Pasaulio sporto savaitė: futbolo sezono atidarymas ir Deimantinės lygos laureatai

Rusijos tenisininkas Danijilas Medvedevas iškovojo pirmąjį titulą nuo tada, kai tapo pirmąja pasaulio rakete, „Ineos“ dviratininkai britas Ethanas Hayteris ir rusas Pavelas Sivakovas laimėjo Lenkijoje ir Ispanijoje vykusias pasaulio turo lenktynes, jamaikietė sprinterė Shelly-Ann Fraser-Pryce greičiausiai skuodė Deimantinės lygos etape, estas Ottas Tanakas tapo Suomijos ralio nugalėtoju, o Anglijos, Vokietijos ir Prancūzijos futbolo lygose įvyko pirmosios naujo sezono rungtynės.

Mančesterio klubas sezoną pradėjo pralaimėjimu.<br>AP/Scanpix nuotr.

Aug 8, 2022, 1:33 PM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugpjūčio 5 d. Prasidėjo kelių stipriausių Europos nacionalinių futbolo lygų sezonas. Anglijos lygoje žaidžia 20 klubų, čempiono vardą gina „Manchester City“. Vokietijos lygoje žaidžia 18 klubų, čempiono vardą gina Miuncheno „Bayern“. Prancūzijos lygoje žaidžia 20 klubų, čempiono vardą gina Paryžiaus PSG. Portugalijos lygoje žaidžia 18 klubų, čempiono vardą gina „Porto“. Nyderlandų lygoje žaidžia 18 klubų, čempiono vardą gina Amsterdamo „Ajax“.

Rugpjūčio 5 d. „Tour de Pologne“ daugiadienių dviračių lenktynių nugalėtoju tapo 23 metų britas Ethanas Hayteris („Ineos“), kuris iškovojo pirmąją pergalę UCI pasaulio turo lenktynėse.

Rugpjūčio 6 d. Mersedese (Argentina) Pietų Amerikos moterų krepšinio čempionato finale Brazilija nugalėjo čempionės vardą gynusią Argentiną 69:68. Bronzos medalius laimėjo Kolumbija. Brazilės žemyno čempionėmis tapo 27-ąjį kartą per 37 turnyrus.

Rugpjūčio 6 d. Chožuve lengvosios atletikos Deimantinės lygos etape geriausią pasaulio sezono rezultatą pasiekė jamaikietė Shelly-Ann Fraser-Pryce (100 m). Vyrų 100 metrų bėgimą laimėjo amerikietis Trayvonas Bromellas. Penktą etapą šį sezoną laimėjo brazilas Alisonas dos Santosas (400 m su barjerais) ir švedas Armandas Duplantis (kartis).

Rugpjūčio 6 d. Kalyje (Kolumbija) baigėsi pasaulio jaunimo (iki 20 m.) lengvosios atletikos čempionatas. Medalių įskaitoje pirmąsias vietas užėmė JAV (7 aukso, 4 sidabro, 4 bronzos), Jamaika (6 aukso, 7 sidabro, 3 bronzos) ir Etiopija (6 aukso, 5 sidabro, 1 bronzos).

Rugpjūčio 6 d. „Vuelta a Burgos“ daugiadienių dviračių lenktynių nugalėtoju tapo rusas Pavelas Sivakovas („Ineos“). Jis trečią kartą karjeroje laimėjo UCI pasaulio turo daugiadienes lenktynes.

Rugpjūčio 6 d. Teniso turnyro Los Kabose (Meksika, „ATP 250“) finale rusas Danilijas Medvedevas nugalėjo britą Cameroną Norrie 7:5, 6:0. 26 metų D.Medvedevas iškovojo 14-ąjį titulą, bet pirmąjį – nuo tada, kai tapo pirmąja pasaulio rakete. Nuo 2021 m. lapkričio jis pralaimėjo penkis iš eilės finalus. Turnyro Vašingtone (JAV, „WTA 250“) finale rusė Liudmila Samsonova nugalėjo estę Kaią Kanepi 4:6, 6:3, 6:3. L.Samsonova iškovojo antrąjį titulą.

Rugpjūčio 7 d. Izmyre (Turkija) Europos vaikinų (iki 18 m.) krepšinio čempionato finale Ispanija nugalėjo Turkiją 68:61. Bronzos medalius laimėjo Serbija. Ispanai šios amžiaus grupės Europos čempionais tapo penktąjį kartą, tarp jų – antrąjį iš eilės.

Rugpjūčio 7 d. Suomijos ralio nugalėtoju tapo estas Ottas Tanakas („Hyunday“), antrąją vietą užėmė suomis Kalle Rovenpera („Toyota“), trečiąją suomis Esapekka Lappi („Toyota“). Pasaulio ralio čempionato bendrojoje įskaitoje po aštuonių etapų pirmauja K.Rovenpera (198 tšk.), O.Tanakas (104) ir belgas Thierry Neuville‘is („Hyunday“, 103).

Rugpjūčio 7 d. Halifakse (Kanada) baigėsi pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas. Medalių lentelėje pirmąsias vietas užėmė Ispanija (4 aukso, 2 sidabro, 2 bronzos) ir Vengrija (4 aukso, 1 sidabro, 6 bronzos). Čempionais tapo 16 šalių sportininkai.

Rugpjūčio 7 d. Teniso turnyro Vašingtone (JAV, „ATP 500“) finale australas Nickas Kyrgios nugalėjo japoną Nišioką Jošihito 6:4, 6:3. 27 metų N.Kyrgios iškovojo septintąjį titulą, o ATP turnyrą laimėjo po trejų metų pertraukos (praėjusią pergalę jis taip pat iškovojo Vašingtone). Turnyro San Chosė (Kalifornija, JAV, „WTA 500“) finale rusė Darija Kasatkina nugalėjo amerikietę Shelby Rogers 6:7, 6:1, 6:2. 25 metų D.Kasatkina iškovojo penktąjį titulą.