„Barcelona“ apgynė stipriausios Europos rankinio komandos vardą

„Barcelona“ rankininkams pavyko padaryti tai, ko niekas nebuvo padaręs keliolika metų – „mėlyni-granatiniai“ antrus metus paeiliui tapo Čempionų lygos nugalėtojais. „Barcelona“ sekmadienį dramatiškose rungtynėse per baudinių seriją palaužė „Kielce“ komandą.

„Barcelona“ apgynė stipriausios Europos rankinio komandos vardą<br> Imago/Scanpix nuotr.

2022-06-19 22:54, atnaujinta 2022-06-19 22:55

Kiolno arenoje vykęs Čempionų lygos finalo ketvertas kulminaciją pasiekė per finalo rungtynių baudinių seriją. Joje svarbiausiu metu šaltų nervų pritrūko „Kielce“ komandos lyderiui Aleksui Duišebajevui. Pagrindinio Ispanijos rinktinės įžaidėjo A.Duišebajevo metimą nuo septynių metrų linijos atrėmė Ispanijos rinktinės ir „Barcelona“ komandos vartininkas Gonzalo Perezas de Vargasas.

Kiti baudinius metę abiejų komandų žaidėjai neklydo, ir „Barcelona“ finalo rungtynėse nugalėjo „Kielce“ komandą 37:35 (14:13, 28:28, 32:32).

Šeštadienį pusfinalyje „Barcelona“ įveikė „Kiel“ ekipą 34:30 (19:18), „Kielce“ nugalėjo „Veszprém“ komandą 37:35 (16:18).

Rungtynėse dėl trečiosios vietos „Kiel“ įveikė „Veszprém“ rankininkus 37:35 (14:18, 34:34). Kylio komanda taip pat laimėjo po baudinių serijos, tačiau paguodos finale baudiniai metami iškart po antrojo kėlinio, o didžiajame finale, jei rezultatas po dviejų kėlinių yra lygus, žaidžiamas 10 minučių pratęsimas.

„Barcelona“ komanda Čempionų lygos finale žaidė šešioliktąjį kartą, o nugalėtoja tapo vienuoliktąjį kartą. „Barça“, kuri praėjusius titulus iškovojo 1991, 1996, 1997, 1998, 1999, 2000, 2005, 2011, 2015 ir 2021 metais, yra šio turnyro rekordininkė.

„Mėlyni-granatiniai“ šiais metais sugebėjo apginti Čempionų lygos nugalėtojų vardus. To niekas nebuvo padaręs nuo tada, kai kitas Ispanijos klubas „Ciudad Real“ dukart paeiliui čempionu tapo 2008 ir 2009 metais.

„Kielce“ finale žaidė vos antrąjį kartą. Kielcų klubas 2016 metais buvo Čempionų lygos nugalėtojas, bet antrasis bandymas jam nebuvo toks sėkmingas.

Pernai „Barcelona“ finalo varžovą „Aalborg“ klubą sutriuškino net trylikos įvarčių skirtumu. Šiais metais „Kielce“ rankininkai Barselonos komandai pasipriešino kur kas atkakliau.

Tiesa, pirmajame kėlinyje beveik visą laiką pirmavo „Barça“, o „Kielce“ rezultatą išlygino tik 25-ąją minutę (12:12). Į priekį Kielcų komanda pirmą kartą išsiveržė po pertraukos – 37-ąją minutę (17:16). Po to dažniau pirmavo Lenkijos čempionai, tačiau per visą antrąjį kėlinį ir pratęsimą skirtumas nė karto nebuvo didesnis negu vienas įvartis.

Kielcų rankininkai vos neprisidirbo paskutinėmis antrojo kėlinio minutėmis. Jie dukart prarado kamuolį lygioje vietoje ir padėjo „Barçai“ vėl išsiveržti į priekį. „Kielce“ rezultatą išlygino tik prieš pat sireną, kai labai tiksliai atliko derinį, išvengė varžovų pražangos ir perdavė kamuolį linijos žaidėjui Arciomui Karaliokui, kuris užtikrintai pasiuntė kamuolį į vartus.

Per pratęsimą komandos apsikeitė dar keturiais įvarčiais, bet nugalėtojai paaiškėjo tik per pratęsimą.

Europos rankinio federacija finalo ketverto savaitgalį paskelbė ir geriausius sezono rankininkus. Asmeniniais prizais apdovanoti į simbolinę sezono geriausių žaidėjų septynetą išrinkti vartininkas danas Niklasas Landinas („Kiel“), katalonas Aleixas Gomezas, prancūzas Dika Memas („Barcelona“), prancūzas Kentinas Mahe, serbas Petaras Nenadičius („Veszprém“), švedas Hampusas Wanne („Flensburg-Handewitt“) ir lenkas Kamilis Syprzakas („PSG), geriausias gynėjas vokietis Hendrikas Pekeleris („Kiel“), geriausias jaunas žaidėjas norvegas Tobiasas Grondahlas („Elverum“) ir treneris ispanas Talantas Duišebajevas („Kielce“).

Pusfinalis

„Kielce“ – „Veszprém“ 37:35 (16:18). Moryto 8, Karačičius 5 / Lauge 8, Štrlekas 7.

„Barcelona“ – „Kiel“ 34:30 (19:18). Gomezas 12, Memas 4 / Wiencekas 7, Reinkindas 6.

Dėl 3 vietos

„Kiel“ – „Veszprém“ 37:35 (po baudinių; 14:18, 34:34). Bilykas 7, Zarabecas 6, Wiencekas 6 / Omaras 8, Nilssonas 7, Mahe 6.

Finalas

„Barcelona“ – „Kielce“ 37:35 (po baudinių; 14:13, 28:28, 32:32). Gomezas 9, Memas 5, N‘Guessanas 5, Arino 3, Fernandezas 3, Richardsonas 2, Jancas 1, Dos Santosas 1, Makucas 1, Langaro 1, Fabregas 1 / Vujovičius 4, A.Duišebajevas 4, Kulešas 4, Moryto 4, D.Duišebajevas 4, Karaliokas 4, Sičko 3, Tournat 2, Nahi 2, Karačičius 1.