Lietuvos sporto savaitė: A lygos finišas, derlinga „Žalgirio“ išvyka ir akmenslydininkių pasiekimas

A lygos futbolo komandos išsidalino medalius ir kelialapius į Europos turnyrus, Kauno „Žalgirio“ krepšininkai laimėjo vienerias iš dvejų Eurolygos rungtynių Ispanijoje, Lietuvos moterų akmenslydžio rinktinė tik per plauką neįsiveržė į Europos elitą, Lietuvos moterų krepšinio rinktinė iškovojo dvi pergales Europos pirmenybių atrankos turnyre, o Šakių „Gulbelė“ laimėjo pasaulio turo etapą.

E.Ulanovas ir K.Lukošiūnas.<br>G. Bitvinsko nuotr.

2022-11-28 09:26

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Lapkričio 21 d. Jere (Prancūzija) Europos buriavimo „Laser Radial“ klasės jachtomis čempionate Viktorija Andrulytė moterų varžybose užėmė 24-ąją vietą. Vyrų varžybose Vėjas Strelčiūnas užėmė 99-ąją vietą, Radvilas Janulionis – 116-ąją, Martis Pajarskas – 134-ąją.

Lapkričio 22 d. Nusijoje (Valensija, Ispanija) pasaulio jaunių (iki 18 m.) bokso čempionate visi šeši Lietuvos boksininkai pralaimėjo pirmiesiems varžovams.

Lapkričio 22 d. Panevėžio „Lietkabelis“ vyrų krepšinio Europos taurės rungtynėse išvykoje pralaimėjo Venecijos „Reyer“ 71:74 (J.Morrisas 25, B.Griciūnas 16). „Lietkabelis“ laimėjo 2 iš 5 rungtynių ir grupėje dalijasi šeštąją vietą. Pirmauja Badalonos „Joventut“ ir Burgo „Jeunesse Laïque“ (po 4 perg.)

Lapkričio 23 d. Baigėsi Lietuvos futbolo A lygos pirmenybės. Paskutiniajame ture dėl medalių ir kelialapių į Europos turnyrus kovojusių komandų rungtynėse Kauno „Žalgiris“ išvykoje nugalėjo čempiono vardą užsitikrinusį Vilniaus „Žalgirį“ 3:2, „Panevėžys“ namie nugalėjo autsaiderę „Jonavą“ 2:1, Kauno „Hegelmann“ ir Vilniaus „Riteriai“ sužaidė lygiosiomis 2:2. Čempionu dešimtąjį kartą tapo ir kelialapį į Čempionų lygos atranką iškovojo Vilniaus „Žalgiris“ (84 tšk. per 36 rungt.), kelialapius į Europos konferencijos lygą iškovojo Kauno „Žalgiris“ (63), „Panevėžys“ (62) ir „Hegelmann“ (61). Paskutinę dešimtąją vietą užėmė ir į pirmąją lygą iškrito nė vienos pergalės nepasiekusi „Jonava“ (3), priešpaskutinę devintąją vietą užėmęs Telšių „Džiugas“ (27) žais perėjimo rungtynes su pirmosios lygos vicečempionu Klaipėdos „Neptūnu“. Rezultatyviausiai žaidė 17 įvarčių įmušęs brazilas Renanas Oliveira (Vilniaus „Žalgiris“).

Lapkričio 23 d. Kauno „Žalgiris“ vyrų krepšinio Eurolygos rungtynėse išvykoje pralaimėjo Vitorijos „Baskonia“ 73:93 (E.Ulanovas 18, K.Evansas 17, T.Dimša 11) ir nutraukė trijų pergalių seriją.

Lapkričio 24 d. Lietuvos moterų krepšinio rinktinė Europos čempionato atrankos rungtynėse Vilniuje nugalėjo Ukrainą 81:62 (G.Petronytė 27, L.Juškaitė 20, J.Jocytė 15).

Lapkričio 24 d. Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) pirmąjį pralaimėjimą patyrė Kauno „Žalgiris-2“, išvykoje nusileidęs „Šilutei“ 52:84. Turnyre pirmauja „Žalgiris-2“ (14 perg. ir 1 pral.), „Telšiai“ (14 ir 2), Marijampolės „Sūduva“ (11 ir 2) ir „Šilutė“ (8 ir 7).

Lapkričio 24–25 d. „Kaunas“ moterų tinklinio Iššūkio taurės pirmojo etapo rungtynėse išvykoje pralaimėjo „Haifa“ 0:3 ir 0:3. Klubams susitarus, abejos rungtynės vyko Izraelyje.

Lapkričio 24–25 d. Kaune Lietuvos gimnastikos čempionate moterų daugiakovės varžybas laimėjo Ūla Bikinaitė, vyrų daugiakovės – Tomas Kuzmickas. U.Bikinaitė taip pat laimėjo visų keturių atskirų rungčių varžybas. T.Kuzmickas laimėjo 5 iš 6 atskirų rungčių varžybas.

Lapkričio 25 d. Kauno „Žalgiris“ vyrų krepšinio Eurolygos rungtynėse išvykoje nugalėjo „Valencia“ 80:76 (R.Šmitas 19, K.Evansas 18, I.Brazdeikis 13). „Žalgiris“ laimėjo 6 iš 10 rungtynių ir užima šeštąją vietą. Pirmauja Stambulo „Fenerbahçe“ (9 perg.).

Lapkričio 26 d. Lietuvos moterų akmenslydžio rinktinė (kapitonė Virginija Paulauskaitė) Europos čempionato B pakopos turnyre Estersunde (Švedija) užėmė trečiąją vietą. Lietuvės pagrindiniame etape laimėjo 7 iš 9 rungtynių ir užėmė trečiąją vietą, pusfinalyje pralaimėjo Estijai 6:7, rungtynėse dėl trečiosios vietos nugalėjo Slovėniją 10:6. Finale Estija nugalėjo Čekiją 10:3, šios dvi komandos iškovojo kelialapius į A pakopą. Lietuvos vyrų rinktinė (kapitonas Konstantinas Rykovas) B pakopoje užėmė 11-ąją vietą tarp 16 komandų. Lietuviai laimėjo 3 iš 7 rungtynių ir užėmė šeštąją vietą vienoje iš dviejų grupių.

Lapkričio 26 d. Lietuvos moterų rankinio lygos lyderių rungtynėse „Garliava“ išvykoje nugalėjo Vilniaus „Eglę“ 28:27. Po 5 rungtynių pirmauja „Garliava“ (10 tšk.), Vilniaus „Tauras“ (8), „Eglė“ (8) ir čempiono vardą ginantis Kauno „Žalgiris“ (4).

Lapkričio 27 d. Mačo dėl teisės žaisti Lietuvos futbolo A lygoje pirmosiose rungtynėse priešpaskutinę vietą A lygoje užėmęs Telšių „Džiugas“ išvykoje nugalėjo pirmosios lygos vicečempioną Klaipėdos „Neptūną“ 4:0. Atsakomosios rungtynės Telšiuose vyks lapkričio 30 d.

Lapkričio 27 d. Šakių „Gulbelė“ tapo Honkonge vykusio trijulių krepšinio pasaulio turo etapo nugalėtoja. „Gulbelė“ grupės varžybose laimėjo 1 iš 2 rungtynių, ketvirtfinalyje nugalėjo „Rīga“ 22:13, pusfinalyje – „Antwerp“ 17:15, finale – „Vienna“ 21:17. „Gulbelė“ antrą kartą tapo pasaulio turo etapo nugalėtoja (pirmą kartą – 2019 m.). Šio sezono bendrojoje įskaitoje „Gulbelė“ užėmė septintąją vietą (355 tšk.) ir pateko į baigiamąjį turnyrą, kuris vyks gruodžio 10–11 d. Abu Dabyje. Marijampolės „Mantinga“ sezono įskaitoje užėmė 17-ąją vietą (96). Pirmąsias vietas užėmė 4 iš 11 etapų laimėjęs „Ub“ (Serbija, 640), vieną etapą laimėjęs „Liman“ (Serbija, 475) ir vieną etapą laimėjęs „Antwerp“ (460).

Lapkričio 27 d. Lietuvos moterų krepšinio rinktinė Europos čempionato atrankos rungtynėse Helsinkyje nugalėjo Suomiją 65:56 (K.Nacickaitė 24, G.Labuckienė 16). Lietuvės laimėjo 3 iš 4 rungtynių ir grupėje dalijasi pirmąją vietą su Prancūzija. Kitos atrankos rungtynės vyks vasario 9 d.