Lietuvos sporto savaitė: sėkmingas V. Strolios sezono atidarymas ir skirtingi krepšinio klubų rezultatai Europoje

Vytautas Strolia pirmuosiuose biatlono pasaulio taurės etapuose varžėsi su favoritais, Kauno „Žalgirio“ krepšininkai patyrė pirmąjį pralaimėjimą savo aikštėje, Vilniaus „Rytas“ ir Panevėžio „Lietkabelis“ laimėjo krepšinio Europos turnyrų rungtynes, o Telšių „Džiugas“ apgynė teisę žaisti Lietuvos futbolo A lygoje.

Vytautas Strolia.<br>Ch.Manzoni/IBU nuotr.

Dec 5, 2022, 10:43 AM

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės Lietuvos sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Lapkričio 29 d. Kontiolahtyje (Suomija) biatlono pasaulio taurės pirmojo etapo vyrų asmeninėse lenktynėse Vytautas Strolia užėmė 8-ąją vietą, Karolis Dombrovskis – 58-ąją, Tomas Kaukėnas – 91-ąją, Maksimas Fominas – 92-ąją. Startavo 97 sportininkai, nugalėjo švedas Martinas Ponsiluoma.

Lapkričio 30 d. Mačo dėl teisės žaisti Lietuvos futbolo A lygoje atsakomosiose rungtynėse Telšių „Džiugas“ namie nugalėjo pirmosios lygos vicečempioną Klaipėdos „Neptūną“ 1:0 (pirmosios rungtynės 4:0) ir išsaugojo vietą A lygoje.

Lapkričio 30 d. Buvusi krepšininkė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė įtraukta į Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) Šlovės muziejų.

Lapkričio 30 d. Vilniaus „Rytas“ vyrų krepšinio Čempionų lygos rungtynėse išvykoje nugalėjo Atėnų „Peristeri“ 82:71 (J.Williamsas 13, M.Fosteris ir E.Fridrikssonas po 12). „Rytas“ laimėjo 2 iš 4 rungtynių ir grupėje dalijasi antrąją vietą. Pirmauja Lagūnos „Tenerife“ (3 perg.).

Lapkričio 30 d. Panevėžio „Lietkabelis“ vyrų krepšinio Europos taurės rungtynėse namie nugalėjo Liublianos „Olimpija“ 104:98 (K.Kullamae 24, G.Golomanas 23, B.Griciūnas 16). „Lietkabelis“ laimėjo 3 iš 6 rungtynių ir grupėje dalijasi penktąją vietą. Pirmauja Burgo „Jeunesse Laïque“ (5 perg.).

Lapkričio 30 d. Kontiolahtyje biatlono pasaulio taurės moterų asmeninėse lenktynėse Gabrielė Leščinskaitė užėmė 65-ąją vietą, Natalija Kočergina – 72-ąją. Startavo 90 sportininkių, nugalėjo švedė Hanna Oberg.

Lapkričio 30 d. Baltijos moterų krepšinio lygoje pirmąjį pralaimėjimą patyrė Lietuvos čempionė Vilniaus „Kibirkštis“, išvykoje nusileidusi „Liepāja“ 56:63. Turnyre pirmauja Klaipėdos „Neptūnas“ (laimėjo 8 iš 8 rungtynių), Talino „TalTech“ (7/10), Rygos RSU (6/6) ir „Kibirkštis“ (5/6).

Gruodžio 1 d. Kontiolahtyje biatlono pasaulio taurės vyrų estafetėje Lietuvos rinktinė užėmė aštuntąją vietą (tai – geriausias lietuvių estafetės rezultatas per visą pasaulio taurės istoriją). Startavo 20 komandų, nugalėjo Norvegija. Moterų estafetėje Lietuvos rinktinė nedalyvavo (startavo 17 komandų, nugalėjo Švedija).

Gruodžio 2 d. Iveta Dapkutė su švede Julita Saner tapo teniso turnyro Louzadoje (Portugalija, „W15“) dvejetų varžybų nugalėtojomis. Jos finale įveikė taivanietę Lee Peichi ir italę Mariją Vittoriją Viviani 6:3, 4:6, 10:7. 29 metų I.Dapkutė iškovojo pirmąjį karjeros titulą.

Gruodžio 2 d. Vilniaus „Ryto“ krepšininkas Marcusas Fosteris pripažintas geriausiu Čempionų lygos lapkričio mėnesio žaidėju. Jis per dvejas šį mėnesį vykusias rungtynes įmesdavo vidutiniškai 18 taškų, atkovodavo 6,5 kamuolio ir atlikdavo 4 rezultatyvius perdavimus, o „Rytas“ pasiekė dvi pergales.

Gruodžio 2 d. Kauno „Žalgiris“ vyrų krepšinio Eurolygos rungtynėse namie pralaimėjo Atėnų „Panathinaikos“ 67:81 (K.Evansas 18, E.Ulanovas ir K.Hayesas po 10). „Žalgiris“ pirmą kartą šį sezoną pralaimėjo savo aikštėje (iki tol namie laimėjo ketverias Eurolygos ir penkerias LKL rungtynes). „Žalgiris“ laimėjo 6 iš 11 rungtynių ir dalijasi šeštąją vietą su čempiono vardą ginančiu Stambulo „Anadolu Efes“ ir Vitorijos „Baskonia“. Pirmauja Stambulo „Fenerbahçe“ (9 perg.), Madrido „Real“, „Barcelona“, „Monaco“ (po 8) ir Pirėjo „Olympiakos“ (7).

Gruodžio 3 d. Kontiolahtyje biatlono pasaulio taurės vyrų sprinto lenktynėse Vytautas Strolia užėmė 22-ąją vietą, Karolis Dombrovskis – 58-ąją, Tomas Kaukėnas – 69-ąją, Linas Banys – 95-ąją. Startavo 100 sportininkų, nugalėjo norvegas Johannesas Thingnesas Bo. Moterų sprinto lenktynėse Natalija Kočergina užėmė 85-ąją vietą, Gabrielė Leščinskaitė – 86-ąją. Startavo 93 sportininkės, nugalėjo austrė Lisa Theresa Hauser.

Gruodžio 3 d. Lietuvos vyrų rankinio lygos rungtynėse čempionės vardą ginanti Vilniaus „Šviesa“ nugalėjo Kauno „Granitą“ 38:24. Turnyre pirmauja Alytaus „Varsa“ (11 tšk. per 6 rungt.), Klaipėdos „Dragūnas“ (9/5), „Šviesa“ (8/6) ir „Granitas“ (6/5).

Gruodžio 3 d. Baltijos moterų tinklinio lygoje Lietuvos komandų rungtynėse „Kaunas“ išvykoje nugalėjo Jonavos „Aušrinę“ 3:1. Turnyre pirmauja visas rungtynes laimėjęs Talino „TalTech“ (29 tšk. per 10 rungt.), „Aušrinė“ (22/9), Rygos VS (22/10) ir „Kaunas“ (18/9).

Gruodžio 3 d. Lietuvos krepšinio lygos rungtynėse Panevėžio „Lietkabelis“ namie pralaimėjo Alytaus „Wolves“ 92:96 ir nutraukė 5 pergalių seriją. Po 11 turų pirmauja Kauno „Žalgiris“ (9 perg., žaidė 10 rungt.), „Jonava“ (8, žaidė 10 rungt.), „Lietkabelis“ (8), Vilniaus „Rytas“ (7, žaidė 10 rungt.), „Wolves“ ir Utenos „Juventus“ (po 7).

Gruodžio 4 d. Kontiolahtyje biatlono pasaulio taurės vyrų persekiojimo lenktynėse Vytautas Strolia užėmė 11-ąją vietą, Karolis Dombrovskis – 58-ąją. Nugalėjo norvegas Johannesas Thingnesas Bo. Moterų persekiojimo lenktynėse lietuvės nedalyvavo (nugalėjo prancūzė Julia Simon). Pasaulio taurės vyrų bendrojoje įskaitoje po trejų lenktynių V.Strolia užima 14-ąją vietą (pirmauja J.T.Bo). Tautų taurės vyrų įskaitoje Lietuva užima 11-ąją vietą, moterų įskaitoje – 21-ąją vietą.

Gruodžio 4 d. Lietuvos vyrų tinklinio lygoje pirmąjį pralaimėjimą patyrė Šiaulių „Elga“, namie nusileidusi čempiono vardą ginančiam Gargždų „Amber“ 1:3. Turnyre pirmauja „Amber“ (16 tšk. per 7 rungt.), „Elga“ (13/6) ir Marijampolės „Sūduva“ (12/7).

Gruodžio 4 d. Domantas Sabonis („Sacramento Kings“) per Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) pirmenybių rungtynes pelnė 11 taškų, atkovojo 17 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų, o „Kings“ namie nugalėjo „Chicago Bulls“ 110:101. „Kings“ laimėjo 13 iš 22 rungtynių ir Vakarų grupėje užima penktąją vietą. „New Orleans Pelicans“, kuriame žaidžia Jonas Valančiūnas, laimėjo 15 iš 23 rungtynių ir Vakarų grupėje užima antrąją vietą. D.Sabonis pelno 16,7 taško, atkovoja 11 kamuolių ir atlieka 6,5 rezultatyvaus perdavimo. J.Valančiūnas pelno 13,4 taško ir atkovoja 9 kamuolius.

REPORTERIS: VSD pranešėjo komisijos išvados toliau kelia aistras