Lietuvos sunkiosios atletikos čempionatą uždarė moterys

Sekmadienį baigėsi Vilniuje vykęs Lietuvos sunkiosios atletikos atskirų veiksmų čempionatas. Kiekvienais metais moterų sunkiojoje atletikoje vis daugėja ir labai smagu, kad jos vis gerina ne tik asmeninius, bet ir Lietuvos rekordus.

Aistė Anciukevičė<br>R.Lukoševičiaus nuotr.

Nov 13, 2022, 9:30 PM

Pirmosios savo jėgas išbandė merginos iki 45 kg svorio kategorijoje. Be didelės konkurencijos pirmąją vietą užėmė Broniaus Šiaudkulio atletė Brigita Remėzaitė. Rovimo veiksmu ji iškėlė 41 kg, išstūmė 52 kg ir dvikovėje surinko 93 kg.

Iki 49 kg svorio kategorijoje taip pat be didelės konkurencijos, pirmąją vietą iškovojo Modesto Šimkaus ir Zigmonto Šimkaus auklėtinė Eligija Maračauskaitė. Atletė išrovė 41 kg, išstūmė 54 kg ir dvikovėje surinko 95 kg.

Iki 55 kg svorio kategorijoje tarp atlečių virė įnirtinga kova. Pirmąją vietą rovimo veiksme iškovojo Luko Bitinaičio auklėtinė Salomėja Pajarskaitė. Salomėja Pajarskaitė išrovė 60 kg ir taip pagerino Lietuvos rekordą. Tačiau stūmimo veiksme, be konkurencijos, stipriausia buvo Vytauto Glovacko atletė Aistė Anciukevičė. Aistė Anciukevičė išstūmė 80 kg ir taip užsitikrino ne tik pirmąją vietą šioje rungtyje, bet ir pagerino Lietuvos rekordą dvikovėje, surinkdama 139 kg.

Iki 59 kg svorio kategorijoje be didelės konkurencijos pirmąją vietą iškovojo Manto Žvirblio sportininkė Giedrė Vilkaitytė. Giedrė Vilkaitytė rovimo veiksmu iškėlė 56 kg, išstūmė 71 kg ir dvikovėje surinko 127 kg.

Svorio kategorijoje iki 64 kg taip pat vyko įnirtinga kova tarp atlečių. Pirmąją vietą rovimo veiksme iškovojo Regimanto Norvilo auklėtinė Kotryna Selezniova, iškeldama 66 kg. Stūmimo veiksme stipriausia buvo Roberto Stankaus ir Luko Bitinaičio atletė Eglė Kundrotaitė. Eglė Kundrotaitė taip pat užėmė pirmąją vietą dvikovėje surinkdama 146 kg.

Svorio kategorijoje iki 71 kg be konkurencijos stipriausia buvo Edvardo Šauklio atletė Lijana Jakaitė. Lijana Jakaitė užėmė pirmąsias vietas visose rungtyse. Rovimo veiksmu ji iškėlė 89 kg, išstūmė 110 kg ir dvikovėje surinko 199 kg.

Svorio kategorijoje iki 76 kg be konkurencijos stipriausia buvo Vytauto Glovacko atletė Ugnė Markevičiūtė. Ugnė Markevičiūtė užėmė pirmąsias vietas visose rungtyse. Rovimo veiksmu ji iškėlė 63 kg, išstūmė 65 kg ir dvikovėje surinko 128 kg.

Svorio kategorijoje iki 81 kg vyko įnirtinga kova tarp atlečių. Pirmąją vietą rovimo veiksme iškovojo Vinco Šlevinskio ir Algimatno Trajanausko sportininkė Ugnė Klumbytė išraudama 62 kg. Pirmąją vietą stūmimo veiksme iškovojo Broniaus Šiaudkulio sportininkė Airida Bogdelytė, išstumdama 75 kg. Dvikovėje pirmąją vietą, surinkdama 136 kg, iškovojo Ugnė Klumbytė.

Svorio kategorijoje iki 87 kg be konkurencijos stipriausia buvo Mindaugo Janulio atletė Indrėja Rimdžiūtė. Indrėja Rimdžiūtė užėmė pirmąsias vietas visose rungtyse. Rovimo veiksmu ji iškėlė 70 kg, išstūmė 85 kg ir dvikovėje surinko 155 kg.

Svorio kategorijoje virš 87 kg stipriausia buvo Modesto Šimkaus ir Zigmonto Šimkaus auklėtinė Kamilė Dagilaitytė. Rovimo veiksmu iškėlė 25 kg, stūmimo veiksme iškėlė 30 kg ir dvikovėje surinko 55 kg.

Absoliučia moterų varžybų nugalėtoja pripažinta gargždiškė Lijana Jakaitė, antrąją vietą užėmė vilnietė Aistė Anciukevičė, trečiąją vietą užėmė vilnietė Eglė Kundrotaitė.

„Lietuva tiesiogiai“: kokių klausimų vengia prezidentas G. Nausėda?