Pasaulio sporto savaitė: pergalingas M. Verstappeno finišas, N. Džokovičiaus titulas ir dviejų dviračių sporto legendų karjeros pabaiga

Maxas Verstappenas užsitikrino antrąjį iš eilės „Formulės 1“ čempiono vardą, penki futbolo klubai be nuostolių baigė futbolo Čempionų lygos pirmąjį ratą, Tarptautinė bokso asociacija grąžino Rusijos teises, Novakas Džokovičius iškovojo 90-ąjį teniso karjeros titulą, Filippo Ganna pasiekė vienos valandos važiavimo dviračių pasaulio rekordą, o Tadejus Pogačaras laimėjo paskutines dviračių Pasaulio turo sezono lenktynes, per kurias su didžiuoju sportu atsisveikino Alejandro Valverde ir Vincenzo Nibali.

M.Verstappenas.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Novakas Džokovičius.<br>AP/Scanpix nuotr.
T.Pogačaras.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Oct 10, 2022, 10:18 AM, atnaujinta Oct 10, 2022, 10:26 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Spalio 4–5 d. Futbolo Čempionų lygoje sužaistos trečiojo turo rungtynės. Trečiąsias pergales iškovojo „Napoli“, „Club Brugge“, Miuncheno „Bayern“, Madrido „Real“ ir „Manchester City“. Šiame ture didžiausiu skirtumu laimėjo „Napoli“ (išvykoje nugalėjo Amsterdamo „Ajax“ 6:1), „Bayern“ (namie nugalėjo Plzenio „Viktoria“ 5:0) ir „Manchester City“ (namie nugalėjo „Kobenhavn“ 5:0.

Spalio 5 d. Tarptautinė bokso asociacija (IBA) grąžino visas Rusijos ir Baltarusijos bokso federacijų teises ir leido šių šalių boksininkams dalyvauti oficialiose varžybose.

Spalio 6 d. Futbolo Europos lygoje per tris turus po tris pergales iškovojo Sevilijos „Real Betis“, Briuselio „Union“, San Sebastiano „Real Sociedad“ ir „Freiburg“. Futbolo Europos konferencijos lygoje per tris turus po tris pergales iškovojo Londono „West Ham United“, „Villarreal“ ir Alkmaro AZ.

Spalio 8 d. Italas Filippo Ganna pasiekė vienos valandos važiavimo dviračiu rekordą. Grencheno (Šveicarija) treke 26 metų F.Ganna („Ineos“) per vieną valandą nuvažiavo 56 km 792 m (jis buvusį brito Danielo Bighamo rekordą pagerino 1 km 244 m).

Spalio 8 d. Naujojoje Zelandijoje prasidėjo pasaulio moterų regbio čempionatas. Jame dalyvauja 12 komandų. Atidarymo rungtynėse Oklande čempionės vardą ginanti Naujoji Zelandija nugalėjo Australiją 41:17.

Spalio 8 d. Kuveite Azijos salės futbolo čempionato finale Japonija nugalėjo čempiono vardą gynusį Iraną 3:2. Bronzos medalius laimėjo Uzbekistanas. Japonija žemyno čempione tapo ketvirtąjį kartą per 16 turnyrų (kitus 12 kartų aukso medalius laimėjo Iranas, kuris prizininku tapo visuose 16 turnyrų).

Spalio 8 d. „Il Lombardia“ dviračių lenktynių nugalėtoju tapo slovėnas Tadejus Pogačaras („Team Emirates“), antrąją vietą užėmė ispanas Enricas Masas („Movistar“), trečiąją – ispanas Mikelis Landa („Team Bahrain“). Tai buvo paskutinės 31-osios šio sezono UCI Pasaulio turo lenktynės. 24 metų T.Pogačaras per sezoną iškovojo penkias pergales (jis laimėjo ketverias klasikines vienos dienos ir vienerias daugiadienes lenktynes). Per „Il Lombardia“ lenktynes profesionalo karjerą baigė 42 metų ispanas Alejandro Valverde ir 37 metų italas Vincenzo Nibali.

Spalio 8 d. Havajuose triatlono Geležinio žmogaus pasaulio čempionato nugalėtojais tapo norvegas Gustavas Idenas ir amerikietė Chelsea Sodaro. G.Idenas pasiekė šių varžybų rekordą. Jis 3,862 km plaukimo, 180,246 km važiavimo dviračiu ir 42,195 km bėgimo nuotolį įveikė per 7 val. 40 min. 24 sek.

Spalio 8 d. Havanoje Amerikos vaikinų (iki 21 m.) tinklinio čempionato finale JAV nugalėjo Meksiką 3:0. Bronzos medalius laimėjo Kanada.

Spalio 9 d. Suzukoje „Formulės-1“ čempionato Japonijos etapo nugalėtoju tapęs olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“) užsitikrino antrąjį iš eilės čempiono titulą. Japonijos etape antrąją vietą užėmė meksikietis Sergio Perezas („Red Bull“), trečiąją – monakietis Charles‘is Leckerc‘as („Ferrari“). Po 18 etapų bendrojoje įskaitoje pirmauja M.Verstappenas (366 tšk.), S.Perezas (253) ir Ch.Leclerc‘as (252). Iki sezono pabaigos liko keturi etapai.

Spalio 9 d. Čendu (Kinija) pasaulio stalo teniso komandų čempionato vyrų finale Kinija nugalėjo Vokietiją 3:0, moterų finale Kinija nugalėjo Japoniją 3:0. Kinijos moterų rinktinės žaidėjos per visą turnyrą nepralaimėjo nė vieno mačo. Kinijos vyrų rinktinė pasaulio čempione tapo dešimtąjį kartą iš eilės (nuo 2001 m.), moterų rinktinė – penktąjį kartą iš eilės (nuo 2012 m.).

Spalio 9 d. Čikagos maratono nugalėtojais tapo Kenijos bėgikai Bensonas Kipruto (pirmą kartą) ir Ruth Chepngetich (antrus metus iš eilės).

Spalio 9 d. Teniso turnyro Astanoje („ATP 500“) finale serbas Novakas Džokovičius nugalėjo graiką Stefaną Tsitsipą 6:3, 6:4. 35 metų N.Džokovičius iškovojo 90-ąjį titulą profesionalo karjeroje, tarp jų – ketvirtąjį šį sezoną. Turnyro Tokijuje („ATP 500“) finale amerikietis Tayloras Fritzas nugalėjo amerikietį Francesą Tiafoe 7:6, 7:6. 24 metų T.Fritzas iškovojo ketvirtąjį titulą, tarp jų – trečiąjį šį sezoną.

Spalio 9 d. Teniso turnyro Ostravoje (Čekija, „WTA 500“) finale čekė Barbora Krejčikova nugalėjo pirmąją pasaulio raketę lenkę Igą Šwiątek 5:7, 7:6, 6:3. 26 metų B.Krejčikova iškovojo penktąjį titulą karjeroje (visus – per du pastaruosius sezonus). Turnyro Monastire (Tunisas, „WTA 250“) finale belgė Elise Mertens nugalėjo prancūzę Alize Cornet 6:2, 6:0. 26 metų E.Mertens iškovojo septintąjį titulą.

Nacionalinės futbolo lygos

Spalio 7–9 d. Anglijos lygoje svarbiausiose turo rungtynėse Londono „Arsenal“ namie nugalėjo „Liverpool“ 3:2. Po 9 turų pirmauja „Arsenal“ (24 tšk.), „Manchester City“ (23), Londono „Tottenham Hotspur“ (20), Londono „Chelsea“ (16, žaidė 8 rungt.), „Manchester United“ (15), „Brighton“ (14, žaidė 8 rungt.) ir „Newcastle United“ (14).

Italijos lygoje labiausiai tituluotų klubų rungtynėse „Milan“ namie nugalėjo Turino „Juventus“ 2:0. „Udinese“ ir Bergamo „Atalanta“ sužaidė lygiosiomis 2:2. Po 9 turų pirmauja „Napoli“ (23 tšk.), „Atalanta“ (21), „Udinese“, „Milan“ (po 20), „Roma“ (19) ir Romos „Lazio“ (17, žaidė 8 rungt.).

Vokietijos lygoje taškus prarado trys iš keturių lyderių. Dortmundo „Borussia“ ir Miuncheno „Bayern“ tarpusavyje sužaidė lygiosiomis 2:2, „Freiburg“ išvykoje sužaidė lygiosiomis su Berlyno „Hertha“ 2:2. Vienvaldžiu lyderiu tapo Berlyno „Union“, išvykoje nugalėjęs „Stuttgart“ 1:0. Po 9 turų pirmauja „Union“ (20 tšk.), „Freiburg“ (18), „Bayern“, Dortmundo „Borussia“ (po 16), Brėmeno „Werder“ ir Mionchengladbacho „Borussia“ (po 15).

Ispanijos lygoje taškus prarado vienas iš lyderių Bilbao „Athletic“, išvykoje sužaidęs lygiosiomis su „Sevilla“ 1:1. Po 8 turų pirmauja „Barcelona“, Madrido „Real“ (po 22 tšk.), „Athletic“ (17), Madrido „Atletico“, Sevilijos „Real Betis“ ir San Sebastiano „Real Sociedad“ (po 16).

Prancūzijos lygoje taškus prarado čempiono vardą ginantis Paryžiaus PSG, išvykoje sužaidęs lygiosiomis su „Reims“ 0:0. Po 10 turų pirmauja PSG (26 tšk.), „Lorient“ (25), „Marseille“ (23), „Lens“ (21) ir „Monaco“ (20).