Mantas Knystautas įveikė olimpinį vicečempioną ir iškovojo pasaulio imtynių čempionato bronzą

Belgrade vykstančiame pasaulio imtynių čempionate neeilinę pergalę antradienį iškovojo Mantas Knystautas.

Mantas Knystautas iškovojo bronzą.<br> LIF nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Valdas Malinauskas

2022-09-13 20:41, atnaujinta 2022-09-13 21:32

Graikų-romėnų imtynių svorio kategorijos iki 130 kilogramų mažajame finale klaipėdietis patiesė olimpinį vicečempioną Jakobį Kadžają iš Gruzijos ir iškovojo bronzos medalį.

Gruzinas aiškiai pasirinko pasyvumo taktiką ir neabejotinai tikėjosi išjoti ant žirgo rezultatu 1:1. Tačiau Mantas turėjo savo sprendimą.

Lietuvis antrame kėlinuke spaudė iš visų jėgų. Likus minutei teisėjai leido kalti tarsi 11 metrų baudinį – nuvijo J.Kadžają į parterį.

Laimei, Mantas ryškiai patobulino ridenimą. Pritaikęs „alley-oopą“ lietuvis švystelėjo varžovą į dešinę, neįprastą, pusę.

J.Kadžaia risdamasis suprato, kad tai viskas.

M.Knystautas aštuntfinalyje įveikė vengrą Dariuszą Atillą Viteką (Vengrija) 5:1, ketvirtfinalyje pranoko Norvegijos atstovą Oskarą Marviką 5:1, bet pusfinalyje nusileido Irano kovotojui Aminui Mizazadehui 1:2.

Mantas nuo Nepriklausomybės Lietuvai iškovojo ketvirtą pasaulio čempionato brozos medalį.

Dar tris bronzos medalius laimėjo Kristupas Šleiva (72 kg; 2021 m. Oslas) ir broliai Edgaras (66 kg; 2014 m. Taškentas) bei Valdemaras (74 kg; 2007 m. Baku) Venckaičiai

Iki šiol aukščiausiai buvo pakilęs Mindaugas Ežerskis, kuris 2007 metais Baku vykusiame čempionate svoryje iki 96 kilogramų iškovojo pasaulio sidabrą.