Įtampa Budapešte: R. Meilutytė per plauką įplaukė į 50 m krūtine pusfinalį K. Teterevkova liko už pusfinalio borto

Budapešte vykstančiame pasaulio plaukimo čempionate apie save tarptautinei šio sporto bendruomenei vėl primena Rūta Meilutytė. Pirmadienį bronzos medalį 100 m krūtine finale iškovojusi 25-erių kaunietė sėkmingai pasirodė ir penktadienį vykusiose 50 m plaukimo krūtine atrankos varžybose.

Rūta Meilutytė.<br>D.Kibirkščio (LPF) nuotr.

2022-06-24 10:54, atnaujinta 2022-06-24 11:04

Lietuvė penktajame iš šešių atrankos plaukimų užėmė septintąją vietą tarp devynių sportininkių. Distanciją R.Meilutytė įveikė per 31,2 sek.

Plaukikė užėmė 16-ąją vietą bendroje įskaitoje ir paskutiniuoju bilietu įplaukė į pusfinalį garantuojantį stipriausiųjų šešioliktuką. Nuo 17 pozicijos R.Meilutytę skyrė vos 0,08 sek.

Plaukikę nuo nesėkmės išgelbėjo ir Italijos sportininkės Ariannos Castiglioni diskvalifikacija. Ji atrankoje plaukė greičiau, bet italės rezultatas nebuvo užskaitytas.

Ketvirtajame atrankos plaukime taip pat varžėsi ir kita Lietuvos plaukikė Kotryna Teterevkova.

20-metė vilnietė savo plaukime užėmė septintąją poziciją, distanciją įveikdama per 31,4 sek. Šio rezultato sportininkei neužteko prasibrauti tarp 16 geriausių atrankos plaukikių.

Sėkmingiausiai atrankoje pasirodė Pietų Afrikos Respublikos plaukikė Lara Van Niekerk. Ji distanciją įveikė per 29,77 sek.

Kiek anksčiau penktadienį R.Meilutytė dalyvavo ir 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje, tačiau į pusfinalį lietuvei prasibrauti nepavyko.

50 m plaukimo krūtine pusfinalio plaukimai vyks penktadienį vakare.