Pasaulio sporto savaitė: Italijos tinklininkių ir Nyderlandų žolės riedulininkių triumfas bei suomių lenktynininko viešpatavimas

Italijos tinklininkės pirmą kartą tapo Tautų lygos nugalėtojomis, Nyderlandų žolės riedulininkės vėl triumfavo pasaulio pirmenybėse, suomis Kalle Rovenpera laimėjo dar vieną pasaulio ralio čempionato etapą, ATP ir WTA turnyrus laimėjo iki tol titulų neiškovoję tenisininkai, o amerikietis Fredas Kerley ir jamaikietė Shelly-Ann Fraser-Pryce laimėjo pasaulio lengvosios atletikos pirmenybių 100 metrų bėgimo varžybas.

Shelly-Ann Fraser-Pryce.<br> Zuma/Scanpix nuotr.
 Jonas Vingegaardas.<br> Sipa/Scanpix nuotr.

Jul 18, 2022, 11:08 AM, atnaujinta Jul 18, 2022, 11:18 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Liepos 16 d. Lautokoje (Fidžis) baigėsi Ramiojo vandenyno šalių regbio čempionatas. Jo nugalėtoja tapo visas trejas rungtynes laimėjusi Samoa. Samoa čempione tapo ketvirtąjį kartą (praėjusį kartą – 2014 m.).

Liepos 16 d. Pasaulio regbio čempionato atrankos mačo atsakomosiose rungtynėse Čilė išvykoje nugalėjo JAV 31:29 (pirmosios rungtynės 21:22). Čilė pirmą kartą iškovojo kelialapį į pasaulio čempionatą.

Liepos 16 d. Šoprone (Vengrija) Europos merginų (iki 20 m.) krepšinio čempionato finale Ispanija nugalėjo Čekiją 47:42. Bronzos medalius laimėjo Italija. Ispanės šios amžiaus grupės čempionėmis tapo devintąjį kartą, tarp jų – aštuntąjį per dešimt pastarųjų turnyrų (nuo 2011 m.).

Liepos 17 d. Maniloje Pietryčių Azijos moterų futbolo čempionato finale Filipinai nugalėjo Tailandą 3:0. Bronzos medalius laimėjo Mianmaras. Filipinai laimėjo pirmuosius regiono čempionato medalius. Čempiono vardą gynęs Vietnamas užėmė ketvirtąją vietą.

Liepos 17 d. Debrecene (Vengrija) pasaulio merginų (iki 17 m.) krepšinio čempionato finale JAV nugalėjo Ispaniją 84:62. Bronzos medalius laimėjo Prancūzija. Amerikietės šios amžiaus grupės čempionėmis tapo penktą kartą per šešis turnyrus.

Liepos 17 d. Matusinjuše (Portugalija) Europos vaikinų (iki 20 m.) rankinio čempionato finale Ispanija nugalėjo Portugaliją 37:35. Bronzos medalius laimėjo Serbija. Ispanai trečiąjį kartą iškovojo šios amžiaus grupės aukso medalius (praėjusius kartus – 2012 ir 2016 m.).

Liepos 17 d. Čerinjoloje (Apulija, Italija) Europos merginų (iki 21 m.) tinklinio čempionato finale Italija nugalėjo Serbiją 3:2. Bronzos medalius laimėjo Turkija. Šios amžiaus grupės Europos čempionatas surengtas pirmą kartą.

Liepos 17 d. Ankaroje moterų tinklinio Tautų lygos finale Italija nugalėjo Braziliją 3:0. Trečiąją vietą užėmė Serbija. Italės pirmą kartą tapo Tautų lygos nugalėtojomis, brazilės trečią kartą iš eilės pralaimėjo finale (turnyras surengtas ketvirtąjį kartą, o visus tris praėjusius kartus nugalėjo JAV).

Liepos 17 d. Birmingame (Alabama, JAV) baigėsi Pasaulio žaidynės (neolimpinių sporto šakų žaidynės). Medalių įskaitoje pirmąją vietą užėmė Vokietija (24 aukso, 7 sidabro ir 16 bronzos).

Liepos 17 d. Terasoje (Katalonija, Ispanija) pasaulio moterų žolės riedulio čempionato finale Nyderlandai nugalėjo Argentiną 3:1. Bronzos medalius laimėjo Australija. Olandės pasaulio čempionėmis tapo devintąjį kartą per 15 turnyrų, tarp jų – trečiąjį iš eilės.

Liepos 17 d. Šv.Andriuje (Škotija) golfo 150-ojo Atvirojo čempionato nugalėtoju tapo australas Cameronas Smithas. Jis iškovojo pirmąjį Didžiojo kirčio turnyro titulą.

Liepos 17 d. Estijos ralio nugalėtoju tapo suomis Kalle Rovenpera („Toyota“), antrąją vietą užėmė britas Elfynas Evansas („Toyota“), trečiąją – estas Ottas Tanakas („Hyunday“). Po septynių etapų pasaulio ralio čempionato bendrojoje įskaitoje pirmauja keturis etapus laimėjęs K.Rovenpera (175 tšk.), belgas Thierry Neuville‘is („Hyunday“, 92), E.Evansas (79) ir O.Tanakas (77).

Liepos 17 d. Teniso turnyro Bostade (Švedija, „ATP 250“) nugalėtoju tapo argentinietis Francisco Cerundolo (pirmasis karjeros titulas), turnyro Niuporte (Rod Ailandas, JAV, „ATP 250“) – amerikietis Maxime‘as Cressy (pirmasis titulas), turnyro Lozanoje (Šveicarija, „WTA 250“) – kroatė Petra Martič (antrasis titulas; pirmąjį iškovojo 2019 m.), turnyro Budapešte („WTA 250“) – Bernarda Pera (pirmasis titulas). Nuo sezono pradžios pirmuosius karjeros titulus iškovojo devyni tenisininkai ir keturios tenisininkės.

Liepos 17 d. Judžine (Oregonas, JAV) prasidėjusiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate po trijų dienų medalių lentelėje pirmauja JAV (6 aukso, 4 sidabro ir 4 bronzos). 100 metrų bėgimo varžybas laimėjo amerikietis Fredas Kerley (9,86 sek.) ir jamaikietė Shelly-Ann Fraser-Pryce (10,67 sek.). Sh.A.Fraser-Pryce iškovojo dešimtąjį pasaulio pirmenybių aukso medalį ir penktą kartą tapo 100 metrų bėgimo čempione. Lenkas Pawelas Fajdekas penktą kartą iš eilės tapo kūjo metimo pasaulio čempionu.

Liepos 17 d. Anglijoje vykstančiame Europos moterų futbolo čempionate į ketvirtfinalį pateko Anglija, Austrija, Vokietija, Ispanija, Švedija, Nyderlandai ir Prancūzija. Paskutinė atkrintamųjų varžybų dalyvė paaiškės, kai liepos 18 d. įvyks paskutinės D grupės rungtynės. Visas trejas pirmojo etapo rungtynes laimėjo Anglija ir Vokietija.

Liepos 17 d. „Tour de France“ daugiadienėse dviračių lenktynėse po 15 etapų pirmauja danas Jonasas Vingegaardas („Jumbo-Visma“), kuris lyderiu tapo, kai liepos 13 d. laimėjo 11-ąjį etapą. 2 min. 22 sek. atsilieka čempiono vardą ginantis slovėnas Tadejus Pogačaras („Team Emirates“), 2 min. 43 sek. – britas Geraintas Thomasas („Ineos“).