Andrius Šidlauskas prasibrovė į Europos plaukimo čempionato pusfinalį Vyrų estafetės komanda – paskutinė

Ketvirtadienį Italijos sostinėje Romoje startavo Europos plaukimo čempionatas. Pirmosios varžybų dienos rytinės programos metu į atvirąjį baseiną šoko du krūtine plaukiantys Lietuvos sportininkai Andrius Šidlauskas ir Aleksas Savickas.

Andrius Šidlauskas<br>G.Bitvinsko nuotr.

Aug 11, 2022, 11:15 AM, atnaujinta Aug 11, 2022, 1:20 PM

100 metrų plaukimo krūtine atrankos varžybose į stipriausiųjų šešioliktuką bendroje įskaitoje pateko ir vakarinėje programoje vyksiančiame pusfinalyje kovos A.Šidlauskas.

Trečiajame iš penkių atrankos plaukimų startavęs A.Savickas tarp dešimties plaukikų užėmė devintąją vietą, distanciją įveikęs per 1 min. 3,04 sek.

Tuo metu penktajame plaukime plaukęs A.Šidlauskas tarp dešimties plaukikų finišavo trečias. Lietuvis distanciją įveikė per 1 min. 0,17 sek.

Plaukikas bendroje įskaitoje užėmė penktąją vietą. A.Savickas tarp visų sportininkų liko 34-as.

Greičiausias atrankos varžybose buvo italas Nicolo Martinenghis. Jis distanciją įveikė per 59,08 sek.

Kiek vėliau ketvirtadienį startavo Lietuvos vyrų 4x200 m laisvuoju stiliumi estafetės komanda, kuriai atstovavo Danas Rapšys, Tomas Navikonis, Tomas Sungaila ir Daniilas Pancerevas.

Vaikinai tarp dešimties plaukusių rinktinių užėmė dešimtąją vietą ir neprasibrovė į stipriausiųjų aštuntuką.

Lietuvos komanda distanciją įveikė per 7 min. 21,04 sek. (naujas Lietuvos rekordas), plaukime greičiausia buvo Italijos rinktinė, kuri trasoje atplaukė per 7 min. 9,03 sek.

Vyrų 100 m krūtine pusfinalis vyks ketvirtadienį vakare. Plaukimai numatomi 19:35 val. Lietuvos laiku.