Neįtikėtinas pasiekimas: pasaulio čempionate – M. Aleknos ir A. Gudžiaus medaliai Krito V. Aleknos rekordas

Ankstų trečiadienio rytą Judžino (JAV) lengvosios atletikos stadione ryškiai nušvito Lietuvos trispalvė. Pasaulio čempionate neįtikėtiną pasirodymą surengė du šalies disko metikai Mykolas Alekna ir Andrius Gudžius, kurie abu iškovojo medalius.

M. Alekna ir A. Gudžius.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 Andrius Gudžius.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
 M. Alekna ir A. Gudžius.<br> AP/Scanpix nuotr.
 Mykolas Alekna.<br> AP/Scanpix nuotr.
Neįtikėtinas pasiekimas: pasaulio čempionate – M. Aleknos sidabras ir A. Gudžiaus bronza.<br> Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Jul 20, 2022, 5:42 AM, atnaujinta Jul 20, 2022, 11:49 AM

19-metis M.Alekna diską geriausiu bandymu nusviedė 69,27 m ir iškovojo sidabro medalį. Tuo tarpu 31-erių A.Gudžius su 67,55 m laimėjo bronzos medalį.

„Eime pasiimti vėliavų, eime vėliavų!“, – po nuostabaus pasirodymo jaunasis M.Alekna ragino A.Gudžių griebti šalies trispalvę ir švęsti įspūdingą pasiekimą.

Lrytas.lt primena, kad M.Aleknai tai buvo debiutinis pasaulio čempionatas.

Auksą iškovojo slovėnas Kristjanas Čehas, kuris pagerino iki tol buvusį Virgilijaus Aleknos pasaulio čempionatų rekordą (70,17 m), kai diską geriausiu bandymu numetė net 71,13 m.

Įtemptame finale net penki sportininkai metė toliau nei 67 m. Už medalių ribos šįkart liko du švedai – Danielis Stahlis (67,10 m) ir Simonas Petterssonas (67 m). Tiesa, olimpinis čempionas D.Stahlis trečiuoju bandymu diską buvo numetęs kiek toliau nei 69 m, kas jam būtų garantavę medalį, tačiau po kelių minučių teisėjai jo rezultatą anuliavo, mat švedas kulnu perlipo sektoriaus žymą.

Finale dalyvavo 12 sportininkų, kurie atliko po tris bandymus. Vėliau geriausi aštuoni atletai metė dar po tris kartus, kol galiausiai paaiškėjo prizininkai.

Tiek M.Aleknai, tiek A.Gudžiui geriausiai pasisekė ketvirtieji metimai – 69,27 m ir 67,55 m. Auksą iškovojęs 23-ejų K.Čehas toliausiai metė trečiuoju bandymu (71,13 m).