Pasaulio sporto savaitė: nauji Daviso taurės laimėtojai ir įsibėgėjantis žiemos sezonas

Kanados tenisininkai pirmą kartą iškovojo Daviso taurę, slidininkai pradėjo pasaulio taurės sezoną, kitų žiemos sporto šakų atstovai taip pat varžėsi pasaulio taurės etapuose, akmenslydininkai išsidalino Europos pirmenybių medalius, o pasaulio futbolo pirmenybėse Prancūzijos rinktinė pirmoji užsitikrino kelialapį į aštuntfinalį.

Kanados tenisininkai iškovojo Daviso taurę.<br>Imago/Scanpix nuotr.

2022-11-28 12:28

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Lapkričio 22 d. „Manchester United“ futbolo klubas nutraukė sutartį su portugalu Cristiano Ronaldo, kuris šiame klube žaidė nuo 2021 m. vasaros ir per 40 rungtynių įmušė 19 įvarčių.

Lapkričio 22 d. Lusoile pasaulio futbolo čempionato rungtynėse Argentina pralaimėjo Saudo Arabijai 1:2 ir nutraukė 36 nepralaimėtų rungtynių seriją.

Lapkričio 25–27 d. Rukoje (Suomija) vykusiame pirmajame slidinėjimo pasaulio taurės etape visų trijų vyrų rungčių varžybas laimėjo norvegas Johannesas Hosflotas Klabo, moterų – švedės Emma Ribom (sprintas), Ebba Andersson (10 km lenktynės) ir Frida Karlsson (20 km persekiojimo lenktynės).

Lapkričio 26 d. Estersunde (Švedija) Europos akmenslydžio čempionato vyrų finale Škotija nugalėjo Šveicariją 5:4. Bronzos medalius laimėjo Italija. Moterų finale Danija nugalėjo Šveicariją 8:4. Bronzos medalius laimėjo Škotija. Škotai žemyno čempionais tapo 15-ąjį kartą (tarp jų – trečiąjį per pastaruosius keturis turnyrus), danės – antrąjį kartą (pirmąjį – 1994 m.).

Lapkričio 26 d. Pasaulio futbolo čempionato antrojo turo rungtynėse Prancūzija nugalėjo Daniją 2:1 ir pirmoji užsitikrino teisę žaisti aštuntfinalyje.

Lapkričio 26–27 d. Rukoje šuolių su slidėmis pasaulio taurės trečiajame etape nugalėjo slovėnas Anže Lanišekas, ketvirtajame etape – norvegas Halvoras Egneris Granerudas ir austras Stefanas Kraftas. Bendrojoje įskaitoje pirmauja lenkas Dawidas Kubacki.

Lapkričio 26–27 d. Kalnų slidinėjimo pasaulio taurės etape Leik Luise (Alberta, Kanada) nugalėjo norvegas Aleksanderis Aamodtas Kilde (greitasis nusileidimas) ir šveicaras Marco Odermattas (super milžinas). Bendrojoje įskaitoje pirmauja M.Odermattas. Pasaulio taurės etape Kilingtone (Vermontas, JAV) nugalėjo šveicarė Lara Gut-Behrami (slalomas milžinas) ir šveicarė Wendy Holdener bei švedė Anna Swenn-Larsson (slalomas). Bendrojoje įskaitoje pirmauja amerikietė Mikaela Shiffrin.

Lapkričio 27 d. Malagoje vyrų teniso Daviso taurės finale Kanada nugalėjo Australiją 2:0. Kanadai atstovavo Felixas Auger-Aliassime‘as, Denisas Šapovalovas ir Vasekas Pospišilas. Kanada neturėjo teisės šį sezoną žaisti baigiamajame turnyre, bet buvo į jį pakviesta iš tarptautinių varžybų pašalinus Rusiją. Daviso taurę kanadiečiai iškovojo pirmą kartą. Australija finale žaidė pirmą kartą nuo 2003 m.

REPORTERIS: Kopenhagoje milžiniškas gaisras pasiglemžė istorinį pastatą