Pasaulio sporto savaitė: „Formulės 1“ ir teniso sezonų uždarymas ir pirmieji įvarčiai Katare

Novakas Džokovičius laimėjo teniso sezono finalą, „Formulės-1“ lenktynininkai atsisveikino iki kitų metų pavasario, Norvegijos rankininkės pratęsė viešpatavimą Europos pirmenybėse, kalnų slidininkės pagaliau sulaukė palankaus oro ir pradėjo pasaulio taurės sezoną, o Katare prasidėjo pasaulio futbolo pirmenybės.

N.Džokovičius.<br>Zuma/Scanpix nuotr.

2022-11-21 14:02

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Lapkričio 19 d. Turine vyrų teniso ATP sezono baigiamojo turnyro pusfinalyje serbas Novakas Džokovičius nugalėjo amerikietį Taylorą Fritzą 7:6, 7:6, norvegas Casperis Ruudas – rusą Andrejų Rubliovą 6:2, 6:4. N.Džokovičius į baigiamojo turnyro finalą pateko aštuntąjį kartą, C.Ruudas – pirmąjį.

Lapkričio 19 d. Dakare Afrikos moterų rankinio čempionato finale Angola nugalėjo Kamerūną 29:19. Bronzos medalius laimėjo Kongas. Angolietės čempionėmis tapo 15-ąjį kartą per 25 turnyrus. Visos trys prizininkės ir ketvirtąją vietą užėmęs Senegalas iškovojo kelialapius į 2023 m. pasaulio čempionatą.

Lapkričio 19 d. Buenos Airėse baigėsi Pietų ir Centrinės Amerikos moterų rankinio čempionatas. Aukso medalius laimėjo Brazilija, sidabro – Argentina, bronzos – Čilė. Brazilės čempionėmis tapo trečiąjį kartą per tris turnyrus. Brazilija ir Argentina iškovojo kelialapius į 2023 m. pasaulio čempionatą.

Lapkričio 19–20 d. Levyje (Suomija) kalnų slidinėjimo moterų pasaulio taurės pirmojo ir antrojo etapų nugalėtoja tapo amerikietė Mikaela Shiffrin. Ji iškovojo 76-ąją pergalę karjeroje. Prieš tai visi keturi numatyti šio sezono moterų pasaulio taurės etapai buvo atšaukti dėl blogo oro.

Lapkričio 20 d. Gvadalacharoje (Meksika) baigėsi pasaulio taekvondo čempionatas. Medalių lentelėje pirmąją vietą užėmė Meksika (3 aukso, 1 sidabro ir 2 bronzos).

Lapkričio 20 d. Liublianoje Europos moterų rankinio čempionato finale Norvegija nugalėjo Daniją 27:25. Bronzos medalius iškovojo Juodkalnija. Norvegės čempionėmis tapo devintąjį kartą per 15 turnyrų.

Lapkričio 20 d. Abu Dabyje „Formulės-1“ čempionato paskutiniojo 22-ojo etapo nugalėtoju tapo olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“), antrąją vietą užėmė monakietis Charles‘is Leclerc‘as („Ferrari“), trečiąją – meksikietis Sergio Perezas („Red Bull“). Galutinėje įskaitoje pirmąją vietą užėmė antrąjį iš eilės čempiono vardą iškovojęs M.Verstappenas (454 tšk.), antrąją – Ch.Leclerc‘as (308), trečiąją – S.Perezas (305). 25 metų M.Verstappenas šį sezoną laimėjo 15 etapų ir pasiekė „Formulės-1“ per vieną sezoną laimėtų etapų rekordą (iš viso vyko 22 etapai, tris pergales pasiekė Ch.Leclerc‘as, dvi – S.Perezas, po vieną – britas George‘as Russellas iš „Mercedes“ ir ispanas Carlosas Sainzas iš „Ferrari“). Konstruktorių taurę laimėjo „Red Bull“.

Lapkričio 20 d. Turine vyrų teniso ATP sezono baigiamojo turnyro finale serbas Novakas Džokovičius nugalėjo norvegą Casperį Ruudą 7:5, 6:3. 35 metų N.Džokovičius iškovojo 91-ąjį karjeros titulą, tarp jų – penktąjį šį sezoną, ir šeštąjį kartą tapo sezono baigiamojo turnyro nugalėtoju (pagal šį skaičių pavijo turnyro rekordininką šveicarą Rogerį Federerį).

Lapkričio 20 d. Katare prasidėjo pasaulio vyrų futbolo čempionatas. Jame dalyvauja 32 komandos, čempionės vardą gina Prancūzija. Atidarymo rungtynėse Ekvadoras nugalėjo Katarą 2:0.