Pasaulio sporto savaitė: R. Federerio atsisveikinimas, jauniausias reitingo lyderis ir svaiginantis italų gimnastės triumfas

Teniso legenda šveicaras Rogeris Federeris paskelbė, kad baigė profesionalo karjerą, ispanas Carlosas Alcarazas tapo visų laikų jauniausiu pasaulio teniso reitingo lyderiu, meksikietis Saulis Alvarezas iškovojo pasaulio antrojo vidutinio svorio bokso čempiono diržus, italė Sofia Raffaeli penkis aukso medalius pasaulio meninės gimnastikos pirmenybėse, o Ispanijos vyrų krepšinio rinktinė susigrąžino Europos čempionės vardą.

R. Federeris.<br> Imago/Scanpix nuotr.

Sep 19, 2022, 11:07 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Rugsėjo 12 d. Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitinge į pirmąją vietą pirmą kartą pakilo 19-metis ispanas Carlosas Alcarazas. Iki tol pirmąja pasaulio rakete nebuvo tapęs nė vienas 20 metų nesulaukęs tenisininkas. C.Alcarazas iš pirmosios vietos išstūmė 13 savaičių pirmavusį rusą Danijilą Medvedevą, kuris nukrito į ketvirtąją vietą. Į antrąją vietą pirmą kartą karjeroje pakilo norvegas Casperis Ruudas, trečiojoje vietoje liko ispanas Rafaelis Nadalis. Moterų teniso asociacijos (WTA) reitinge 24-ąją savaitę pirmauja 21 metų lenkė Iga Šwiątek, antrąją vietą užima tunisietė Ons Jabeur, trečiąją vietą – estė Anett Kontaveit.

Rugsėjo 12 d. Larnakoje (Kipras) baigėsi Europos šaudymo čempionatas. Medalių lentelėje pirmąją vietą užėmė Italija (5 aukso, 2 sidabro, 1 bronzos), kurios šauliai laimėjo pusės rungčių varžybas. Kitas tris rungtis laimėjo britai, dvi – čekai.

Rugsėjo 13–14 d. Futbolo Čempionų lygos antrajame ture antrąsias pergales pasiekė „Napoli“ (A grupė), „Brugge“ (B grupė), Miuncheno „Bayern“ (C grupė), Lisabonos „Sporting“ (D grupė), Madrido „Real“ (F grupė), „Manchester City“ (G grupė), Paryžiaus PSG ir Lisabonos „Benfica“ (H grupė). Įdomiausiose turo rungtynėse „Bayern“ namie nugalėjo „Barcelona“ 2:0. Didžiausiu skirtumu nugalėjo „Brugge“ (išvykoje prieš „Porto“ 4:0) ir „Napoli“ (išvykoje prieš Glazgo „Rangers“ 3:0).

Rugsėjo 15 d. Ilgametis pasaulio teniso reitingo lyderis ir 20 Didžiojo kirčio turnyrų nugalėtojas šveicaras Rogeris Federeris paskelbė, kad baigia profesionalo karjerą. 41 metų R.Federeris dėl traumų turnyruose nedalyvavo nuo 2021 m. rugpjūčio. Jis per karjerą laimėjo 103 turnyrus ir 310 savaičių užėmė pirmąją vietą ATP reitinge. Rugsėjo 16 d. Berlyne Europos vyrų krepšinio čempionato pusfinalyje Prancūzija nugalėjo Lenkiją 95:54, Ispanija – Vokietiją 96:91.

Rugsėjo 17 d. Las Vegase profesionalų bokso mače dėl antrojo vidutinio svorio pasaulio čempiono vardo pagal WBA, WBC, IBF ir WBO versijas meksikietis Saulis Alvarezas nugalėjo kazachstanietį Genadijų Golovkiną. 32 metų S.Alvarezas per profesionalo karjerą laimėjo 58 iš 62 mačų (2 lygiosios, 2 pralaimėjimai). 40-metis G.Golovkinas laimėjo 42 iš 45 mačų (1 lygiosios, 2 pralaimėjimai). Šie boksininkai kovojo trečiąjį kartą. Du kartus nugalėjo S.Alvarezas, vienas mačas baigėsi lygiosiomis.

Rugsėjo 18 d. Vulogonge (Naujasis Pietų Velsas, Australija) pasaulio dviračių plento čempionate atskiro starto lenktynių nugalėtojais tapo norvegas Tobiasas Fossas ir olandė Ellen van Dijk. 25 metų T.Fossas tapo pirmuoju norvegu, iškovojusiu šios rungties pasaulio čempionato medalį. 35 metų E.van Dijk šios rungties pasaulio čempione tapo trečiąjį kartą.

Rugsėjo 18 d. Baigėsi vyrų teniso Daviso taurės grupių varžybos. Jų nugalėtojomis tapo Italija, Ispanija, Vokietija ir Nyderlandai. Kelialapius į baigiamąjį turnyrą, kuris vyks lapkričio 22–27 d. Malagoje, taip pat iškovojo Kroatija, Kanada, Australija ir JAV.

Rugsėjo 18 d. Teniso turnyro Portoriže (Slovėnija, „WTA 250“) nugalėtoja tapo čekė Katerina Siniakova (trečiasis titulas WTA vienetų turnyruose, du praėjusius turnyrus laimėjo 2017 m.), Čenajuje (Indija, „WTA 250“) – čekė Linda Fruhvirtova (17-metė pirmą kartą žaidė WTA turnyro finale).

Rugsėjo 18 d. Berlyne Europos vyrų krepšinio čempionato finale Ispanija nugalėjo Prancūziją 88:76. Bronzos medalius laimėjo Vokietija. Naudingiausiu turnyro krepšininku išrinktas ispanas Willy Hernangomezas. Ispanai žemyno čempionais tapo ketvirtąjį kartą (praėjusius kartus – 2009, 2011 ir 2015 m.).

Rugsėjo 18 d. Vroclave baigėsi Europos šaudymo iš 25 ir 50 metrų atstumo čempionatas. Medalių lentelėje pirmąją vietą užėmė Vokietija (4 aukso, 1 sidabro), daugiausiai medalių iškovojo Norvegija (1 aukso, 5 sidabro, 3 bronzos).

Rugsėjo 18 d. Prahoje baigėsi Europos dziudo čempionatas. Medalių lentelėje pirmąją vietą užėmė Turkija (3 aukso, 3 sidabro, 2 bronzos).

Rugsėjo 18 d. Sofijoje baigėsi pasaulio meninės gimnastikos čempionatas. Medalių lentelėje pirmąją vietą užėmė Italija (6 aukso, 1 sidabro, 2 bronzos). Italės laimėjo 6 iš 9 rungčių varžybas. Du aukso medalius laimėjo Bulgarija, vieną – Vokietija. Daugiakovės čempione tapo italė Sofia Raffaeli. 18-metė S.Raffaeli laimėjo 5 aukso ir 1 sidabro medalį.

Rugsėjo 18 d. Sėkešfehėrvare (Vengrija) baigėsi Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionatas. Medalių lentelėje pirmąją vietą užėmė Vengrija (2 aukso, 2 sidabro, 1 bronzos). Asmeninių varžybų nugalėtojais tapo vengras Richardas Bereczki ir britė Charlie Follett.

Rugsėjo 18 d. Belgrade baigėsi pasaulio imtynių čempionatas. Medalių lentelėje pirmąsias vietas užėmė JAV (7 aukso, 6 sidabro, 2 bronzos) ir Japonija (7 aukso, 1 sidabro, 5 bronzos). Laisvųjų imtynių komandų įskaitoje nugalėjo JAV, graikų-romėnų imtynių – Turkija, moterų imtynių – Japonija.

Rugsėjo 18 d. Suvoje (Fidžis) Okeanijos salės futbolo čempionato finale Naujoji Zelandija nugalėjo čempionės vardą gynusias Saliamono Salas 6:3. Bronzos medalius laimėjo Naujoji Kaledonija. Naujoji Zelandija žemyno čempione tapo pirmą kartą (turnyro rekordininkės yra šešis kartus aukso medalius laimėjusios Saliamono Salos).

Rugsėjo 18 d. Buenos Airėse salės futbolo Tarpžemyninės taurės finale Portugalija nugalėjo Ispaniją 1:1 (baudiniai 4:2). Trečiąją vietą užėmė Paragvajus. Turnyras, kuriame žaidė po dvi stipriausias Europos ir Pietų Amerikos komandas, buvo surengtas pirmą kartą.

Rugsėjo 18 d. Sarasotoje (Florida, JAV) pasaulio beisbolo vaikinų (iki 18 m.) čempionato finale JAV nugalėjo Taivaną 5:1. Bronzos medalius laimėjo Japonija.

Nacionalinės futbolo lygos

Rugsėjo 16–18 d. Anglijos lygoje pergales pasiekė visi lyderiai. Įdomiausiose rungtynėse Londono „Tottenham Hotspur“ nugalėjo nė vienos pergalės neturintį „Leicester City“ 6:2. Po 7 turų pirmauja Londono „Arsenal“ (18 tšk.), „Manchester City“, „Tottenham Hotspur“ (po 17), „Brighton“ (13, žaidė 6 rungt.), „Manchester United“ (12, žaidė 6 rungt.) ir „Fulham“ (11).

Vokietijos lygoje ketvirtose iš eilės rungtynėse taškus prarado čempiono vardą ginantis Miuncheno „Bayern“, išvykoje pralaimėjęs „Augsburg“ 0:1. Dortmundo „Borussia“ nugalėjo Gelzenkircheno „Schalke“ 1:0, Mionchengladbacho „Borussia“ – „Leipzig“ 3:0, „Bochum“ ir „Köln“ sužaidė lygiosiomis 1:1. Po 7 turų pirmauja Berlyno „Union“ (17 tšk.), Dortmundo „Borussia“ (15), „Freiburg“ (14), „Hoffenheim“ (13), „Bayern“ ir Mionchengladbacho „Borussia“ (po 12).

Ispanijos lygoje Madrido derbyje „Real“ išvykoje nugalėjo „Atletico“ 2:1. Po 6 turų pirmauja taškų nepraradęs Madrido „Real“ (18 tšk.), „Barcelona“ (16), Sevilijos „Real Betis“ (15), Bilbao „Athletic“ (13), Pamplonos „Osasuna“ (12), „Villarreal“ (11). „Atletico“ ir San Sebastiano „Real Sociedad“ (po 10).

Italijos lygoje pirmąjį pralaimėjimą patyrė čempiono vardą ginantis „Milan“, namie nusileidęs „Napoli“ 1:2. Milano „Inter“ išvykoje pralaimėjo „Udinese“ 1:3, Turino „Juventus“ – „Monza“ 0:1, Bergamo „Atalanta“ išvykoje nugalėjo „Roma“ 1:0. Po 7 turų pirmauja „Napoli“, „Atalanta“ (po 17 tšk.), „Udinese“ (16), Romos „Lazio“, „Milan“ (po 14), „Roma“ (13), „Inter“ (12), „Juventus“ ir „Torino“ (po 10).

Prancūzijos lygoje vienvaldžiu lyderiu tapo Paryžiaus PSG, išvykoje nugalėjęs „Lyon“ 1:0. „Marseille“ namie sužaidė lygiosiomis su „Rennes“ 1:1. Po 8 turų pirmauja PSG (22 tšk.), „Marseille“ (20), „Lorient“ (19) ir „Lens“ (18).

Nyderlandų lygoje pirmuosius taškus prarado čempiono vardą ginantis Amsterdamo „Ajax“, išvykoje pralaimėjęs Alkmaro AZ 1:2. „Eindhoven“ namie nugalėjo Roterdamo „Feyenoord“ 4:3. Po 7 turų pirmauja „Eindhoven“, „Ajax“ (po 18 tšk.), AZ (17), „Feyenoord“ (16) ir Ensedės „Twente“ (13).

Portugalijos lygoje taškus prarado čempiono vardą ginantis „Porto“, išvykoje sužaidęs lygiosiomis su „Estoril“ 1:1. Porto „Boavista“ namie nugalėjo Lisabonos „Sporting“ 2:1. Po 7 turų pirmauja Lisabonos „Benfica“ (21 tšk.), Bragos „Sporting“ (19), „Porto“ (16), „Portimonense“ ir „Boavista“ (po 15).

Škotijos lygoje pirmuosius taškus prarado čempiono vardą ginantis Glazgo „Celtic“, išvykoje nusileidęs „St.Mirren“ 0:2. Po 7 turų pirmauja „Celtic“ (18 tšk.), Glazgo „Rangers“ (16) ir Edinburgo „Hearts“ (13).