Pasaulio sporto savaitė: T. Fury titulas, norvegų viešpatavimas pasaulio taurių etapuose ir nelaimė Italijos kelyje

Pasaulio futbolo pirmenybėse prasidėjo atkrintamosios varžybos, britas Tysonas Fury iškovojo bokso sunkaus svorio pasaulio čempiono vardą, Norvegijos sportininkai dominavo žiemos sporto šakų pasaulio taurių etapuose, o Italijoje per treniruotę žuvo buvęs dviratininkas Davide Rebellinas.

T.Fury įveikė D.Chisorą.<br>AFP/Scanpix.com nuotr.
D. Rebellinas.<br>SIPA/Scanpix nuotr.

2022-12-05 12:11

Tai buvo įdomiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.

Svarbiausi savaitės įvykiai

Lapkričio 28 d. Atsistatydino Turino „Juventus“ futbolo klubo prezidentas Andrea Agnelli ir visa klubo valdyba. Jie pasitraukė Italijos futbolo federacijai nurodžius atlikti „Juventus“ ir kelių kitų šalies klubų finansinės veiklos patikrinimą.

Lapkričio 30 d. Vičencos apylinkėse (Italija) žuvo buvęs dviratininkas Davide Rebellinas (51), kurį per treniruotę partrenkė sunkvežimis.

Gruodžio 1 d. „Tour de France“ daugiadienių dviračių lenktynių rengėjai paskelbė, kad 2024 m. lenktynės pirmą kartą per visą jų istoriją finišuos ne Paryžiuje. Paskutinis etapas vyks Nicoje.

Gruodžio 2 d. Katare vykstančiame pasaulio vyrų futbolo čempionate baigėsi pirmasis etapas. Jame geriausiai žaidė po 7 taškus iškovoję Nyderlandai, Anglija ir Marokas. Į atkrintamąsias varžybas taip pat pateko Senegalas, Argentina, Prancūzija, Australija, Japonija, Brazilija, Šveicarija, Portugalija (6 tšk.), JAV, Kroatija (5), Lenkija, Ispanija ir Korėja (4).

Gruodžio 3 d. Londone profesionalų bokso mače dėl sunkaus svorio pasaulio čempiono vardo pagal WBC versiją britas Tysonas Fury nugalėjo britą Dereką Chisorą. 34 metų T.Fury profesionalo karjeroje laimėjo 33 iš 34 mačų (1 mačas baigėsi lygiosiomis). 38 metų D.Chisora laimėjo 33 iš 46 mačų, o per pastaruosius 5 mačus patyrė 4 pralaimėjimus.

Gruodžio 3 d. Pasaulio futbolo čempionato aštuntfinalio rungtynėse Nyderlandai nugalėjo JAV 3:1, Argentina – Australiją 2:1.

Gruodžio 4 d. Pasaulio futbolo čempionato aštuntfinalio rungtynėse čempionės vardą ginanti Prancūzija nugalėjo Lenkiją 3:1, Anglija – Senegalą 3:0.

Gruodžio 4 d. Oklande (Naujoji Zelandija) pasaulio vyrų softbolo čempionato finale Australija nugalėjo Kanadą 5:2. Bronzos medalius laimėjo JAV. Australai pasaulio čempionais tapo antrą kartą (pirmą – 2009 m.). Čempionės vardą gynusi Argentina užėmė ketvirtąją vietą.

Gruodžio 4 d. Seule Azijos moterų rankinio čempionato finale Korėja nugalėjo Japoniją 34:29 (po pratęsimo). Bronzos medalius laimėjo Kinija. Visos trys prizininkės, Iranas ir Kazachstanas iškovojo kelialapius į 2023 m. pasaulio čempionatą. Korėjietės žemyno čempionėmis tapo 16-ąjį kartą per 19 turnyrų ir penktą kartą iš eilės finale nugalėjo japones.

Gruodžio 4 d. Kontiolahtyje (Suomija) baigėsi biatlono pasaulio taurės pirmasis etapas. Dvejas vyrų lenktynes laimėjo bendrosios įskaitos lyderiu tapęs norvegas Johannesas Thingnesas Bo (sprinto ir persekiojimo), vienerias – švedas Martinas Ponsiluoma (asmenines). Moterų lenktynes laimėjo švedė Hanna Oberg (asmenines), austrė Lisa Theresa Hauser (sprinto) ir prancūzė Julia Simon (persekiojimo), bendrosios įskaitos lydere tapo švedė Elvira Oberg. Estafečių lenktynes laimėjo Norvegijos vyrai ir Švedijos moterys.

Gruodžio 4 d. Lilehameryje (Norvegija) baigėsi slidinėjimo pasaulio taurės etapas. Po vienerias vyrų lenktynes laimėjo norvegai Iveris Andersenas (10 km), Johannesas Hosflotas Klabo (sprinto) ir bendrosios įskaitos lyderis Palas Golbergas (bendro starto), moterų lenktynes – amerikietė Jessie Diggins (10 km), švedės Emma Ribom (sprinto) ir Frida Karlsson (bendro starto). Moterų bendrojoje įskaitoje pirmauja norvegė Tiril Weng.

Gruodžio 4 d. Biver Krike (Koloradas, JAV) baigėsi kalnų slidinėjimo vyrų pasaulio taurės etapas. Abejas varžybas laimėjo norvegas Aleksanderis Aamodtas Kilde (greitojo nusileidimo ir super milžino). Bendrojoje įskaitoje pirmauja šveicaras Marco Odermattas.

Gruodžio 4 d. Leik Luise (Alberta, Kanada) baigėsi kalnų slidinėjimo moterų pasaulio taurės etapas. Dvejas greitojo nusileidimo varžybas laimėjo italė Sofia Goggia, super milžino – šveicarė Corinne Suter. Bendrojoje įskaitoje pirmauja amerikietė Mikaela Shiffrin.