Pasaulio sporto savaitė: Japonijos čiuožėjų triumfas, badmintono sezono pabaiga ir žiemos sporto įvykių karuselė

Pasaulio futbolo pirmenybių šešėlyje nenutrūksta ir kitos sporto varžybos. Praėjusią savaitę Japonijos sportininkai davė dailiojo čiuožimo pamokas Didžiojo prizo baigiamajame turnyre, japonė Akane Yamaguchi ir danas Viktoras Axelsenas tapo badmintono sezono baigiamojo turnyro nugalėtojais, „Peruggia“ pratęsė italų viešpatavimą pasaulio tinklinio klubų pirmenybėse, o žiemos sporto šakų atstovai kovojo pasaulio taurės etapuose.

Mai Mihara.<br> Imago/Scanpix nuotr.

2022-12-12 13:08

Svarbiausi savaitės įvykiai

Gruodžio 5 d. Pasaulio lengvosios atletikos federacija („World Athletics“) apdovanojo geriausiais 2022 metų pasaulio lengvaatlečiais išrinktus švedą šuolininką su kartimi Armandą Duplantis (jis metų laureatu tapo antrąjį kartą, pirmąjį – 2020 m.) ir amerikietę 400 metrų su barjerais bėgikę Sydney McLaughlin.

Gruodžio 5–6 d. Katare vykstančiame pasaulio futbolo čempionate aštuntfinalio rungtynėse Kroatija nugalėjo Japoniją 1:1 (baudiniai 3:1), Brazilija – Korėją 4:1, Marokas – Ispaniją 0:0 (baudiniai 3:0), Portugalija – Šveicariją 6:1.

Gruodžio 8–11 d. Hochfilcene (Tirolis, Austrija) biatlono pasaulio taurės etape abejas vyrų lenktynes (sprinto ir persekiojimo) laimėjo norvegas Johannesas Thingnesas Bo (sprinto). Jis šį sezoną laimėjo 4 iš 5 lenktynių ir pirmauja bendrojoje įskaitoje. Moterų lenktynes laimėjo vokietė Denise Herrmann (sprinto) ir bendrosios įskaitos lydere tapusi prancūzė Julia Simon (persekiojimo). Estafečių lenktynes laimėjo Norvegijos vyrai ir Prancūzijos moterys.

Gruodžio 9 d. Pasaulio futbolo čempionato ketvirtfinalio rungtynėse Kroatija nugalėjo Braziliją 1:1 (baudiniai 4:2), Argentina – Nyderlandus 2:2 (baudiniai 4:3). Argentina į pusfinalį pateko šeštąjį kartą, Kroatija – trečiąjį.

Gruodžio 9–10 d. Beitostiolene (Norvegija) slidinėjimo pasaulio taurės etape vyrų lenktynes laimėjo prancūzas Richard‘as Jouve (sprinto) ir Palas Goldbergas (10 km), moterų – šveicarė Nadine Fahndrich ir suomė Kerttu Niskanen. Bendrojoje įskaitoje pirmauja norvegai P.Goldbergas ir Tiril Weng.

Gruodžio 9–11 d. Titizėje (Badenas-Viurtembergas, Vokietija) šuolių su slidėmis pasaulio taurės etape pirmosiose varžybose nugalėjo slovėnas Anže Lanišekas, antrosiose – bendrosios įskaitos lyderis lenkas Dawidas Kubacki.

Gruodžio 10 d. Pasaulio futbolo čempionato ketvirtfinalio rungtynėse Marokas nugalėjo Portugaliją 1:0, čempionės vardą ginanti Prancūzija – Angliją 2:1. Prancūzija į pusfinalį pateko septintąjį kartą, Marokas tapo pirmąja į pusfinalį patekusia Afrikos komanda.

Gruodžio 10 d. Abu Dabyje trijulių krepšinio pasaulio turo baigiamojo etapo finale „Ub“ (Serbija) nugalėjo „Vienna“ 21:18. Šios dvi komandos prieš baigiamąjį etapą užėmė dvi pirmąsias vietas pasaulio turo įskaitoje.

Gruodžio 10–11 d. Izero slėnyje (Savoja, Prancūzija) kalnų slidinėjimo vyrų pasaulio taurės etape slalomo milžino varžybas laimėjo bendrosios įskaitos lyderis šveicaras Marco Odermattas, slalomo – norvegas Lucasas Braathenas.

Gruodžio 10–11 d. Sestrjerėje (Pjemontas, Italija) kalnų slidinėjimo moterų pasaulio taurės etape slalomo milžino varžybas laimėjo italė Marta Bassino, slalomo – šveicarė Wendy Holdener. Bendrojoje įskaitoje pirmauja amerikietė Mikaela Shiffrin.

Gruodžio 11 d. Tunise baigėsi pasaulio jaunimo stalo teniso čempionatas. Medalių lentelėje pirmąją vietą užėmė Kinija (9 aukso, 2 sidabro, 2 bronzos), kurios sportininkai laimėjo 9 iš 14 rungčių varžybas.

Gruodžio 11 d. Bankoke badmintono pasaulio taurės baigiamojo turnyro vyrų finale danas Viktoras Axelsenas nugalėjo indonezietį Anthony Sinisuką Gintingą, moterų finale japonė Akane Yamaguchi nugalėjo taivanietę Tai Tzu-ying. V.Axelsenas čempionu tapo antrus metus iš eilės, A.Yamaguchi – pirmą kartą. Turnyras turėjo vykti Kinijoje, bet buvo perkeltas dėl šioje šalyje galiojančių sveikatos saugumo ribojimų.

Gruodžio 11 d. Hamburge salės riedulio Europos čempionato vyrų finale Austrija nugalėjo Vokietiją 2:1, moterų finale Vokietija nugalėjo Nyderlandus 5:4. Bronzos medalius laimėjo Nyderlandų vyrai ir Ukrainos moterys. Austrai čempionais tapo trečiąjį kartą, vokietės – 16-ąjį kartą (per 21 turnyrą).

Gruodžio 11 d. Turine dailiojo čiuožimo Didžiojo prizo baigiamojo turnyro nugalėtojais tapo japonai Shoma Uno (vyrai), Mai Mihara (moterys), Riku Miura ir Ryuichi Kihara (poros) bei kanadiečiai Piper Gilles ir Paulis Poirier (šokiai ant ledo). Pirmą kartą turnyro istorijoje japonai tapo trijų rungčių nugalėtojais.

Gruodžio 11 d. Betime (Brazilija) vyrų tinklinio pasaulio klubų čempionato finale „Peruggia“ (Italija) nugalėjo „Trentino“ (Italija) 3:1. „Peruggia“ pirmą kartą tapo pasaulio klubo čempionu. Italijos klubai nugalėjo 11-ąjį kartą per 17 turnyrų.