G. Mackelis savo jėgas išbandė prestižinėse golfo varžybose Škotijoje

Ketvirtadienį Škotijoje prasideda prestižinis ir labai gilias tradicijas turintis „The Open“ golfo turnyras. Prieš jį tradiciškai buvo surengtas „R&A Junior Open 2022“ jaunimo turnyras, kuriame varžėsi beveik 110 talentingiausių žaidėjų iš viso pasaulio.

G.Mackelis.<br>Asmeninio archyvo nuotr.

2022-07-14 12:16

Tarp šių jaunimo varžybų dalyvių buvo ir lietuvis Giedrius Mackelis. Lietuvos sportininkas per tris raundus atliko 230 smūgių (PAR +14) ir užėmė 34-ąją vietą.

Pirmąją dieną G. Mackelis pasirodė puikiai ir su PAR +1 rezultatu rikiavosi 25-oje vietoje.

„Strigau su smūgiais iš starto aikštelės, bet visa kita buvo gerai“, – sakė jis.

Antrą varžybų dieną Škotijos golfo lauke vyravo smarkus vėjas. Su 76 smūgiais dieną užbaigęs lietuvis bendroje įskaitoje pakilo į 17-ą poziciją.

„Tai buvo labiausiai vėjuotas raundas mano gyvenime. Vėjas pūtė 40 km/val. greičiu, todėl teko atlikti įdomių smūgių. Škotijoje golfas žaidžiamas kitaip“, – prisipažino G. Mackelis.

Trečioji diena lietuviui susiklostė sunkiausiai. 81 smūgis ir prarastos 17 pozicijų.

„Dar stipresnis vėjas ir prasta diena ant ridenimo aikštelių, bet puiki kamuoliuko kontrolė žaidžiant iš starto aikštelių ir mušant į ridenimo aikšteles. Tai buvo puikios, iššūkių kupinos, varžybos istoriniame golfo aikštyne“, – pabrėžė G. Mackelis.

Varžybose triumfavo fantastišką rezultatą užfiksavęs škotas Connoras Grahamas (PAR -13).

Estijoje – sėkmingi lietuvių pasirodymai

Būrys Lietuvos sportininkų varžėsi „Rae Golf“ aikštyne Estijoje surengtose jaunimo varžybose „Estonian Junior Open“. Keletas lietuvių pateko tarp prizininkų.

U18 vaikinų amžiaus grupėje antrąją vietą užėmė Deivydas Ražinskas. Jis per dvi dienas atliko 149 smūgius (PAR +5). Tik vienu smūgiu lietuvį aplenkė nugalėtoju tapęs suomis Joelis Talusenas.

10-ąją vietą užėmė Valentas Ivančenka (PAR +23), 11-ąją – Oskaras Belousovas (PAR +25), 16-ąją – Mykolas Vasiliauskas (PAR +36).

Šios amžiaus grupės merginų varžybose septinta liko Gota Mitalauskaitė.

Sėkmingai Estijoje pasirodė jauniausi Lietuvos golfo žaidėjai. U12 amžiaus grupėje tarp mergaičių lygių sau neturėjo Patricija Ulozaitė. Berniukų grupėje trečiąją vietą užėmė Dominykas Petkevičius, ketvirtąją – Julius Martinaitis.

U14 vaikinų varžybose per žingsnį nuo apdovanojimų liko Normanas Pranevičius. Jis su PAR +17 rezultatau užėmė ketvirtąją poziciją. Lietuvį aplenkė du suomiai ir estas.

U16 amžiaus grupės vaikinų turnyre sublizgėti nepavyko Martynui Šitkauskui ir Faustui Šenauskui. Jie užėmė atitinkamai 21-ąją ir 22-ąją vietas.