„Roland Garros“ triumfavęs Rafaelis Nadalis dar labiau iškėlė kartelę: laimėjo 22-ąjį „Grand Slam“ turnyrą

Rafaelis Nadalis parašė naują teniso istorijos puslapį; 36-erių ispanas (ATP 5) sekmadienį Paryžiuje „Roland Garros“ turnyro finale 6:3, 6:3, 6:0 nugalėjo norvegą Casperą Ruudą (ATP 8) ir iškovojo 22-ąjį „Grand Slam“ turnyrų titulą.

R.Nadalis laimėjo atvirąjį Prancūzijos čempionatą 14-ąjį kartą.<br> AFP/Scanpix nuotr.
Rafaelis Nadalis iškovojo 22-ąjį titulą.<br> AFP/Scanpix nuotr.
Rafaelis Nadalis iškovojo 22-ąjį titulą.
Daugiau nuotraukų (3)

Jun 5, 2022, 6:31 PM, atnaujinta Jun 5, 2022, 7:00 PM

Jis dviem titulais atitrūko nuo kitų dviejų teniso titanų – 40-mečio šveicaro Roger Federerio ir 35-erių serbo Novako Džokovičiaus.

„Roland Garros“ varžybose ispanas triumfavo rekordinį 14-ąjį kartą.

Jis tapo vyriausiu turnyro laimėtoju per visą istoriją.

Paryžiaus turnyre ispanas laimėjo 112 mačų ir patyrė tik 3 pralaimėjimus.

23-ejų C.Ruudas pirmąkart žaidė „Grand Slam“ serijos turnyro finale.

R.Nadalis Paryžiuje ne sykį skundėsi pėdos skausmais, tačiau finalą atlaikė.

Finalo pirmajame sete jis laimėjo norvego padavimą jau antrajame geime ir pirmavo 2:0, tačiau pats atidavė savo padavimą. Tai nesutrikdė ispano, kuris vėl laimėjo norvego padavimą ir po laimėto savo padavimo ėmė pirmauti 4:1.

Tuomet abu žaidėjai laimėjo savo padavimus ir po 49 kovos ispanas laimėjo setą 6:3.

Antrajame sete C.Ruudas dukart laimėjo savo padavimą ir ketvirtajame geime palaužė ispaną, tačiau pirmaudamas 3:1 buvo sustabdytas.

R.Nadalis laimėjo norvego padavimą, tada išlygino rezultatą 3:3 ir nukeliavo į pergalę sete antrajame 6:3.

Kova jame truko 57 minutes.

Trečiajame sete jau nebuvo kovos. Norvegas nesugebėjo laimėit nė vieno geimo ir R.Nadalis be vargo nukeliavo į istorinę pergalę.

„Nauja diena“: kodėl iškrėsta Darbo partijos būstinė?