Lietuvos MTB kroso maratono čempionate – favoritų pergalės

Lapiuose (Klaipėdos r.) kartu su „Žemaitijos taurės“ kalnų dviračių varžybų trečiuoju etapu surengtas septintasis Lietuvos kalnų dviračių (MTB) kroso maratono (XCM) čempionatas. Moterų grupės nugalėtoja šeštą kartą tapo Katažina Sosna, atstovaujanti Italijos komandai „Torpado Factory“, o tarp vyrų trečią kartą triumfavo Eimantas Gudiškis iš „Colibri Cycling“ komandos.

Apdovanojimų akimirka.<br>T.Gaubio/LDSF nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Tomas Gaubys/LDSF

Aug 8, 2022, 12:02 PM

K. Sosna 48 km nuvažiavo per 2 val. 33 min. 10 sek. Sidabro medalį pelnė praėjusių metų šalies čempionė Greta Karasiovaitė („Torpado Factory“, +2 sek.), o bronzos – Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių plento varžybų dalyvė Daiva Ragažinskienė („Colibri Cycling“, +10.58). Ketvirta buvo Viltė Kriaučiūnaitė („Dviratai-Daistatus“, +12.16), penkta – Tatjana Petrauskienė („Antaris“, +16.20).

E. Gudiškis, kuris šelies čempionu tapo pernai ir 2016 metais, 72 km nuvažiavo per 3 val. 10 min. 53 sek. Sidabrą iškovojo keturiskart Lietuvos čempionas Šarūnas Pacevičius (Kauno SM „Gaja“, +6.36), o bronzą – daugkartinis šalies vicečempionas Domas Manikas („Tik Pizza“, +11.19). Ketvirtą vietą užėmė Arnas Pelaitis („Brewide“, +31.25), penktą – Aivaras Meškauskas („Umarai“, +37.53).

Lietuvos veteranų V30 grupės (30–39 m.) čempionu tapo Arminas Balanaitis („Impuls Racing“). Antras buvo Justinas Ožiūnas („Colibri Cycling“), o trečias – Linas Astrauskas („Chain Gang“). V40 grupėje (40–49 m.) šalies čempiono titulą apgynė vilnietis Artūras Remeika. Antras liko Mantas Gritėnas („Kaunas“), o trečias – Rytis Taura („Dviračiai“). V50+ grupėje (50 m. ir vyresni) Lietuvos čempionu tapo Arūnas Lipnevičius („Velo Ratai“). Sidabrą pelnė Pranas Knieža („Velo Ghost Veloma“), o bronzą – Romanas Černevičius („Bikexpert“).

Klubo „S-Sportas“ rengiamų „Žemaitijos taurės“ varžybų trečiajame etape ir Lietuvos kalnų dviračių maratono čempionate dalyvavo beveik 200 dviratininkų.