirmajame rate nereikėjo.

Gegužės 24 d. Vilniaus „Riterių“ futbolo klubas pasirašė sutartį su ispanu treneriu Pablo Villaru. Jis pakeitė gegužės pradžioje išvykusį švedą Glenną Ståhlį.

Gegužės 24 d. Paryžiuje teniso Prancūzijos atvirojo čempionato pirmajame rate Ričardas Berankis pralaimėjo ATP reitinge 56-ąją vietą užimančiam serbui Laslo Džerei 4:6, 4:6, 4:6 (mačas truko 2 val. 5 min.). R.Berankis devintąjį kartą dalyvavo Prancūzijos čempionate ir septintąjį kartą iškrito pirmajame rate (jo geriausias rezultatas šiame turnyre – trečiasis ratas 2021 m.).

Gegužės 25 d. Lietuvos futbolo taurės aštuntfinalio rungtynėse tarp A lygos komandų Marijampolės „Sūduva“ namie nugalėjo Gargždų „Bangą“ 2:0. Į ketvirtfinalį taip pat pateko Kauno „Žalgiris“, Vilniaus „Riteriai“, Kauno „Hegelmann“ ir „Jonava“.

Gegužės 25 d. Jerevane Europos bokso čempionato antrajame rate Edgaras Skurdelis (iki 60 kg) pralaimėjo juodkalniečiui Edinui Alkovičiui. Čempionate dalyvavo trys Lietuvos boksininkai. Visi trys pralaimėjo pirmiesiems varžovams.

Gegužės 25 d. Modesta Morauskaitė lengvosios atletikos varžybose Uelvoje (Andalūzija, Ispanija) užėmė antrąją vietą ir pasiekė 400 metrų bėgimo Lietuvos rekordą (50,49 sek.) bei geriausią Europos sezono rezultatą (rungties nugalėtoja tapo Fiordaliza Cofil iš Dominikonų Respublikos). Lietuvos rekordas iki tol priklausė Agnei Šerkšnienei.

Gegužės 26 d. Valdo Dambrausko treniruojamas Splito „Hajduk“ iškovojo Kroatijos futbolo taurę. Finale „Hajduk“ nugalėjo „Rijeka“ 3:1. „Hajduk“ iškovojo pirmąjį titulą nuo tada, kai 2013 m. laimėjo Kroatijos taurę.

Gegužės 26 d. Artūras Valeika („Pärnu“) tapo Estijos krepšinio čempionu. Pirmą kartą šalies čempionu tapęs „Pärnu“ finalo serijoje 3:0 nugalėjo „Tartu Ülikool“, kuriame žaidė Adomas Drungilas.

Gegužės 26 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo pirmosiose rungtynėse Panevėžio „Lietkabelis“ išvykoje nugalėjo Vilniaus „Rytą“ 77:68.

Gegužės 26 d. Lietuvos moterų rankinio lygos finale Kauno „Žalgiris“ nugalėjo Vilniaus „Eglę“ 3:2. Visas penkerias rungtynes laimėjo namie žaidusios komandos. Lietuvos čempionu „Žalgiris“ tapo dvyliktąjį kartą (praėjusį kartą – 2018 m.). Trečiąją vietą užėmė čempionės vardą praradusi „Garliava“.

Gegužės 27 d. Varnoje (Bulgarija) gimnastikos Pasaulio iššūkio taurės pirmajame etape dalyvavę Tomas Kuzmickas, Ernestas Liaškinas ir Gytis Chasažyrovas nepateko į nė vienos rungties finalą.

Gegužės 27 d. Judžine (Oregonas, JAV) lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape Airinė Palšytė šuolių į aukštį varžybose neįveikė pradinio aukščio. Šios rungties varžybose dalyvavo devynios sportininkės, nugalėtoja tapo geriausią pasaulio sezono rezultatą pasiekusi ukrainietė Jaroslava Mahučich (2,00 m).

Gegužės 28 d. Evaldas Šiškevičius (Lietuvos rinktinė) tapo „Tour of Estonia“ daugiadienių dviračių lenktynių nugalėtoju (2.1 kategorija). Venantas Lašinis (Lietuvos rinktinė) užėmė 11-ąją vietą, Darijus Džervus („Voltas“) – 31-ąją.

Gegužės 28 d. Bukarešte Europos standartinių šokių čempionate aukso medalius iškovojo Evaldas Sodeika ir Ieva Sodeikienė. Jie Europos čempionais tapo antrąjį kartą (pirmąjį – 2019 m.).

Gegužės 28 d. Lietuvos vyrų rankinio lygos finalo trečiosiose rungtynėse Kauno „Granitas“ namie nugalėjo čempionės vardą ginančią Vilniaus „Šviesą“ 30:29 ir serijoje iki trijų pergalių atsilieka 1:2. Ketvirtosios rungtynės vyks birželio 1 d. Vilniuje.

Gegužės 29 d. Poznanėje (Lenkija) baidarių ir kanojų irklavimo pasaulio taurės etape antrąją vietą užėmė Artūras Seja (200 m vienviete baidare), trečiąją vietą – Henrikas Žustautas ir Vadimas Korobovas (500 m dviviete kanoja). Į finalus pateko trys Lietuvos įgulos.

Gegužės 29 d. Tel Avive trijulių krepšinio Moterų serijos pirmojo etapo finale Lietuvos rinktinė (M.Grigalauskytė, K.Nacickaitė, M.Petrėnaitė ir G.Šulskė) pralaimėjo Vokietijai 14:17. Pusfinalyje Lietuva įveikė Lenkiją 19:10. Maniloje vykusiame vyrų Pasaulio turo antrajame etape Lietuvos komandos nedalyvavo (nugalėjo „Ub“ iš Serbijos).

Gegužės 29 d. Belgrade pirmajame irklavimo pasaulio taurės etape vyrų porinių keturviečių valčių varžybose Lietuvos įgula (Ž.Gališanskis, G.Bieliauskas, A.Adomavičius ir D.Jančionis) užėmė trečiąją vietą. Į finalus pateko trys Lietuvos įgulos.

Gegužės 29 d. Turkijos futbolo antrosios lygos pusfinalio mače „Erzurumspor“, kuriame žaidė Arvydas Novikovas, pralaimėjo „Istanbulspor“ ir pasitraukė iš kovos dėl kelialapio į pirmąją lygą. „Erzurumspor“ pralaimėjo pirmąsias rungtynes namie 2:4, o išvykoje nugalėjo mažesniu skirtumu 1:0 (vienintelį įvartį įmušė A.Novikovas). A.Novikovas per sezoną žaidė 31 rungtynes ir įmušė 9 įvarčius.

Gegužės 29 d. Veronoje pasibaigusiose „Giro d‘Italia“ daugiadienėse dviračių lenktynėse Ignatas Konovalovas (FDJ) užėmė 115-ąją vietą. I.Konovalovas dvyliktąjį kartą dalyvavo didžiosiose daugiadienėse lenktynėse ir septintąjį kartą nuvažiavo iki finišo (jo geriausias rezultatas – 90-oji vieta 2019 m. „Giro d‘Italia“).

Gegužės 29 d. Kaune baigėsi Lietuvos šachmatų čempionatas. Nugalėtojais tapo 18-metis Karolis Jukšta (antrą kartą) ir ukrainietė Olena Martynkova, sidabro medalius laimėjo Valerijus Kazakovskis ir Salomėja Zaksaitė, bronzos – Tomas Laurušas ir Marija Šibajeva.

Gegužės 29 d. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo antrosiose rungtynėse Vilniaus „Rytas“ išvykoje nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ 88:66 ir išlygino serijos iki keturių pergalių rezultatą 1:1. Mače dėl trečiosios vietos Kauno „Žalgiris“ pirmauja prieš „Šiaulius“ 2:0.